Joey de Kok grijpt in barrage net naast vierde nationale titel op rij M 16 PAAARDRIJDEN ZK SPRINGEN Waterpoloërs De Schelde hebben de langste adem Van de Vrede en Van de Swaluw zijn Zeelands beste op het strand PWG heeft niets te vrezen, maar Middelburg heeft alles te vrezen Amazone uit Philippine gaat rap van start en is MaritHuigete slim af in een bloedstollende barrage. Tegen het laaggeklasseerde Aegir speelden de waterpo loërs van De Schelde zaterdag een matige wedstrijd, maar de Terneuzense ploeg ging van uit Eindhoven wel met de zege naar huis (9-10). De Schelde begon slordig, waarna Aegir snel een 2-0- voorsprong nam. De Schelde kwam sterk terug (2-2 eind eerste periode) en leidde hal verwege de wedstrijd met 2-4. De ploeg ging echter niet door, waardoor Aegir kon te rugkomen in de wedstrijd. Eind derde periode was de stand weer in evenwicht: 7-7. De Schelde startte sterk in de laatste periode en leek bij 7-9 de winst in de tas te hebben. Aegir kwam echter wéér te rug (9-9). In de laatste se conde pakte De Schelde toch nog de winst. Thijmen van de Vrede uit Goes en Anne van de Swaluw uit Kwadendamme zijn Zeeuws kampioen geworden tijdens de MTB Beachrace in Scharen- dijke. Van de Vrede was in het natio nale gezelschap met zijn 33ste plaats de beste Zeeuw bij de mannen. Hij kwam vijf minu ten na winnaar Ronan van Zandbeek uit Schijndel binnen, die in de eindsprint won van Bram Rood (Broek op Lange- dijk) en AD-columnist Thijs Zonneveld (Amsterdam). Tien plaatsen achter Van de Vrede eindigde Ramon Vleugel (Goes), terwijl ook Jelle Jume- let (Bruinisse) met de 91ste plaats in de top 100 eindigde. Anne van de Swaluw werd tiende in de vrouwenwedstrijd, die twaalf minuten eerder werd gewonnen door Paulien Rooij akkers uit Asten-Heus- den. De MTB Beachrace, die over bijna 43 kilometer ging, had bijna 300 finishers. In de voorlaatste ronde van de nationale damcompetitie heeft PWG 's-Gravenpolder met 10-10 gelijkgespeeld te gen het Schiedamse Van Stigt Thans 3. Middelburg moet zich na de 14-6-nederlaag te gen VAD gaan voorbereiden op de nacompetitie voor lijfs behoud. In de wedstrijd tussen PWG en Van Stigt Thans 3 eindig den maar liefst acht partijen in een beslissing. Aan de hoogste drie borden had PWG weinig in te brengen. Peter Schunselaar, Niels Roe- lofsen en Fons Huijbreghts verloren min of meer kans loos, en datzelfde lot onder ging Hans Bomgaars aan het tiende bord. Aan de overige borden waren de Schiedam mers kwetsbaar en dat resul teerde in vier Zeeuwse over winningen, van Jeanine van der Horst, Aart Walraven, Jaap Veerhoek en Jos de Wild. Middelburg leed voor de derde keer op rij een zware nederlaag. VAD, dat in het verleden diverse landstitels behaalde, bezorgde de thuis club zes nederlagen. Hoe mooi had het kunnen zijn en hoe zuur werd het. Na een uitste kend gespeeld toernooi ging de jonge Lewedorper, die op grond van zijn leeftijd voor de laatste keer mocht uitkomen bij de jeugd, als topfavoriet de finale in. Hij leek op weg naar de titel toen hij met 25-15 voor kwam, maar Van Etten vocht zich terug en ging zelfs nog als eerste over de finish. De Kok moest toen nog twee punten ma ken en die kwamen er in de na beurt. Een barrage was vereist en daarin was Van Etten de sterkste met 2-1. Troostprijzen waren er voor hem in de vorm van het zil ver, de hoogste partij van 2.500, de hoogste serie van 10 en het hoogste gemiddelde van 0.924. De Kok: „Ik ben blij en teleurgesteld tegelijk. Ik ben blij met mijn optreden, maar teleurgesteld dat ik geen kampioen ben." Michael Vink uit Groede werd vijfde. Driebanden eerste divisie. Treva 1-Machielsen FA 8-0: VoorPatrick Vasseur was het zijn eerste over winning in zijn nieuwe team Treva uit Goes. Best was het be paald niet maar de zege is binnen. Driebanden tweede divisie. De Distel Biljarts-Pearle Opticiens 2 8-0: Eddie van Goethem was bij zijn team op bord vier de minst slechte. Hij verloor met 30-23. Driebanden derde divisie, 't Bier- winkeltje-'s Lands Welvaren 2 AVH/VSS 0-8: De ongeslagen koploper was ook nu ongenaak baar, al was het verzet van de hek kensluiter zwaarder dan vooraf ge dacht. Het springkampioen- schap van de KNHS regio Zeeland kreeg zaterdag in Nieuw en Sint Joosland een geweldig slot. In de klasse Z - die pas na de laatste sprong werd be slist - sleepte Cindy Perdaen uit Philippine de titel in de wacht. Met zijn selectieve parkoersen werden de jumpers door de eige naar van het Hippisch Sportcen trum, Martin De Kroo, flink op de proef gesteld. De strijd om de titel leek dan ook in alle klasses na twee manches te worden beslist. Maar op de valreep werd het ge duld van de toeschouwers door Cindy Perdaen en Marit Huige (Nisse) alsnog beloond. In een spannende barrage vocht het duo om het felbegeerde goud. Als eerste starter vloog de rege rend outdoorkampioene Perdaen met de ruin Gumbo Mumbo in 40,87 seconden foutloos over het parkoers. Met het mes tussen de tanden opende Huige met de merrie Gigi van de Wiel de aanval. Maar op de laatste hindernis haalde de Canturo-dochter een paal naar de bodem. „Gumbo Mumbo is met zijn stokmaat van 1.58 meter erg klein, maar wel eentje met leeuwen hart.", vertelde Perdaen nadat ze de zege binnen had. „Het is een fijn paard om te rijden. Je zit ge woon op je gemak omdat je weet dat hij bijna nooit een fout maakt en er altijd voor gaat." „Dat kwam vandaag ook goed uit", vervolgde ze. „Ik wist dat Ma- rit met Gigi van de Wiel erg snel kon gaan, dus moest ik een snelle tijd neerzetten. Dan neem je risi co's in de wendingen, want daar mee pak je tijdwinst. Maar in de wending naar de tweede hinder nis gleed Mumbo even weg. Dat was even schrikken, maar hij pakte de draad gelijk weer goed Ik wist dat Marit erg snel kon gaan, dus moest ik een snellere tijd neerzetten maandag 5 februari 2018 WATERPOLO Scores De Schelde: Gijs Man- have 4, Ivar Jansen van Roo sendaal 3, Mertijn Loof, Sven Schieman en Ruben de Vos al len 1. Thijmen van de Vrede en Anne van de Swaluw worden gehul digd. FOTO MARJOLEIN GERNLER-VAN WESTEN MOUNTAINBIKE DAMMEN Joey de Kok uit Lewedorp is op het NK driebanden bij de jeugd tweede geworden. De Kok ver loor de finale na barrage van Sam van Etten uit Schermer- horn. Joop van den Oudenhoven Vlissingen Perdaen vliegt naar Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland - Cindy Perdaen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 44