Hontenisse buigt achterstand tegen Breskens om in overwinning Eerste uitnederlaag Zeelandia Middelburg 13 Terneuzen schittert voor rust, HVV'24 neemt rol in tweede helft over Terneuzen komt op 2- 0-voorsprong in thuis duel met HVV'24, maar kan lijn in tweede helft niet doortrekken. De wedstrijd eindigt on beslist: 2-2. Na 45 minuten voetbal tegen HW'24 leek de eerste zege voor Ter neuzen in een Zeeuws-Vlaamse derby binnen handbereik. De for matie van Ronny Tresonie was heer en meester geweest en leidde ver diend met 2-0. Na de hervatting waren de rollen echter omgedraaid. HVV'24 deelde de lakens uit en kwam op 2-2. Beide ploegen eindigden het duel met tien man. Jozué Weever kreeg een kwartier voor tijd in een fase waarin aan beide kanten de gren zen werden opgezocht na een grove charge direct rood. Tien minuten later mocht Jamie Rademaker na een tweede gele kaart vroegtijdig vertrekken. Terneuzen-HVV'24 was een wedstrijd met twee gezichten. De thuisploeg begon ijzersterk en zette HW'24 in de eerste twintig minu ten met de rug tegen de muur. Hoe wel de gasten zich daarna enigszins aan de druk ontworstelden, bleef in het restant van de eerste helft de meeste dreiging van de rood-zwar- ten uit gaan. Terneuzen stichtte vooral gevaar via de flanken. Mare Verwei opende binnen het eerste kwartier de score (1-0), Jamie Rade maker (al dan niet buitenspel) ver dubbelde kort voor de rust de marge: 2-0. Afspiegeling Hoewel Terneuzen zonder vaste waarden als Bert den Hamer (ge blesseerd), Enrico van Overmeeren en Saïd Bouzambou (beiden ge schorst) speelde, was dat op dat moment een juiste afspiegeling van de krachtsverhouding. „We voet balden in de eerste helft zó gemak kelijk", keek Randy van Overmee ren na afloop met ongeloof terug. „Maar in de tweede helft lukte er helemaal niets meer. We raakten in paniek na die vroege 2-1." Niels Breyaert tekende voor HW'24 uit de rebound bij een hoekschop voor de aansluitings treffer. Het inspireerde de gasten tot een waar offensief. „We kwa men naar hier voor drie punten, maar begonnen ongelooflijk slap", vond trainer Pieter Ongena. „We verloren de slag op het middenveld. Als hun keeper niet blundert (Je- remy Geensen verspeelde in de op bouw de bal aan Omar Benkour- del), dan verliezen we met 2-1. Cha- peau voor Terneuzen, dat drie ba sisspelers miste. Ze hebben dat ge compenseerd met veel wilskracht. Dit was niet hetzelfde Terneuzen als in Hulst (toen het 4-0 voor HVV'24 werd)." Twee stappen Ronny Tresonie: „We geven niet zo gek veel weg, maar zouden effectie ver moeten zijn met onze laatste pass en kansen. We wilden na de rust op zoek naar de 3-0, maar kre gen twee onnodige doelpunten te gen. We hebben onszelf tekort ge daan." Niels Breyaert: We wilden vanaf het begin vooruit druk zet ten, maar kwamen overal twee stappen te laat. Ik vond Terneuzen goed spelen. Maar na een kwartier in de tweede helft hadden wij al voor kunnen staan." Terneuzen behield echter de on geslagen status op eigen veld. Randy van Overmeeren: „Maar voor mijn gevoel verliezen we hier twee punten." Hontenisse had van Breskens meer tegenstand te duchten dan vorige week van koploper Hoeven. De be zoekers waren feller en dwongen ook meer kansen af. In de tiende minuut werd weliswaar een schot van Dennis Malcontact op de lijn gekeerd, maar de meeste dreiging kwam daarna van Breskens. Nadat een schot rakelings voorlangs was gegaan, was het Jelle de Vreeze die in de 25e minuut de stand op aan geven van Soufian Doorns op 0-1 bracht. Hontenisse is dit seizoen echter een ploeg met veel veer- Na rust werd Hontenisse op eigen helft vastgezet en was het billenknijpen kracht. Dat bleek ook in de laatste tien minuten van de eerste helft. Een terechte strafschop (Dennis Malcontent werd onderuitgehaald) werd eerst door Tom Rijk in de ge lijkmaker omgezet en twee minu ten later was het Thomas de Waal die voor 2-1 zorgde. Na de hervatting werd Hontenisse op eigen helft vastgezet en was het lange tijd billenknijpen. Het dichtst bij de 2-2 was in de 70e minuut Jelle de Vreeze nog, maar de middenvel der kopte na een vrije trap op de kruising van Kjeld Verschorre over. In het laatste kwartier vloeiden bij Breskens de krachten weg en kon Hontenisse het spel weer overne men. PRINSENBEEK Zeelandia Mid delburg leed gisteren in Prinsen beek zijn eerste uitnederlaag van dit seizoen, maar had het verlies volgens trainer Dennis de Nooijer vooral aan zichzelf te wijten. Waar zijn ploeg tot vier keer toe vrij voor het doel verscheen, had Beek Voor uit aan vier kansen voldoende om drie keer te scoren. Na een 2-0-rust- stand won de thuisclub met 3-2. Na het verlies van gisteren dreigt voor de Walcherse tweedeklasser een seizoen waarin weinig te win nen valt. „Elke keer als we voor aan sluiting kunnen zorgen, lijden we puntverlies", zei De Nooijer. Na een voorzichtig begin van de wedstrijd trok Zeelandia Middel burg het initiatief steeds maar naar zich toe. Nadat Thomas de Rijke net over had geschoten, waren er kan sen voor Levi Mombarg, Jorn Soet- hout en Ruben van Winkelhof, maar het was Beek Vooruit dat in de slotfase van de eerste helft toesloeg. Eerst via Joost Schalk, daarna via Loek Schalk. Na rust maakte Dennis Kovacevic na een steekbal van Samet Dogan 2-1, maar via een van de spaarzame uitbraken tilde Joost Schalk de score naar 3-1. In de slotfase zorgde Jorn Soethout voor 3-2 maar dat was eigenlijk al te laat. De eerste neder laag in een uitwedstrijd dit seizoen was een feit voor Zeelandia Middel burg. mom) maandag 5 februari 2018 Derby met twee gezichten II Niels Breyaert was giste ren de veertiende speler die dit seizoen een goal maakte namens HVV'24. Terneuzen-HVV'24 2-2 (2-0). 13. Mare Verwei 1-0, 42. Jamie Rade maker 2-0, 49. Niels Breyaert 2-1, 65. Omar Benkourdel 2-2. Scheids rechter: L.J. Uitterhoeve. Gele kaart: Marnicq de Regt (HVV'24). Rode kaart (76.): Jozué Weever (Terneu zen), 86. (2x geel) Jamie Radema ker (Terneuzen). Hontenisse verzekerde zich in de in de derde klasse A van het zon dagvoetbal opnieuw van drie punten door ook de thuiswed strijd tegen Breskens winnend af te sluiten. De 2-1-ruststand bleek achteraf gezien ook de eind stand. Philippine-Steenbergen werd afgelast. Eddy van der Hooft Kloosterzande Omar Benkourdel maakt 2-2 namens HVV'24 na een fout van Terneuzen-keeper Jeremy Geensen. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41