Vlissingen draait in 2018 voorlopig erg moeizaam Tom de Bonte schittert bij klinkende zege Kloetinge 10 HOOFDKLASSE MIDDENMOOT Trainer Rogier Veenstra is teleurgesteld, maar verwijt ploeg niets. „We speelden volwassen en degelijk." Nu was het niet zo dat er gister middag geen kansen werden ge creëerd aan de Irislaan. De bezoe kers, die in de hoofdklasse B de voorlaatste plaats innemen, kre gen na acht minuten een enorme mogelijkheid om de score te ope nen. Rik Sebens mocht alleen op Joan van Belzen af en ging vervol gens met zijn hele lichaam naar links hangen, waardoor de doel man van Vlissingen wel wist in Dan moetje als ploeg terug naar de basis en keihard werken welke hoek de nummer 10 ging schieten. Met een simpele redding kon hij de getelefoneerde inzet on schadelijk maken. Na 27 minuten zorgde Khalid El Hattach voor het eerste schot van Vlissingen tussen de palen, in de slotfase van de eerste helft was BVC'12 twee keer heel dicht bij de openingstreffer. Het beeld van de wedstrijd was anders dan bij het heenduel eerder dit seizoen in Gelderland. Toen had Vlissingen geen kind aan BVC'12, leidde na 50 minuten met 0-3 maar slaagde er vervolgens tegen tien man niet in om de score verder op te voeren. Wat Vlissingen destijds na rust liet zien was matig, net als het voetbal van gistermiddag. Een doelpunt had de wedstrijd een ander gezicht kunnen geven, maar Steve Schalkwijk kreeg het tussen de 48ste en 53ste minuut bij drie pogingen niet voor elkaar om te scoren. Daarna was Vlissinngen eigenlijk alleen gevaarlijk bij verre inworpen van Jarreau Manuhuwa. Met een beetje pech had de ploeg in de slotfase nog een treffer moe ten slikken, na een counter van BVC'12. „Het was goed dat die back de bal had", zei Giovanni Siereveld over dat moment. „Een aanvaller had die bal misschien gewoon bin nengeschoten." De centrale verdediger was blij dat hij achterin eindelijk weer eens de nul had gehouden met zijn ploeg. Maar verder was er weinig om opgewonden van te raken. Na het gelijkspel tegen Baronie (1-1) en de nederlaag bij OSS'20 (3-1) wacht Vlissingen in competitie verband nog op de eerste zege van 2018. „Het gaat niet meer vanzelf, waar dat in het begin van het sei zoen vaak wel het geval was", zei Siereveld. „Het is een cliché, maar dan moet je als ploeg terug naar de basis en keihard werken. Dat laat ste gebeurt wel, de intentie is goed, alleen blijven we ook kwetsbaar. Als we aanvallen zie ik soms teveel spelers naar voren rennen." In de drie duels van 2018 heeft Vlissingen nu al zeven verlies- punten bij moeten schrijven. Sie reveld: „Van OSS'20 kun je verlie zen. Maar van Baronie en deze ploeg moet je winnen. We wilden bovenin meedraaien, maar voorlo pig moeten we niet meer praten over meedoen of een periodetitel. Eerst maar eens een paar wedstrij den achter elkaar winnen. Daarna kunnen we dan eens kijken hoe we er voor staan." KARAKTERISTIEK Op voorhand leek een gelijkspel te gen Halsteren, de nummer twee van de competitie, een prima resul taat. Zeker vanwege de krappe Goese selectie. Er zaten maar twee veldspelers op de bank. Ruben Hol lemans (geschorst), Boy de Jonge (geblesseerd), Thijs Rentier (ge blesseerd) en Raymond Wolff (ziek) ontbraken. Na afloop van het duel (1-1) heerste echter teleurstel ling. „Gek is dat hè", stelde trainer Rogier Veenstra. „Maar ik koester dit punt. Zeker op basis van hoe we voetbalden." De bezoekers kregen in het eerste bedrijf de betere kansen. Erwin Franse opende na een half uur de score. Halsteren-linksback Ellas Meijer schatte een verre trap van doelman Brian Meulmeester ver keerd in. Hij schampte de bal met het hoofd, waardoor Franse als het ware gelanceerd werd. De rechts buiten tilde de bal over doelman Ariën Pietersma (ex-Vlissingen) heen: 0-1. Niet veel later was Daniël Wissel tweemaal dicht bij een treffer. Eerst tikte Pietersma een inzet uit de korte hoek. In de 37ste minuut stuitte de spits opnieuw op de goa lie. Een voorzet van Franse bereikte Ray Kroon, de linksbuiten legde de bal terug op Wissel, Pietersma redde. Tim de Winter leek te profiteren bij de tweede paal, maar trapte naast de bal. Het gevaar was echter nog niet geweken. Uit de voort vloeiende aanval belandde de bal ongelukkig op de arm van Vincent Ivens (Halsteren). Goes schreeuwde om een strafschop, maar de scheidsrechter wuifde het voorval weg. Kansen Een paar tellen voor het rustsignaal viel de goal aan de andere kant. Op aangeven van Jurik Zimmerman kopte Jeroen Beerendonk de 1-1 raak. Het bracht Goes niet van de wijs. „We wisten dat we kansen zouden blijven creëren", had gele genheidsaanvoerder Klaas van Hecke een vooruitziende blik. Het initiatief lag na de pauze na melijk bij de bezoekers. Jan Paul van Hecke scoorde bijna met een achterwaartse kopbal. De keeper ranselde de bal uit de bovenhoek. Tien minuten voor tijd kopte She- Of hij al eerder vier keer in één wedstrijd gescoord had? „Niet bij de senioren, alleen in de jeugd", ver telde De Bonte. Maar dat vond hij niet tellen. De spits van Kloetinge besefte dondersgoed dat hij net iets bijzonders had gepresteerd. „Dit voelt echt heerlijk." Een spits leeft natuurlijk van doelpunten, maar De Bonte is in dienst van Kloetinge nog geen goal- getter. In competitieverband maakte hij er tot zaterdag maar drie. In één wedstrijd zorgde hij dus voor meer dan een verdubbeling. „Ik voelde me vandaag gewoon heel goed. Zo'n snel doelpunt helpt daar natuurlijk wel bij", erkende de spits, die ook zijn aanvalsmakler Rutger van Rossum roemde. „Wij hebben een goede klik. Dat zag je bij de eerste goal, waarbij Rutger de assist gaf." „We zijn op de training veel bezig met Tom en Rutger als spitsen- duo", vulde trainer Marcel Lourens aan. „Ook voor ons als staf is het dus mooi om te zien dat dit zo uitpakt. En Tom was vandaag echt heel goed, dit is hem gegund." Ook voor Lourens waren de vijf treffers heel erg lekker. „Want zo makkelijk scoren we doorgaans niet", wist de oefenmeester. „Niet alleen dit seizoen. De afgelopen sei zoenen had Kloetinge ook vaak moeite er veel in te schieten." Als het aan spits De Bonte ligt, komt daar vanaf zaterdag verande ring in. „Hopelijk gaan jullie nog veel van Rutger en mij als spitsen- koppel horen", zei de trotse maker van vier goals. „En als wij twee het dan niet zijn, hoop ik dat onze teamgenoten de goals gaan maken." Bruse Boys De taak voor Bruse Boys om zich (direct) te handhaven in de eerste klasse wordt met de week moeilij ker. De Schouwse hekkensluiter verloor zaterdag met 0-1 van DCV, dat voorlaatste stond. Het was een ware degradatiekra ker, voor Bruse Boys een ultieme kans om aansluiting te vinden met de rest van de ranglijst. Maar dat lukte niet. „Uitgerekend vandaag konden we niet brengen wat we de laatste weken wel brachten", zei trainer Marco Groeneveld. Hij zag zijn ploeg na een kwartier op achterstand komen. Sven Hent- zen scoorde namens DCV, dat voet ballend ook alles behalve goed voor de dag kwam. Bruse Boys stelde daar niets tegenover. „Voor rust hebben we geen kans gehad." Na de pauze ging de thuisploeg nóg meer op zoek naar de gelijkma ker. „We hebben in de rust al wat omzettingen gedaan", vertelde Groeneveld. „En op een gegeven moment speelden we écht alles of niets, met twee verdedigers." Het gewenste resultaat leverde dat niet op. Bruse Boys kreeg welis waar genoeg kansen, maar trof steeds de keeper, het houtwerk of miste het doel. „Als je zo veel hon- derdprocentkansen mist als wij de den, weet je dat hij waarschijnlijk niet gaat vallen", aldus Groeneveld. Door de nederlaag wordt de klus voor Bru om degradatie af te wen den alleen nog maar moeilijker, wist ook de trainer. „Dit was een cruciaal duel." Toch blijft hij strijd baar en ziet hij nog kansen voor Bruse Boys. „Het gat met Nieuwen- hoorn en SHO is nu vier punten. Met nog twaalf duels te gaan, is dat niet onoverbrugbaar." maandag 5 februari 2018 Na een uur spelen was daar ineens een combinatie over vijf schijven, waar je gezien de staat van het veld je petje voor af kon nemen. Eén keer raken, een keer breed en dan diep, waarna Ibrahim Eryürük werd vrijgespeeld aan de rechter kant. De voorzet van de Terneu- zenaar verdween vervolgens achter het vijandelijke doel, waarschijnlijk omdat een polle tje gras roet in het eten gooide. Het moment was typerend voor het duel tussen VC Vlissingen en BVC'12, dat zonder doelpun ten eindigde. Barry van der Hooft Vlissingen - Giovanni Siereveld VC Vlissingen-BVC'12 0-0. Scheidsrechter: B. Er- kens (Gouda). Aantal toe schouwers: 90. VC Vlissingen: Joan van Belzen; Renzo Roemeratoe, Jarreau Manuhuwa, Gio vanni Siereveld, Milton Roe meratoe; Ibrahim Eryürük (67. Hoessein Bouzambou), Menancio Weeda, Khalid El Hattach, Dangelo Martien (77. Geraldi Geerman); Steve Schalkwijk en Yves Nyemb. Goes koestert Len Wolters Halsteren Het was zaterdag de middag van Tom de Bonte. De spits had er na twee minuten al één in liggen, maakte binnen het kwartier zijn tweede en sloot de middag af met vier doelpunten. Daarmee hielp hij Kloetinge aan een fraaie 5-1-zege op Heerjansdam. Daniël Vervelde Vlissingen A Menancio Weeda (links) wordt fel op de huid gezeten door Niek Sebens, aanvoerder van BVC'12. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38