1 Thuiszege Martens 14 ATLETIEK HALVE MARATHON A Huub van Noorden toont dat hij prima in conditie is Jeugd wijst Novitas de weg Erwin Harmes en Monique Verschuure willen in Rotterdam top zijn om hun snelste tijd ooit te lopen op de marathon. De Rammekensloop kon za terdag gerust omgedoopt worden tot Blubberloop, aan gezien door de vele regen flink wat modder was ont staan in de omgeving van Fort Rammekes. Zelfs weerman Jos Broeke, die een mislukt startschot gaf, kon weinig aan de barre omstandigheden ver beteren. Huub van Noorden (foto) en Carolien van de Kreeke gaven geen krimp en wonnen. Op de 10 kilometer kwam Van Noorden na lange tijd weer aan de start en liet zien nog behoorlijk in condi tie te zijn. Na 36 minuten en 7 seconden finishte hij als eer ste achter het clubhuis van korfbalvereniging Atlas. Peter Meeuwsen gaf bijna drie mi nuten toe op de winnende tijd, maar bleef Olof Hooges- teger, Arjo Verhage en Martijn de Vries ruim voor. Bij de vrouwen ging de zege naar Van de Kreeke, die vooraf niet had ingeschreven. „Ik was wat beroerd afgelopen week." Van de Kreeke no teerde een sterke 41.46 op dit zware parkoers. Yvonne Moerdijk, afgelopen drie jaar de snelste, nam genoegen met plaats twee. Astrid den Her der werd derde. De 5 kilometerzeges waren voor Monique van de Ketterij en Ronald Geertse. Handbalcoach Erwin Bel van de vrouwen van Novitas zag gisteren na een achterstand zijn keuze voor een andere tactiek beloond worden met een 15-12-zege tegen HVM. „Bij een 9-10-achterstand ben ik naar een ander systeem overgeschakeld. Ik heb twee jeugdspeelsters ingezet om op de tegenstander te laten jagen. Ze raakten daardoor de weg kwijt", zei de winnende coach na afloop. De thuisclub begon goed aan het duel en nam een 4-1-voor- sprong. Bel: „Er zaten mooie aanvallen bij." Nog voor de rust kwamen de Brabantse vrouwen terug tot 7-6. In de tweede helft boog HVM de achterstand zelfs om in een 9- ïo-voorsprong. „We maakten het onszelf onnodig moei lijk", vond de coach uit Hulst. Hij achtte het tijd om in te grijpen en liet de jeugdspeel sters Renske Blaake en Amber de Roover storen in de op bouw van de aanvallen bij de tegenstander. Zelf maakte Novitas via goed gelopen breaks de nodige punten en stelde het de winst veilig. Patty van Kerckhoven en Patricia Bel scoorden elk vijf treffers. Amber de Roover (3) en Renske Blaake (2) had den ook hun aandeel in de 15- 12 overwinning. Hattrick voor SGB Irma Heeren kan het nog Zeilzegevoor Ornee-Dolk i rwin Harmes en Moni que Verschuure richten hun blik op 8 april. Dan is de Rotterdam Mara- I thon. Op het snelle par koers in de Maasstad willen bei den een supertijd neerzetten. De Midwinter Halve Marathon van Cadzand-Bad van gisteren was een serieuze test voor de twee. Even kijken of de benen goed zijn. De conclusie: ze liggen allebei op schema! Harmes, 36 jaar en afkomstig uit Middelburg, voerde aan de Zeeuws-Vlaamse kust een one- manshow op. In zijn karakteris tieke stijl - de kilometers weg- stampend en hard zuchtend - legde hij de afstand van 21,1 kilo meter bijna solo af. Alleen Vlissin- ger Tim Pleijte, die gelijktijdig gestart was voor een wed strijd over 5 kilome ter, hield hem eent tijdje gezel schap in wat de 'hoogmis' van at letiekvereniging De Wielingen wordt genoemd. „Ik was hele maal niet van plan om hier alleen te gaan lopen", vertelde Harmes. „Zo snel was ik ook hele maal niet vertrok ken. Ik wilde eerst 1%Wé: eens zien wie er nog meer een beetje mee konden komen. Toen bleek dat ik het alleen moest gaan doen, heb ik dat ook maar gedaan. Als het gevoel goed is, kan dat. Ook al is een halve marathon nog best lang." De Walchenaar sloeg een groot gat - het verschil met de Belg Sanne Swolfs en Vlissinger Stefan Schrier was aan de meet bijna vier minuten - en merkte dat hij goed in zijn opbouw naar 'Rotterdam' zit. Met een tijd van 1.12.34 uur op een schilderachtig parkoers over het strand en door De Zwarte Pol der was hij heel content. Ik wist niet of mijn benen deze wedstrijd wel goed aan zouden kunnen „In Rotterdam wil ik rond de I2.20 uur lopen", zei Harmes, die [een persoonlijk record van 2.29 heeft. „Als ik sneller loop dan ooit, is dat al heel mooi. Maar liever duik ik flink onder dat pr. Deze maanden hebben mijn trainingen heel veel omvang; ik zit op zo'n 150 kilometer per week. Dit is het mo ment om aan mijn inhoud te wer ken, waarmee ik straks in Rotter dam goed kan zijn. Kort ervoor neem ik nog een beetje gas terug." Voor Verschuure geldt precies hetzelfde: ook zij is bezig om haar lichaam gereed te krijgen voor die slijtageslag over 42,195 kilometer. „Ik heb net heel pittige trainings- weken gehad", vertelde de Yer- sekse atlete, die met 1.26.50 kort achter de Belgische Gwendolyn de Deyne tweede werd. „Ik wist niet of mijn benen deze wedstrijd wel goed aan zouden kunnen. Maar het ging prima. Aan het einde kon ik zelfs nog een versnelling plaat sen. Daar ben ik heel blij mee." In Rotterdam wil Verschuure (37) graag onder de drie uur finis hen. Net als Harmes kiest ze dus niet voor de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen, die op 21 april is. „Want ik heb een snel par koers nodig." In 2017 snelde ze op Eén keer per jaar wil Martens deel nemen aan een Zeeuws-Vlaamse trimloop en dat is met name de Berlaerloop in zijn woonplaats. Za terdag liet hij alles en iedereen zijn hielen zien. Met overmacht werd hij eerste in een tijd van 43,32 over de 12600 meter. Martens kan het niet laten: deel nemen aan de Berlaerloop in zijn eigen woonplaats is een must. „Die wedstrijd kan en wil ik niet laten schieten. Het is een loop waar ik mijzelf aan het thuispubliek kan la ten zien. Daarom doe ik daar jaar lijks aan mee", aldus Martens. Dat hij zaterdag meedeed, heb ben de andere lopers geweten. Het aantal lopers en loopsters viel in zijn totaliteit best tegen: 110 ver deeld over de verschillende afstan den. „De voorbereidingen op zater dagochtend voor de marathon Zeeuws-Vlaanderen zijn gestart en dat kost ons deelnemers. Boven dien is er op zondag de Midwinter Halve Marathon van Cadzand-Bad. Ook dat scheelt atleten", verduide lijkte organisator Theo de Bot. Maar daaraan had Ruben Martens geen boodschap. Hij kent het parkoers op zijn duimpje en liep de tegenstan ders op ruime achterstand. „Ten opzichte van de overige deelnemers is mijn vorm erg goed. Vermoede lijk daardoor had ik amper tegen stand. Ik heb erg gemakkelijk gelo pen", was het oordeel van Ruben Martens, die net iets meer dan drie minuten voorsprong had op de als tweede finishende Lim de Mey uit het Belgische Doel (46.35). Bij de vrouwen werd Koos Buurma uit Hulst (1.07.50) derde achter winnares Elisabeth Dehand- schutter en Kristel de Meijer, biede uit België. maandag 5 februari 2018 ATLETIEK HANDBAL HOCKEY De hockeyers van Sportclub Gehandi capten Beveland (SGB) wonnen in Amsterdam alle drie hun wedstrijden in de derde klasse. Blerick (9-6) en nummer twee Tu- banten 2 (6-3 en 7- 2) moesten eraan geloven. Keepster Soraya de Bruin van de SGB stopte twee penalty's in de laatste wedstrijd. Op 2 juni is in Am sterdam de vol gende speelronde. ATLETIEK Irma Heeren, af komstig uit Middel burg, was in Apel doorn op de 10 En gelse mijlen de snelste in haar ca tegorie V50. Tim van den Broeke no teerde op de 8 kilo meter een tijd van 24.53, waarmee hij achttiende werd van de 4870 deel nemers. Natalie Sinke had op de derde plaats V40 dertien seconden achterstand op de winnares. ZEILEN Roeline Ornee-Dolk uit Zierikzee won zaterdag Goofies zeilrace op de Oos- terschelde. In de ORC A-klasse won ze met haar boot Pace Maker. In de IRC A ging de over winning naar Marco de Bat uit Terneu- zen. In de ORC B en IRC B was de hoofdprijs voor Johan Bol uit Krui- ningen. In de onge meten klassen waren er Belgische overwinningen. Conclusie: de benen Roeland van Vliet Cadzand-Bad - Monique Verschuure Ruben Martens staat vooral be kend als triatleet en in die tak van sport behaalt de Koewach tenaar met name in Belgische wedstrijden behoorlijk wat suc cessen. Wim de Vos Koewacht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42