Liefde voor Franse taal brengt zanger Wim Steenbakker in finale concours Kamperlandse vriendinnen doen mee aan Alpe D'HuZes ILEN 19 Tienduizend euro ophalen bleek een fluitje van een cent. Vier dames uit Kamperland gaan nu voor de 25 mille. Auto raakt te water bij Scherpenisse BH Heel graag had Leon de Bruine uit Kamper land zelf de beroemde berg Alpe D'Huez be dwongen, als eerbe toon aan zijn overleden moeder en zus. Maar het was hem niet ge gund. Vijfjaar geleden overleed hij op 42-jarige leeftijd aan de gevol gen van kanker. „Nu doen wij het voor hem", zegt zijn vrouw San dra. Samen met drie voetbalvrien dinnen reist ze in juni naar Frank rijk om lopend de top te bereiken. Onder de naam 'Team Peeland 4 Leon' doen ze mee aan het be kende evenement Alpe D'HuZes, waarmee geld wordt ingezameld voor onderzoek naar kanker. San dra wordt vergezeld door Annelies van Schoonhoven, Alinda de Vis ser en Elly Schuitert. Elly loopt ook voor haar vader. De eerste uit daging was het binnenhalen van voldoende geld, want wie mee doet aan Alpe D'HuZes moet mi nimaal 2500 euro meenemen. „Ik zag daar best tegenop", zegt Elly. „Toen mijn man een keer deel nam, viel het niet mee." Leien dakje In dit geval ging het echter van een leien dakje. Drie maanden nadat ze in september waren begonnen, stond de teller al op het gewenste bedrag. „En nu al op 18.000 euro", stelt Alinda tevreden vast. De vier dames zijn eensgezind over de re den van het succes: de kracht van Kamperland. „Het leeft enorm in het dorp", zegt Annelies. „Iedereen steunt ons. We merken ook dat Leon heel geliefd was." Dat bleek onder meer toen V.V. Bevelanders, de voetbalclub waar Leon heeft gespeeld en jeugdtrai ner was, besloot om de helft van de opbrengst van de sponsorloop aan Team Peeland 4 Leon te geven. Dat bracht liefst vierduizend euro in het laatje. „Maar ook inwoners en bedrijven steunen ons", zegt Sandra. „Het is hartverwarmend." Zo hield Gasterij Rubens een carpaccio-avond met een op brengst van duizend euro, en le verde een modeshow van Annelies Mode het mooie bedrag van 1.125 euro op. „Maar ook de kleine ini tiatieven zijn mooi", vindt Alinda. „Zo was er een vrouw die besloot Inwoners en bedrijven steunen ons, het is hartverwarmend dit jaar geen kerstkaarten te stu ren, maar het geld aan ons te ge ven." Op het programma staan on der meer nog een bingo (10 fe bruari), een spinning-evenement (23 februari) en een drie gangen diner in De Kroon (7 maart). Die avond zullen de vier sportieve vriendinnen zelf het eten serve ren. Camping de Molenhoek houdt op 31 maart nog een bene fietavond, en ook kunnen mensen nog kaarsjes kopen en voorzien van een boodschap. „Wij zullen ze in Frankrijk aansteken tijdens de lichtjesavond", vertelt Sandra. Ze hoopt dat het team met 25.000 euro naar Frankrijk kan af reizen. „Dat zou een prachtig be drag zijn. Wij hopen zo een steentje te kunnen bijdragen aan onderzoek naar kanker, zodat an dere mensen die erdoor worden getroffen, kunnen genezen." Over het sportieve element van Alpe D'HuZes maken de dames zich geen zorgen. „Die berg ko men we echt wel boven. Misschien doen we het zelfs wel twee keer", zegt Annelies vol vertrouwen. „Het emotionele aspect zal veel zwaarder worden", denkt Sandra. „Maar met de steun van deze mei den ga ik het zeker redden." Dat is geen kleine wedstrijd. „Be kende artiesten als Wende Snijders en Alderliefste stonden ook al eens in de finale", zegt Steenbakker. In de jury zitten onder meer musicus Tony Eyk en kleinkunstzangeres Mylou Frencken. De Wemeldingenaar houdt van de Franse taal. „Als je alleen nog maar naar iemand luistert die goed Frans spreekt, klinkt dat al als mu ziek." Hij krijgt vaak complimenten over optredens in het Frans. „Er za ten een keer mensen uit Frankrijk in het publiek, die na afloop vroe gen of ik misschien half Frans ben. Dat vond ik een mooi compli ment." De liefde voor de Franse taal bracht Steenbakker er toe om zich in te schrijven voor het 34ste Con cours de la Chanson, een muziek- wedstrijd van de Alliance Fran- gaise. Op 18 maart staat hij met ze ven andere finalisten op het po dium in het Haagse theater Dili- gentia. „Het is de belangrijkste zangwedstrijd op het gebied van Franstalige muziek in Nederland en België", weet Steenbakker. Hij brengt tijdens de finale twee liedjes ten gehore: het eigentijdse Savoir dire Merci (origineel van Li- lian Renaud) en het meer klassieke Franse chanson La maladie d'amour van Michel Sardou. Hij hoopt op te vallen, omdat hij zich zelf begeleidt op de klassieke gitaar. „Ik heb begrepen dat dit op het con cours zelden voorkomt." Kaarten bestellen kan via 070- 3610540. Meer informatie op wim- steenbakker.nl. SCHERPENISSE Bij de trai lerhelling aan de Gorishoekse- dijk bij Scherpenisse is gister ochtend een auto te water ge raakt. Getuigen hadden gezien dat een auto in het zeewater was terechtgekomen. Brand weerduikers uit Goes en Tholen zochten in het voertuig naar eventuele slachtoffers, maar er werd niemand aangetroffen. Voor de zekerheid bleven de brandweerduikers rond het voertuig verder zoeken, maar dat leverde niets op. De auto werd uit het water getakeld. De politie onderzoekt de toe dracht. maandag 5 februari 2018 'Die berg komen we echt wel boven' Rob Paardekam Kamperland - Sandra de Bruine Meer informatie is te vinden op de facebookpagina van het Team Peeland 4 Leon. Doneren kan via deelnemers.opgevenis- geenoptie.nl/doneren Zanger en gitarist Wim Steen bakker uit Wemeldinge staat in maart in de finale van het Con cours de la Chanson in Den Haag. Rob Paardekam Wemeldinge Wim Steenbakker. ARCHIEFFOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Elly, Alinda, Sandra en Annelies (vlnr) beklimmen in juni de Franse berg Alpe D'Huez. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54