Roy van Ham laat FC Axel juichen Arjen de Koeijer en Yerseke delen RCS pas in slot genadeklap uit Constancia vertrekt 11 rief Tawfik op vijf meter van het doel snoeihard tegen de paal. En ook Francis Kabwe Manengela slaagde er niet in Goes op voor sprong te zetten. In de 82ste mi- We leverden veel strijd, maar helaas leverde dat geen drie punten op nuut verscheen de invaller alleen voor Pietersma. Opnieuw redde de doelman. Klaas van Hecke baalde na afloop „Je gelooft het soms niet hè", doelde hij op de gemiste kansen. „De bal moét er toch een keertje in. We verdienden te winnen. We wisten dat we alles op alles moes ten zetten vandaag. Het hoefde voetballend niet perfect te zijn. Ie dereen toonde werklust, waardoor we bijna alle tweede ballen won nen." Ook Veenstra was na afloop con tent over het voorkomen van zijn ploeg. „We voetbalden volwassen en degelijk, terwijl dit veld nog slechter is dan bij ons. We gingen goed met de omstandigheden om. We leverden veel strijd. Helaas le verde het geen drie punten op. Maar we hebben in ieder geval weer resultaat geboekt." KARAKTERISTIEK Klundert-De Meeuwen 2-1: Alle goals vielen in een tijdsbestek van zes minuten. In de 33ste minuut scoorde Loïc Luzolo met de hak, nadat Meeuwen-goalie Jesse Kerkhove een hoge bal los had ge laten. Een minuut later stond het via Menno de Nooijer, die profi teerde van een misverstand in de Brabantse defensie, alweer gelijk. Zeven minuten voor de pauze scoorde Luzolo na een scrimmage opnieuw. In de tweede helft moest Klundert, mede doordat de ploeg voor rust veel had gegeven, terug. De Meeuwen bleek on machtig en via Eric Fuanani kreeg Klundert nog de beste kans op een goal. FC Axel-DBGC 1-0: In de eerste helft had FC Axel een licht over wicht. Na achttien minuten kreeg de scheidsrechter de bal tegen zich aangeschoten en vervolgens belandde het leer voor de voeten van Roy van Ham, die van ruim twintig meter hard en laag raak schoot. Gedurende de tweede helft werd DBGC sterker en moest FC Axel wat terug, maar het leverde de bezoekers geen grote kansen op. Bart Rijckaert was na mens de thuisploeg met een kop bal op de lat nog dicht bij een goal. Arnemuiden-Serooskerke 3-2: Na een kwartier leidde Arnemui den door twee goals van Jarco Boogaard al met 2-0. Eerst scoorde hij uit een voorzet van Ronaldo Meijer en daarna tikte hij heel simpel raak. Na de snelle voor sprong verzuimde Arnemuiden door te drukken. Serooskerke kwam door een rake kopbal van Maikel Simonse nog voor rust te rug, maar vijf minuten na de pauze kopte Yannick Schroevers raak uit een vrije trap van Colin van Koeveringe. Toen Alex Jobse in de zeventigste minuut scoorde uit een strafschop werd het nog heel even spannend, maar Arne muiden trok de zege over de streep. SSV'65-Zwaluwe 2-0: „Dik ver diend. We hebben de hele wed strijd gedomineerd en verdedi gend nauwelijks iets weggegeven. Wij waren fris en scherp, wonnen alle duels. Zij pakten vier gele kaarten en wij nul. Dat zegt op zich ook al genoeg", liet Carlos de Jonge weten. Op het kunstgras in Goes zorgde René Zwamborn na twaalf minuten voor de 1-0. Een grote voorsprong bleef, mede door goed keeperswerk van Zwaluwe doelman Dekkers, uit. In de 52ste minuut besliste Claude de Smit het duel definitief. De eerste confrontatie tussen beide topploegen dit seizoen, in Oost-Souburg, won Yerseke ook al door een laat doelpunt. Toen was het Guus de Leeuw die de koplo per op de eerste speeldag een 0-1- zorge schonk, nu was het zijn aan- valspartner Ar jen de Koeijer die de genadeklap uitdeelde. Daarmee beloonde de spits zijn ploeg. Hoewel de verschillen op het veld niet heel groot waren, kreeg Yerseke de beste kansen. Zo raakte De Koeijer de paal en was ook De Leeuw dichtbij een goal. Omdat treffers echter lang uitble ven, leek het duel op 0-0 af te stevenen. Maar het liep dus an ders. Achter Yerseke nestelde Kapelle zich door een 6-o-zege op GPC Vlissingen op de derde plaats. Kruiningen won thuis met 2-1 van Lewedorpse Boys en het duel in de onderste regionen tussen Vlissin gen en Wemeldinge leverde veel goals, maar geen winnaar op (3-3). Arendskerke won nipt van VCK: 0-1. Dennis Wisse 0-1,1-1 (strafschop), 2-1,3-1, Remi Bruijnooge 3-2, Remi Bruijnooge 3-3. Jordi Matondo 1-0, Jasper Vink 2- 0, Jordi Matondo 3-0, Jasper Vink 4-0, Cas de Waard 5-0, Reinier Goedemondt 6-0. VCK-'s-Heer Arendskerke 0-1 (0-1). Marijn Corstanje 0-1. Kruiningen-Lewedorpse Boys 2-1 (0-1). Jasper Verdonk 0-1, Matthijs van Liere 1-1, Myron Sinke 2-1. maandag 5 februari 2018 puntje bij Halsteren - Rogier Veenstra Goes-Halsteren 1-1 (1-1). 30. Erwin Franse 1-0, 45. Je roen Beerendonk 1-1. Scheidsrechter: L. van Leeu wen (Santpoort). Gele kaar ten: Jordi Nijs, Nish Jager- nath (beiden Halsteren) en Francis Kabwe Manengela (Goes). Aantal toeschou wers: 350. Goes: Meulmeester; Klaas van Hecke, Tawfik, Jan Paul van Hecke, Dekker; Van de Woestijne, De Vlieger, De Winter, Kroon (75. Kabwe Manengela), Franse, Wissel. De Meeuwen blameerde zich zaterdag in de tweede klasse E als koploper bij hekkensluiter Klundert. De ploeg uit Zoute- lande ging met 2-1 onderuit en leed zo de tweede nederlaag van het seizoen. Achter De Meeuwen kruipen de ploegen op de ranglijst naar elkaar toe. Zo versloeg FC Axel DBGC met 1-0, won SSV'65 op kunstgras met 2-0 van Zwaluwe en trok Arnemuiden de Walcherse derby tegen Serooskerke naar zich toe: 3-2. De overige duels werden afgelast. Klaas Verspoor Vlissingen Koploper De Meeuwen verloor zaterdag met 2-1 bij hekkensluiter Klundert. In Brabant vielen alle doel punten in een tijdsbestek van zes minuten Jarco Boogaard was za terdag de grote man bij Arnemuiden in de derby tegen Serooskerke. Hij droeg met twee goals bij aan de 3-2-zege. Tom de Bonte laat de doelman van Heerjansdam verslagen achter na één van zijn vier goals, fotoronquinten In de derde klasse A van het zaterdagvoetbal liep koploper Yerseke verder uit op achter volger RCS. In een recht streekse confrontatie was de ploeg uit het vissersdorp met 1-0 te sterk door een late goal. Zaamslag kwam niet in actie. Het thuisduel met Walcheren werd afgelast. Klaas Verspoor Vlissingen Vlissingen-Wemeldinge 3-3 (1-1). Kapelle-GPC Vlissingen 6-0 (1-0). Jonathan Constancia uit Ter- neuzen is vertrokken bij Hal steren. Hij maakt geen deel meer uit van de selectie bij de Brabantse zondag-hoofdklas ser. Daartoe besloten de club en speler 'in onderling over leg' na afloop van het duel tegen EHC vorige week. De Brabanders communiceerden het als volgt: „De denkwijze over normen en waarden bij de club en speler kwamen niet overeen." De overige Zeeuwen bij Hal steren bevinden zich in een lastig parket. Geen één van hen startte de afgelopen weken in het basiselftal. Roy- sel James maakte tegen Goes zijn rentree in de 69ste mi nuut. Hij kampte met een blessure. Josimar Pattinama viel vijf minuten voor tijd in. Abdoe Abdenbi bleef op de reservebank. Roysel James (ex-Vlissingen) scoort tegen Goes, maar werd teruggefloten, foto chrisvan klinken/pix4profs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39