Scheldesport in hoog tempo naar ruime zege Korfballers TOP verliezen wéér 15 In de eerste klasse E blameert Fortis zich tegen de koploper, terwijl Tjoba een punt sprokkelt tegen Valto. In de eerste klasse F staat Ondo tweede. De basketballers van Scheldesport zijn na veertien duels in de derde klasse nog steeds zonder punten verlies. In Rijen waren de Terneu- zenaren met 94-57 te sterk voor Migliore. De eerste periode van de wed strijd was het meest aantrekkelijk. Vanaf de start werd in een hoog tempo met wisselende aanvallen gespeeld. Scheldesport kende een hoog scoringspercentage met der tig punten. „Bijna elke aanval was raak", zei forwardspeler Thijs de Groote later. De Brabantse tegenstander bleef met 23 punten niet ver ach ter. In de tweede periode werd er scherper verdedigd door Schelde sport, waardoor de ploeg uit Rijen slechts drie punten scoorde. De koploper liep uit naar een kloof van twintig punten. De meeste punten werden via inside onder de basket gescoord, waar de lengte van Alexander van Glansbeek en Peter Maat uitste kend werd uitgebuit. In de tweede helft controleerde Scheldesport de wedstrijd. Van Glansbeek en Maat waren topsco rer met respectievelijk 25 en 23 punten. slotstuk. Togo staat een punt achter op koploper Vios, Seolto daar weer een punt achter. Scores Seolto: Rick van de Wal 4, Mayella Kuizinga 3, Lieven Middel- hoek, Rowena de Pagter en Sander Meertens 2, Sjoerd Koetje en Remi van den Broeke 1. Stormvogels-DSO 21-17: Om weg te blijven bij de drie degradatie plaatsen moest Stormvogels win nen. Dus troefde het DSO af op ge drevenheid. Binnen tien minuten na rust (12-7) spurtten de vogels acht punten weg, zag het gat slin ken tot vier, maar bleef baas in ei gen huis. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 9, Jonathan Koets 4, Niek Peene 3, Angela Matthijsse, Vera Geschiere, Demi van Vaardegem, Emmely de Visser en Lauren Peene 1. Scheldevogels-KVK 19-21: KVK pakte twee cruciale punten in de degradatiestrijd. Voor rust (8-11) miste de ploeg twee strafworpen waardoor Scheldevogels met op portune schoten in de race bleef. Pas na 14-14 sloeg KVK toe. Vios-Zaamslag 16-12: Af te meten aan de verbale frustratie leek Vios kwetsbaar onder de straffe verde diging van Zaamslag. Eén Zeeuws- Vlaams vak verzuimde te scoren waardoor één demarrage van Vios voldoende was voor de winst en het koploperschap in klasse. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 4, Erwin Verhelst 3, Jesse Hamelink 2, Daphne de Vos, Gerwin Zegers en Richard Verolme 1. Luctor-'t Capproen 26-3: Met ze venmijlslaarzen denderde Luctor over 't Capproen heen. Het gênante krachtsverschil staat in schril con trast met de uitdaging die de Ter- neuzense korfballers zaterdag wacht. De ongeslagen koploper Blauw Wit komt dan op bezoek. Scores Luctor: Anthony van de Velde 9, Eline Jansen, Evi Lauret en Jasper de Pooter 4, Jasmijn Hame link 3, Karlijn den Hollander en Pie- ter Kousemaker 1. de Coolsingel naar 3.04.22. Vol gens haar trainer Jan de Wilde is ze over twee maanden tot een nog snellere tijd in staat. Verschuure: „Vorig jaar gingen we weg op 3.05 en werd het 3.04. Jan kan dus heel goed inschatten wat ik kan. Nu gaan we voor 3.00 uur. Ik ben een jaar verder en jaar sterker. Dat moet dus ook kun nen." Beide Zeeuwen lopen vóór Rot terdam ook nog een Nederlands kampioenschap. Voor Harmes is dat een halve marathon (in maart), voor Verschuure een 10 kilometer (komend weekeinde). Ook daarbij azen de twee op pr's. Voor de tweede week op rij verloor TOP van een laagvlieger. Na Spor ting Delta was ook Nieuwerkerk de Zeeuwse hoofdklasser de baas: 23- 18. Na winst op hekkensluiter Rust Roest en het gelijkspel van GKV is Swift alleen koploper in over gangsklasse D. Nieuwerkerk-TOP 23-18: Nieuwer kerk overrompelde TOP volkomen. Vooral de heren waren in de eerste helft onzichtbaar. De vijf treffers van Jeanine Marijs redden het ge zicht van de zwalkende Arnemui- denaren. Na rust (15-8) pikten de mannen hun eerste doelpunten mee, maar TOP bleef aanhikken te gen het gat van zes punten. Drie minuten voor tijd naderde het tot 20-18, maar het slotakkoord van Nieuwerkerk was de nekslag. TOP zakt verder weg, maar echt degra datiegevaar lijkt er niet te zijn om dat de onderlinge doelsaldi in het voordeel van TOP zijn. Rust Roest-Swift 23-28: Hoe graag Swift anders wilde, het speelde een verplicht nummer tegen hekken sluiter Rust Roest. Slordig in de passing kwamen de Middelburgers maar niet echt los. Ook na rust (11- 14) ontbrak de overtuiging van een koploper, maar het was ruim vol doende voor twee punten. Doordat GKV gelijkspeelde, werkt Swift als enige koploper toe naar de topper tegen GKV. Scores Swift: Gijs Gillissen 12, Jo- ren Gillissen 8, Aisja Zuidweg 4, Stephan den Boer 2, Sanne Oos- tinga en Mirella Pouwer 1. VEO-Fortis 22-13: Met een gip- sarm keek Yasmin Swiers toe hoe haar teamgenoten zich voor rust (10-2) blameerden in de topper te gen koploper VEO. Het gehavende Souburgs achttal acteerde onder maats. Met geschudde kaarten kreeg Fortis na rust iets van kleur terug, maar kon geen potten bre ken. Tjoba-Valto 18-18: Tjoba sprok kelde zich weer een puntje verder uit de zorgen. Verdedigend stond het als een huis, qua afwerking ver liep het moeizaam. Na rust (11-11) hielden de ploegen elkaar verdedi- In de derde klasse herstelt Togo zich na twee nederlagen en verslaat Seolto gend in de tang, waardoor het meer spannend dan goed was. Ondo-Tilburg 27-25: Tilburg gaf bepaald niets cadeau en trok Ondo na een slappe start bij de les. De ploeg zat na rust (12-11) aan de goede kant van de score, maar kwa men niet echt los. Met de winst werd Ondo de eerste achtervolger van koploper Futura. Atlas-Korbatjo 18-17: Tegen degra datieconcurrent Korbatjo greep At las één van de laatste kansen op be houd in de tweede klasse. Moest het voor rust nog achter de Zuid- Hollanders aan (9-10), de tweede helft was het een spannende be doening met een winnende climax in de laatste minuut. Scores Atlas: Tim Dybala en Ben jamin van Hese 5, Evi Ovaa 4, Irina Truijlio en Thomas Mesu 2. Togo-Seolto 18-15: Volop in titel strijd won de ploeg waar de meeste spelvreugde van afstraalde. De ploegen hielden lang gelijke tred. Eenmaal op drie punten voor sprong speelde Togo een dominant maandag 5 februari 2018 Aector Doorns Terneuzen Swif t moeizaam, maar voldoende zijn goed Scores Togo: Marten Postema 7, Anouk Hazelaar 3, Desiree Voshart en Kitty Huisman 2, Claudia Ma- chielsen, Jordi Dommisse, Niek Meerman en Tim van Zon 1. Scores KVK: Koen Volkers 9, San- der Slabbekoorn 5, Nicole Boste laar en Romie de Winter 2, Tonia Verdonk, Niels Verdonk en Antwan Schouwenaar 1. M Luctor moet komende za terdag de eerdere 22-14-ne- derlaag tegen Blauw Wit compenseren om de titel- kans levend te houden. De Halve Marathon was weer drukbezocht, foto peter nicolai Erwin Harmes gaat winnend over de meet. foto peter nicolai JaapJan Ritsema Vlissingen Scores TOP: Jeanine Marijs 8, Wil- lemijn Bouwens en Peter van Bel- zen 2, Demi Mondeel, Emmelie Bouwens, Dylan Gillissen, Jurriaan Bouwens, Jurgen Janse en Dimitry Janse 1. Scores Fortis: Tim Crucq 4, Justin Koppejan en Rens van den Driest 3, Joyce Schoonaard, Naomi Crucq en Remco Crucq 1. A Gijs Gillissen was met twaalf treffers weer be langrijk voor Swift. Scores Tjoba: Melissa Naumann 5, Dirk-Jan Westmaas, Patrick de Bruine en Robin Harinck 3, Esmee Walraven 2, Jurgen de Kunder en Dennis Broerse 1. Scores Ondo: Ronald Wisse 10, Dennis Witte 5, Jeroen Mesu en Thomas Mesu 4, Hanne Hollemans 2, Sacha Hoefkens en Kristy Kol- mus 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43