Vraagtekens na overlijden van Paul Selier Politie leurt met dakloze 5 59,50 K. 1 Exclusieve Lezersreizen v y"$ i De aanhouding werd gefilmd door een passerende scooterrijder. De beelden, die door Omroep West werden getoond, zijn heftig. Daarop is te zien dat Selier, een au tohandelaar uit Den Haag, op de grond ligt en wordt omringd door agenten. Eén van hen slaat meer maals hard op hem in, en zegt: 'meewerken, verdomme'. Uit de mond van Selier klinken schelle, hoge kreten van paniek. Het is onduidelijk wat zich in de minuten voor de aanhouding heeft afgespeeld op de Oude Dreef. Hulp diensten kregen rond zes uur 's ochtends een melding van een ver warde man op de openbare weg. Een uur later wordt in een politie bericht gerept over een overleden persoon op exact die locatie. Verward Waarom Selier op dat moment in een geestelijk verwarde staat op de openbare weg stond? „Geen idee", zegt John Medley, echte naam Mar tin de Haan. De Haagse volkszanger kent hem nog uit de tijd dat Selier haring verkocht. „Ik ken hem niet als verwarde man. Maar ik had hem ook al maanden niet meer gezien." De Haan is bezig een demonstra tie te organiseren onder de titel 'Stop buitensporig politiegeweld!'. Die is gepland voor 17 februari op het Binnenhof. „Ik doe dit in sa menwerking met onder andere Pauls neef Sjaak. Dit kan niet lan ger. Die boodschap moet binnen komen bij de politiek." De familie van Selier wil niet reageren. „Wij willen nu vooral rust", zegt zijn neef. De politie onthoudt zich ook van commentaar, zolang het onder zoek van de rijksrecherche loopt. Is hier sprake van noodzakelijk hard ingrijpen tegen een agressieve arrestant? Of van excessief politie geweld tegen een weerloos slacht offer? Hoewel de beelden schok kend zijn, is forensisch expert Frank van de Goot voorzichtig. „Je slaat niet zomaar iemand dood. Soms hebben mensen een aange boren lichamelijke zwakte die bij dit soort incidenten de doodsoor zaak kunnen vormen. Denk aan de tragische dood van grensrechter Richard Nieuwenhuizen, waarbij ook genetische afwijkingen een rol speelden." Misdaadjournalist Peter R. de Vries noemt de beelden op zijn minst 'verontrustend'. Strafrecht advocaat Richard Korver heeft zijn twijfels. „Geweld hoort proportio neel te zijn. Ik vraag me af of daar hier sprake van is. Ik zie op het film pje iemand op de grond liggen met twee agenten op zich en een hand boei om, terwijl een agent slaat. Dit is reden voor uitvoerig onderzoek." Vanaf L PP- J DORDRECHT Een wijkagent in Dordrecht heeft zich gisteren ont fermd over een demente vrouw die nergens onderdak kon krijgen. De vrouw, ouder dan 70 jaar, heeft geen papieren, spreekt geen Ne derlands en weet niet waar ze heen moet. De situatie was zo schrijnend, dat de agent geen andere moge lijkheid zag dan hulp te zoeken via Twitter. Wijkagent Martijn had, zo meldde hij op Twitter, al di verse pogingen gewaagd haar er gens te laten opvangen. Hij klopte tevergeefs aan bij het Leger des Heils en zorginstellingen. Bij het Leger des Heils is ze al eerder geweest, maar daar loopt ze weg. Omdat ze geen identiteits kaart en verzekeringspas heeft, kon ze ook niet terecht bij zorgin stellingen. De agent sprak op Twitter de vrees uit dat de vrouw op straat moest slapen. Hij vroeg wie een oplossing voor haar had. Volgens de agent had de familie in het land van herkomst haar hier heen gestuurd, omdat ze niet voor haar kunnen zorgen. Na zijn tweet kreeg de wijk agent verscheidene suggesties. Zo werd hem geadviseerd de vrouw af te leveren bij het ziekenhuis met een klacht over pijn op de borst. Een ander riep burgemees ter Kolff op om met een oplossing te komen. Politie en gemeente lie ten daarop snel weten dat de de mente vrouw zeker niet op straat hoeft te slapen. „Inmiddels wordt hard gewerkt aan een serieuze op lossing voor deze situatie", twit- terde burgemeester Kolff. Stijlvol genieten in prachtig Noordwijk 2 of 3 dagen Noordwijk Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc reiskatern.nl maandag 5 februari 2018 PC HV Mjl5 Nieuws regio, derde prijs Politie helpt mee bij het redden van geiten uit een brandende stal in Leveroy. fotojohn peters Weer ophef over harde arrestatie De kruitdampen van de zaak- Mitch Henriquez zijn amper op getrokken of een nieuwe discus sie over politiegeweld laait op na de dood van Paul Selier (39). De Hagenaar overleed vrijdag toen hij in Waddinxveen door de politie hardhandig werd aange houden. Anne Kompagnie Jorina Haspels Waddinxveen/Den Haag Sport serie, eerste prijs The Pool. Paralympiërs trainen in het sportfondsenbad. FOTO CARLA KOGELMAN Prijzen 2- en 3-daags Meer informatie en boeken: Ga voor Stijlvol genieten in prachtig Noordwijk naar f y q g V V hotelarr onze website reiskatern.nl/pzc/MAR1801 of bel Marrea Hotelarrangement 0571-277744 hotelarrangementen A Politiek, eerste prijs De Turkse minister Kaya van Familiezaken wordt belet om in Rotterdam een toespraak te houden, foto david van dam Inbegrepen: 1 of 2 x overnachting kamer landzijde 1 of 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x 3-gangen diner of buffet Thé Complet (koffie of thee met diverse zoete lekkernijen) öf een High wine (glas huiswijn met hartige lekkernijen) Gebruik van binnenzwembad, sauna en Turks stoombad Gebruik van WiFi Noordwijk is een bruisende badplaats met internationale allure. Gelegen in het hart van het bloembollengebied en omgeven door bossen en duinen is deze chique badplaats een echte aanrader. Het strand van 13 kilometer lang, de sfeervolle boulevard en het gezellige centrum vormen het decor van Noordwijk. En wist u dat de winkels iedere zondag geopend zijn in Noordwijk? Ook een aanrader is het fietspad vanuit Noordwijk die leidt via de duinen naar Zandvoort of Katwijk aan zee. Bezoek de mooie oude universiteitsstad Leiden. De Nederlandse kust is prachtig! Golden Tulip Noordwijk Beach (4*) ligt direct aan de boulevard en het strand. Geniet van het relax center met o.a. zwembad, stoomcabine en sauna, het sfeervolle restaurant en terras met zicht op zee en de gezellige bar. De kamers zijn modern ingericht. 2-daags: t/m 15 mrt. en 2 nov. t/m dec. 59,50 p.p. 16 mrt. t/m 29 mrt. en 1 juni t/m 1 nov. 89,00 p.p. 30 mrt. t/m 31 mei. 95,00 p.p. Toeslag aankomst vrijdag of zaterdag: t/m 15 mrt. en 2 nov. t/m dec.: 10,00 p.p. 16 mrt. t/m 29 mrt. en 1 juni t/m 1 nov.: 6,00 p.p. 30 mrt. t/m 31 mei: 4,00 p.p. 3-daags: t/m 15 mrt., 2 nov. t/m dec. 85,00 p.p. 16 mrt. t/m 1 nov. 119,00 p.p. Toeslag aankomst vrijdag of zaterdag: t/m 15 mrt., 2 nov. t/m dec. 10,00 p.p 16 mrt. t/m 1 nov. 20,00 p.p Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen per kamer. Toeslag alleengebruik: 30,- p.n. Toeristenbelasting: 2,15 p.p.p.n. Reserveringskosten 14,50 per boeking. Geldig t/m december 2018, m.u.v. feest dagen Vertrek: t/m december 2018 V Inclusief 3-gangen diner Inclusief High Wine of Thé Complet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 5