II Terneuzen is verdeeld over begraaf kosten CDA is negativiteit rond Plan Perkpolder beu EN 19 Buut steekt voor 35ste keer de draak met Hulster politiek De Buutreedners gingen er dit weekend met gestrekt been in. Maar lachen, dat was het zeker. zv ^HËthouder Adri JÊM Totté zegt na lang wikken en we- Wm WK gen. „Ja, hier gaan we wel uitko men." Wiets weet niet waar hij op doelt. De situatie rond Den Dul- laert, of uit Den Dullaert zelf, waar je de elektrische deuren zelf moet openschuiven? Wiets, die eigenlijk Hans Agten heet, stond dit week end voor het eerst in de ton tijdens de 35ste editie van het Hulster Buutreednerfestival. De onderwerpen waarover ge grapt zou worden, waren van tevo ren helder als geklaarde boter: gastheer Den Dullaert, Perkpolder en het nieuwe afvalbeleid. In Hulst wordt de grijze bak nog één keer in de vier weken geleegd. Best veel, vindt Wiets. „De ge meente zet zelf maar één keer in de vier jaar het vuil op straat." Theodorus den Delver, Robin Maas, weet daar alles van. Hij is vuilnisman, sinds zijn ex bij het grof vuil is gezet. Hij heeft de bij zondere gave wethouders aan hun afvalbakken te herkennen. „Die van Diana van Damme heeft een grote klep!" Ook de nieuwe politieke partij HulstPlus en lijsttrekker Jos van Eek moeten eraan geloven. Toon van Peet Vink (Tonny Verwer) ziet er iets anders dan een partij in. „We hadden al Aldi, Lidl, Albert Heijn en nu de HulstPlus! Zou dat die supermarkt in de binnenstad zijn? Voor al uw aaieren en spek: buurtsuper Van Eek!" Misschien dat die winkel aan de Bierkaai kan komen? Een ijsbaan mag er ook worden aangelegd, vindt Frans de Schepper, alias Sieske de Fliere fluiter. „Gebeurt daar ook eens wat!" De kans dat er in Hulst nog eens iets gebeurt, is trouwens klein. De gebroeders Backenier (Edwin Voermans en Wim de Koek) heb ben de schatkist uit het stadhuis gestolen. Ze dachten dat er bit- coins in zaten. Ze leggen nog even uit wat dat ook weer zijn. „Voor de mensen van d'n Aaikant en de Snis." Het Holle Vat, Bart Hollestelle, praatte de Buut aan elkaar, als De gemeente zet zelf maar één keer in de vier jaar het vuil op straat gymleerling. Hij zat onder het stof van de kleedkamer in Den Dul laert. „Ik was de enige. De rest van de leerlingen was weggestuurd." Om zijn hoofd zat een dik ver band, van het touwklimmen de gymzaal. „Het duurde even voor ik boven was, maar was zo beneden." Toos Babbeluut, Marlies de Vlie- gere, zit het al heel haar leven niet mee. Haar moeder ook niet, trou wens. „Die was zo lillek, een gluurder kwam zelfs vragen of de gordijnen dicht konden." Al jaren wordt in Terneuzen ge praat over de hoge begraaftarieven. Moeten die volledig kostendekkend zijn? Tot nu toe houdt een raads- meerderheid daaraan vast. Eind 2017 leek er een opening te komen. CDA en TOP/Gemeentebelangen kwamen met voorstellen waarin ze de kostendekkendheid loslieten. Ze trokken die evenwel in. Een ge meente mag namelijk volgens wet geving tegen concurrentieverval sing niet zomaar de begraafplaats- kosten zelf gaan betalen. Dat kan wel, maar dan is eerst een inspraak procedure nodig. SGP, Christen- Unie en ssTerneuzen stelden vo rige week voor daar alvast mee te beginnen. Ze vonden wethouder Frank Deij en coalitiepartijen TOP/Gemeentebelangen, CDA en PvdA op hun weg. De tarieven zijn al verlaagd, stelden zij, en er lopen nog onderzoeken om die verder omlaag te krijgen. Die worden dan doorkruist. Het voorstel van SGP, CU en ssTerneuzen sneuvelde met 18 stemmen tegen en 8 voor. Wordt vervolgd. De christen-democraten zijn er wel een beetje klaar mee, dat je 'de krant niet kunt openslaan of er staat een negatief artikel in over dit zo mooie plan in Hulst-Noord'. Er speelt namelijk nogal wat rond het plan dat bedoeld is de kop van Kloosterzande een impuls te ge- vendoorer onder meer woningen, restaurant en golfbaan te bouwen. Rijkswaterstaat onderzoekt of de grond in de in 2015 aangelegde zee dijk wel goed is voor de gezond heid. Zijdelings strijden omwo nenden tegen de ophoging van de westelijke Perkpolder met indu- striegrond. Op die grond moet een golfbaan komen. Het CDA blijft desondanks voorstander. De economisch inte ressante delen staan eindelijk op het punt van beginnen, schrijft Martinet in de motie. Hij bena drukt nogmaals dat het onderzoek naar de zeedijk compleet losstaat van de plannen in de westelijke Perkpolder. Maar de kwestie kan wel voor ver warring en mogelijk politieke be sluiteloosheid leiden. En dat doet het vertrouwen van Hulst aan Zee, dat het plan uiteindelijk moet uit voeren, geen goed, meent het raadslid. „Waardoor het vervolg van het project op losse schroeven komt te staan." maandag 5 februari 2018 Naast Aldi en Lidl nu een H Bob Maes Hulst De Backeniers laten een PSD boot varen als cruiseschip naar Perkpolder. - Wiets, Hans Agten De deelnemers en prins carna val zingen het Buutlied. FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE Jos van Eek vult tegenwoor dig vakken in de HulstPlus. Een poging de begraaftarieven in Terneuzen verder omlaag te brengen, is vorige week mislukt. Harmen van der Werf Terneuzen Het Hulster college van B en W moet zich met kracht achter van Plan Perkpolder scharen. Het project moet zo snel mogelijk worden uitgevoerd, maar wel met grond die voldoet aan de wettelijke eisen. Dat is de strek king van een motie die CDA- raadslid Karei Martinet donder dag tijdens een gemeenteraads vergadering indient. Bob Maes Perkpolder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58