M M 9 Snurker in cel krijgt klappen Ik wil natuurlijk helemaal niet dood, maar ik weet niet wat ik nog meer zou kunnen doen Een gedetineerde in de gevan genis van het Belgische Brugge eist een aparte cel omdat hij elke nacht door medegevangenen in elkaar wordt geslagen vanwege zijn gesnurk. Volgens een arts haalt de man met zijn gesnurk gemiddeld 57,6 decibel, wat vergelijkbaar is met een gil lend kind. Bij pieken bereikt de man met 93 decibel het geluid van een drilboor. Zijn medegedetineerden wor den daar kennelijk gek van. „Zo goed als elke nacht wordt mijn cliënt gewekt door een Syrië is nog veel te onveilig om naar terug te keren vuistslag in het gezicht", meldt de advocaat van de man. Volgens hem is de veiligheid van zijn cliënt in gevaar. „Hij durft amper nog te slapen." De gevangenisdirectie is niet onder de indruk en wil de ge vangene niet apart laten sla pen. „Volgens de gegevens in het onderzoek slaapt de gede tineerde als een roos. Boven dien is het niet bewezen dat de blauwe plekken er komen door zijn snurkprobleem." De rechter buigt zich vol gende week over het verzoek. Meerderheid wil zaak tegen tabaksindustrie Meer dan de helft van de Nederlanders wil een straf zaak tegen tabak. Dat blijkt uit een peiling van Maurice de Hond. Het Openbaar Ministerie broedt al ander halfjaar op diverse aangiftes wegens mishandeling die zijn ingediend tegen de vier grote tabaksproducenten in Nederland. Uit de peiling van De Hond blijkt dat 54 pro cent van de Nederlanders wil dat justitie inderdaad tot vervolging overgaat. Scores van 70 procent en hoger zijn te zien bij aanhangers van GroenLinks, PvdA, en soPlus. ik voor de zekerheid een visum voor Turkije aangeschaft, zodat ik eventueel ook met de auto kan. En ouderwetse wegenkaarten voor Turkije en Georgië, want de wegen in die landen staan niet in mijn navi gatiesysteem." Over een paar weken hoopt hij hier weer te zitten, tussen zijn hond en kat in zijn stacaravan. Eindelijk verlost van die piep in zijn oren. Met natte ogen zegt hij: „Ik kan me niet meer voorstellen hoe het leven zonder dat geluid is, hoe mooi het kan zijn." En als de reis naar Georgië geen soelaas biedt? Zachtjes: „Ik wil na tuurlijk helemaal niet dood. Maar ik weet echt niet wat ik nog meer zou kunnen doen. Dit moet stoppen, zo kan het niet langer." In een reactie laat De Friesland Zorgverzekeraar aan deze krant weten 'de experimentele behande ling niet te mogen vergoeden vanuit de basisverzekering'. Mens verbrand bij garage Merkel is er nog niet Moskou zucht ondersneeuw maandag 5 februari 2018 BRUGGE hulporganisaties in een rapport Honderdduizenden Syrische vluchtelingen dreigen komend jaar terug te moeten naar hun land, terwijl er nog veel geweld is. PEILING Bekijk de video van het interview met 'li' Sven van der Woude op onze site M Sven van der Woude. FOTO CORNÉ SPARIDAENS TREINEN BOTSEN Bij een botsing tussen een passagierstrein en een vrach- trein bij Colombia in de Amerikaanse staat South Carolina zijn gisteren twee doden gevallen. Meer dan 110 passagiers raakten gewond. Het is vooralsnog een raadsel hoe de trei nen tegelijk op hetzelfde baanvak konden rijden, foto reuters STRALSUND In het Duitse Stral- sund is gisteren op straat een persoon verbrand. De toe dracht van het inci dent is onduidelijk. Vermoedelijk gaat het om een man, maar de autoritei ten hebben de iden titeit van het slacht offer vanwege de sterke verbranding volgens Duitse media nog niet vast kunnen stellen. Een getuige zag de brand bij een par keergarage. BERLIJN De Duitse bonds kanselier Angela Merkel (CDU) ver wacht nog moeilijke onderhandelingen met de SPD en CSU voordat overeenstemming wordt bereikt over een nieuw regeer akkoord. WINTERRECORD In de Russische hoofdstad Moskou is het openbare leven afgelopen weekeinde nage noeg stil komen te liggen door de recordhoeveelheid sneeuw die er ge vallen is. Sinds het begin van de regis tratie van het weer is er nog nooit zoveel sneeuw in zo korte tijd gevallen, stellen Russische meteorologen. 150 vluchten werden geschrapt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 9