HWP blijft met topper voor de boeg in spoor van koploper 17 op. En het is gelukt. Ik ben hier ook erg blij mee. Want ik had nog iets goed te maken. In het L zat ik te sla pen. Ik liep met It's Mumbo Son te gen een tijdfout aan en belandde daardoor net naast het podium." In tegenstelling tot Perdaen zat Nina de Haas (Hengstdijk) in het L bepaald niet te slapen. De jeugdin- ternational bleef als enige van de twintig deelnemers, met de veel vermogen tonende voshengst Cocu, in beide manches foutloos. „Cocu is een groot paard, met enorm veel vermogen. Ze wil altijd alles voor je doen en is in de om gang erg lief. In het parkoers is hij erg kijkerig. Maar als je hem ver trouwen geeft, zal hij niet snel stop pen. Een echt eventing-paard", zei De Haas. „Hij is van Jan van Beek. Hij is mijn werkgever en bonds coach van de eventing-jeugd. Afge lopen seizoen won ik met hem op het eventing-NK zilver bij de juni oren. Dat is ook dit jaar ons doel. Maar dan bij de Young Riders." VLISSINGEN De volleyballers van Stevo beschikten in de thuis wedstrijd tegen de reserves van Roosendaal over veerkracht. De mannenploeg werkte een 2-0- achterstand weg en hield in een vijfsetter de winst in eigen huis: 3- 2. De vrouwen van Stevo deden zichzelf tekort en verloren met 3-1 van Sliedrecht Sport 4. YVC (eer ste klasse) was vrij. Mannen. Stevo-Kraftwell Sym- machia Roosendaal 2 3-2 (23-25, 23-25, 25-20, 25-11, 17-15): Een boeiend duel, waarin de mannen van Stevo veel karakter toonden. Voor eigen publiek legde Stevo het in de slotfase van de eerste en tweede set met het kleinst moge lijke verschil af tegen een jong en talentvol team, dat (zonder coach) vooral met snel uitgevoerde aan vallen op de flanken uitblonk. Waar een ruime nederlaag in het verschiet lag, rechtte Stevo de rug. De thuisploeg kwam na een paar aanpassingen vooral serverend en passend beter uit de verf en groeide in de wedstrijd. „Nee, ik heb na die tweede set niet gedacht dat het zo maar 4-0 voor hen zou kunnen worden", zei Guido de Beule. „Vooraf had ik voor een vijfsetter getekend, omdat we uit met 4-0 hadden verloren. We ble ven in de eerste twee sets vooral serverend en passend onder de maat. Toen dat beter ging, wonnen we ruim. Maar de vijfde set (6-8, 11-14) hadden we ook kunnen ver liezen. We hebben echt veer kracht getoond." Tegen de ervaren vierde keus van de landskampioen konden de vrouwen van Stevo een goede start geen passend vervolg geven. De thuisploeg trof een slim spe lende opponent, die vanaf de tweede set vooral door een veel betere opslag het initiatief nam. Aan het net waren de gasten erg trefzeker. Aanvankelijk zag het er goed uit voor Stevo. De formatie van Guido de Beule speelde met veel enthousiasme, serveerde goed en zette door een goede pass de bezoekers onder druk. Daarna serveerden de gasten beter en had Stevo het vooral passend knap las tig- Hoewel de setstanden anders doen vermoeden, klampte Stevo in elke set lang aan. Dat leidde tot veel en lange rally's, waarin de thuisploeg op beslissende mo menten te vaak net niet goed ge noeg was. „We moeten in de tweede helft van de competitie la ten zien dat we gegroeid zijn", zei De Beule. „We hadden hier zeker een vijfsetter moeten spelen. Dat mogen we onszelf aanrekenen. We moeten vooral vaster worden. We moeten zeker wel met een schuin oog de stand (naar onder) in de gaten blijven houden, maar het zou niet goed zijn als we het niet zouden redden." M i 1 vervelende nederlaag in de vorige ronde stelde HWP orde op zaken. De Arhemse formatie kwam tegen een getergd Zeeuws-Vlaams team al snel op een onoverbrugbare ach terstand. Tom Piceu greep al snel de winst en invaller Kees Nieuwelink en teamcaptain Hans Groffen volg den snel met een punt. Helmut Cardon verloor knullig door een to ren weg te geven, maar daartegen over stonden de winstpartijen Rein Verstraeten en Paul Motwani. In de volgende ronde wacht de span nende ontmoeting met de koplo per, Stukkenjagers uit Tilburg. Tweede klasse C. VAS-HWP Sas van Gent 2 4,5-3,5: De reserves van HWP blijven in de hoek waar de klappen vallen. Tegen VAS werd nipt verloren, waardoor de ploeg in de gevarenzone blijft. Herman van de Wynkele en Gert van Rij grepen een overwinning, maar door neder lagen van Johan de Zwart, Frans Snijders en invaller Steven Rade makers bleven de punten in Am sterdam. 4,5-3,5: Goes blijft aanklampen bij DSC Delft 2 voor het kampioen schap na deze nuttige overwinning. De wedstrijd golfde op en neer wat de score betreft. Joey Grochal was snel klaar met winst en Jos van de Kaap en Sven Stange hadden ook een prima middag. Bij een 3,5-3,5- stand was Maxim le Clercq nog be zig. Met twee pionnen meer in het toreneindspel wist hij simpel de winst veilig te stellen en mag Goes Derde klasse G. Landau Axel-RSR Ivoren Toren 1 4,5-3,5: Het Axelse team boekte een verrassende over winning op de sterke Rotterdamse tegenstander. Nick Dubbeldam won van een sterkere speler en Gertjan Verhaeren en Wim Ver sporten boekte ook een overwin ning. Het kampioenschap zit er niet in, maar een mooie plek in de sub top met dit spelersmateriaal is zeker erg verdienstelijk. Souburg-Bergen op Zoom 3-5: Souburg heeft het goede resultaat van de voorgaande ronde geen ver volg kunnen geven. Na het knappe gelijkspel tegen CSV was Bergen op Zoom nu net iets te sterk. Rogier van Gemert verloor zijn dame door een black-out en René Tiggelman kwam er niet aan te pas tegen talent Daniël Dardha. Souburg twee keer tegenscoorde, leek het nog even spannend te worden, maar helaas voor de ploeg gaf Henrik Wester- weele zijn partij uit handen en ble ven de Souburgers met lege handen achter. Charlois Europoort 2-HWP Sas van Gent 3 5,5-2,5: De punten ble ven in Rotterdam, bij een goed Charlois. HWP was gehavend en de invallers Manuel Colsen, Emile Cardon en Gilbert Ongena konden geen potten breken. Dit was zo'n beetj e het verschil tussen de teams. Chris Ghysels en Rudi van de Wynkele wonnen wel hun partij, maar dit was niet genoeg voor een resultaat. mag zich gaan opmaken voor de gradatie. Tegen Messemaker 1847 2 werd een dikke nederlaag geleden. Sebastiaan Koedoot boekte een re mise, net als Joost van Eenennaam, maar verder kwam het team met spelers van Denk en Zet en Zierik- zee niet. maandag 5 februari 2018 ZV de Zeeuwse titel Stevo is niet klein te krijgen Vrouwen. Stevo-Sliedrecht Sport 41-3 (25-20,20-25,18-25,16-25): Chris-Jan Boeije (rood, SteVO). ARCHIEFFOTO CAMILE SCHELSTRAETE De schakers van Het Witte Paard hebben in de zesde ronde van de landelijke schaakcompe titie een gemakkelijke overwin ning geboekt. Uit werd met 7,5- 2,5 gewonnen van De Toren uit Arnhem. Daarmee blijft het team meedoen voor het kampioen schap. Roeland Alders Vlissingen Eerste klasse B. De Toren Arnhem- HWP Sas van Gent 2,5-7,5: Na de Derde klasse F. Goes-SHTV ZSC-Messemaker 1847 2 1-7: ZSC A Cindy Perdaen schreef de klasse Z op haar naam. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45