c* Graauw is week van tevoren al klaar voor carnaval Zeeuwse website biedt menukaart met oplossingen Zeeland geboekt Huiseigenaren die van het gas af willen, worstelen met de vraag hoe? Als uitvloeisel van het Zeeuws Energieakkoord wordt gewerkt aan een website die hen daarbij helpt. Reynaert prikkelt fantasy Inwoners van 's-Heer Hendriks kinderen, Baarland en Oostkapelle krijgen de primeur. Energiecorpo ratie Zeeuwind en de Zeeuwse Mi lieufederatie werken aan een web site die woningeigenaren van een onafhankelijk advies op maat voor ziet voor het 'gasloos' en duurzaam maken van hun woning. De web site zal later voor heel Zeeland be schikbaar komen. Dit initiatief komt voort uit het Zeeuws Energie akkoord dat begin 2017 door de Zeeuwse overheden, instellingen en ondernemers in de bouw en in stallatietechniek is ondertekend. In de nieuwbouw is gasloos bou wen min of meer de standaard ge worden. Bestaande woningen moe ten de komende decennia ook 'van het gas'. In Zeeland hangt of staat in 118.000 eigen woningen nog een met Gronings aardgas gestookte cv- ketel. Het Zeeuws Energieakkoord is gesloten om er voor te zorgen dat deze particuliere woningvoorraad voor 2045 van het gas af is. Het pro bleem is dat mensen met een huis al snel door de bomen het bos niet zien als ze op zoek gaan naar de be ste oplossing voor hun woning. Een nieuwe website, met een uit gebreide menukaart voor te treffen maatregelen in en aan het huis en fmancieringsmogelijkheden, moet hierin verandering brengen. „Parti culiere huiseigenaren zijn echt op zoek. Deze digitale menukaart moet hen een handelingsperspec tief geven. Het gaat er om dat we wat gaan doen en dat we tempo maken. We staan voor een grote op gave. We zijn het ook verplicht te genover de mensen in Groningen", zei Teus Baars, directeur-bestuur der van Zeeuwind, toen afgelopen vrijdag tijdens de Warme Truien- Het gaat er om dat we wat gaan doen en dat we tempo maken dag in Heinkenszand stil werd ge staan bij één jaar Zeeuws Energie akkoord. De menukaart moet een voor elke Zeeuwse woning en eigenaar een op maat gesneden advies geven over welke maatregelen het beste zijn, in welke stappen ze uitgevoerd kunnen worden en hoe het ver duurzamen van de woning te fi nancieren. Daarvoor is het nodig dat gege vens worden verzameld uit be staande databanken van gemeen ten, kadaster, Bouwend Zeeland en de installateursorganisatie Uneto- VNI. Gaandeweg zal de website ook 'leren' van de gegevens die door ge bruikers van de menukaart worden aangeleverd. Daarom wordt begon nen met drie dorpen, waar al ener gieprojecten van de grond zijn ge komen: 's-Heer Hendrikskinderen, Baarland en Oostkapelle. Het stre ven is dat de website op 1 september in de lucht gaat en dat de inwoners van de drie dorpen de menukaart voor verduurzaming van de hun huis kunnen raadplegen. maandag 5 februari 2018 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND 21 GRAAUW Met een lampionnenoptocht en een carnavalesk songfestival trapte car navalsstichting De Djerken zaterdagavond officieel de carnavalsperiode in Graauw af. Met de lichtstoet, in samenwerking met het feestcomité, liepen zo'n kleine hon derd deelnemers een rondje door Graauw. Terug in het dorpshuis gaf prins Lu het startsein voor het songfestival. Er waren zestien optredens waarbij jong en oud op het podium al flink uit hun dak ging met de nodige carnavalskrakers. De leerlingen van basisschool Ter Doest (foto) traden als eerst voor het voetlicht, foto peter nicolai Hulp bij gasloos maken huis Theo Giele Vlissingen - Teus Baars, directeur bestuurder Zeeuwind

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 55