O O) CD O Q. 9 In zijn derde en laatste seizoen bij de Zeeuws- Vlaamse hoofdklasser beleeft Jannes Tant een primeur De trainer wint voor het eerst drie competitiewedstrijden op rij. Jaap Knop Niels Slager Terwijl zijn afscheid van de club nadert, beleefde Jan nes Tant zaterdagmiddag nog een primeur. De Belgi sche trainer zag zijn ploeg met 2-1 winnen van Zwaluwen en daardoor won Tant voor het eerst sinds zijn entree in oktober 2015 drie competitiewedstrijden op rij met Hoek. Door de sterke start van 2018, die negen punten heeft opgeleverd, is het vertrouwen groeiende. Kan Hoek nog iets maken van deze voetbaljaar gang? Tegelijkertijd werpt het nieuwe seizoen al zijn schaduw vooruit. Was het toeval dat Guillaume Clinc- kemaillie zaterdagmiddag op bezoek was in Hoek? De aanvaller, die zes jaar voor Hoek speelde en topscorer aller tijden van de club is in de hoofd- en topklasse, vertrok afgelopen zomer naar Dikkelvenne. Of hij terug wil ko men? Wie weet. „Ik weet dat veel Bel gische spelers die bij Hoek hebben ge speeld hier terug willen keren", zei Clinckemaillie. Dat geldt bijvoorbeeld voor Alexander Embrechts. De centrale verdediger vertrok ook medio 2017, maar heeft nu laten weten een terug keer wel te zien zitten. De technische commissie van Hoek probeert echter eerst om Zeeuwse spe lers naar de club te halen. Tegelijkertijd moeten de sterkhouders van dit sei zoen langer worden vastgelegd. Aan voerder Reguillo Vandepitte tekende afgelopen week als eerste bij, doelman Jordi de Jonghe lag al tot medio 2019 vast. Als het aan de club ligt moeten onder anderen Fabian Wilson en Rik Impens snel volgen. Je weet dat Fabian vijf, zes van die voorzetten geeft. Dan moetje voor het doel zijn Die twee hebben echter nog wat be denktijd gevraagd. Ze willen eerst eens zien wat er bij komt en hebben ook aanbiedingen van andere clubs op zak. Zaterdag sijpelde het nieuws door dat Hoek op het punt staat om Gert-Jan van Leiden (nu ADO'20) en Lionel Fitsch (Barendrecht) terug te halen. Derde divisie Daarnaast is al met meerdere (Zeeuwse) spelers gesproken, die als potentiële aanwinsten worden gezien. De nieuwe trainer Dennis de Nooijer moet vanaf komende zomer een sterke selectie tot zijn beschikking hebben, met een herkenbaar gezicht. Misschien kan dan de stap naar de derde divisie eens worden gezet. Al hopen ze in Hoek nog stiekem dat het vierde niveau van de Nederlandse voetbalpiramide dan al bereikt is. Alle pijlen worden op de derde periode gericht, waarin Hoek in tien wedstrijden deelname aan de nacompetitie moet afdwingen. Meer variatie Alles is mogelijk, alleen zal Hoek het zichzelf in sommige wedstrijden dan wel wat makkelijker moeten maken, door meer te scoren. Jannes Tant legde de afgelopen week de nadruk op meer variatie voorin en lopende mensen vanuit het middenveld. De trainingen wierpen in de eerste 25 minuten hun vruchten af, had de trainer gezien. „We speelden in die fase heel sterk", zei Tant. „We scoren één keer maar dat had twee of drie keer moeten zijn." De ope ningstreffer van Daniël Akindayini - zijn derde in drie duels - kreeg echter geen passend vervolg. Daardoor kon Zwaluwen bij een tegenstoot terug slaan via Jerry Scholman (1-1). „Daarna liepen we te veel terug", al dus Tant. „De tweede helft was wat meer gesloten. Maar we hadden een overwicht en maakten verdiend het tweede doelpunt." Die treffer kwam, net als een week eerder tegen RVVH, op naam van Thomas van Renterghem. De linkeraanvaller kopte een afgeme ten voorzet van Fabian Wilson hard binnen (2-1). „Je weet dat Fabian iedere wedstrijd vijf, zes van zulke voorzetten geeft", zei de matchwinnaar. „Dan moet je zorgen dat je voor het doel bent." Van Renter ghem was vorige week invaller, maar had nu weer een basisplaats in het 4-3- 3-systeem. Vorige week zette hij Hoek op het goede spoor, deze keer leverde zijn rake kopbal Hoek opnieuw drie punten op. De sfeer was daardoor uit stekend en aan alles was te merken dat het vertrouwen verder groeide. Hetzelfde geldt voor de concurrentie bij Hoek, want Niek van Sprundel maakte zaterdag zijn rentree in het tweede elftal. Hij maakte al snel de openingstreffer in het duel met koplo per ASWH 2, dat in de slotfase nog een gelijkspel afdwong (1-1). Van Sprundel werd volgens afspraak na een uur ge wisseld en voelde zich goed. Als hij de komende tijd de training goed door staat, is de kans groot dat hij over twee weken weer bij de wedstrijdselectie zit, thuis tegen Jodan Boys. Tant: „We heb ben dus mogelijkheden. Dat ziet er voor de korte termijn prima uit. We moeten naar onszelf blijven kijken en niet naar wat andere ploegen doen. Van week tot week werken en dan zien we tot wat dat kan leiden." KARAKTERISTIEK tvoosendoofh maandag 5 februari 2018 GO J Jaap Knop wordt volgend voetbal seizoen de nieuwe trainer van SC Stavenisse. De oefenmeester is geen onbekende bij de Thoolse za terdag-vierdeklas ser. Knop was al in twee eerdere peri odes hoofdtrainer bij de club. Zijn laatste club was WHS, waar hij twee seizoenen geleden aan het roer stond. Niels Slager (foto) zou na het lo pende seizoen stoppen als trai ner van GPC Vlis- singen, maar heeft besloten per di rect op te stap pen. In aanloop zaterdag naar de competitiewed strijd tegen Ka- pelle (6-0-neder- laag) stelde hij het bestuur en de spelersgroep op de hoogte van zijn besluit en legde Slager zijn functie neer. Assistent trainer Matthijs Lugtenburg zat zaterdag als inte rim op de bank. Vertrouwen groeit in Hoek Barry van der Hooft Hoek -Thomas van Renterghem Hoek-Zwaluwen 2-1 (1-1). 13. Daniël Akindayini 1-0, 26. Jerry Scholman 1-1,74. Thomas van Renterghem 2-1. Scheidsrechter: H. van de Ketterij (Goes). Gele kaart: Leon Krznaric (Zwaluwen). Aantal toeschouwers: 525. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Yoshi Verbrugge, Kim van den Bergh, Zinho Chergui; Aaron Verwilligen, Rik Impens, Reguillo Vandepitte; Bram Leroy (86. Sidy Ceesay), Daniël Akindayini en Thomas van Renterghem (90. Titas Vitukynas). ?A NTI' Daniël Akindayini rent juichend weg, nadat hij Hoek snel op een 1-0-voorsprong heeft gezet. Voor de Engelse spits was het zijn derde doelpunt in zijn eerste drie duels voor de hoofdklasser. Rechts Thomas van Renterghem, die het duel in de tweede helft besliste, foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37