II 449 €499 X corendon SBH Fuerteventura 8 Nederland dwingt Frankrijk tot het uiterste in eerste ronde van Davis Cup Last Minutes Een Davis Cup-overwinning was sensationeel geweest, maar het zat er niet in (3-1). Net niet, want de Nederlandse tennissers speelden boven verwachting. Voordelige f rcxoor corendon nl ©0237510606 |o& Teamcaptain Paul Haarhuis vatte zijn gevoel na de nederlaag in twee woorden samen: „Trots en teleur gesteld." De Davis Cup-ontmoe ting was net gespeeld. Hij stond op het punt om de Olympic Hall te verlaten en naar het hotel te gaan. „Om te eten, na te bespreken en onze wonden te likken. Het was spannend, het niveau hoog, maar we staan weer met lege handen." Liefst vier uur en twintig minu ten duurde de laatste partij tussen Adrian Mannarino en Robin Haase (4-6, 7-6 (5), 7-5, 6-7 (2), 7-5). Het was precies zoals Davis Cup-tennis moet zijn. Haase won de eerste set en stond op het punt de tweede set naar zich toe te trekken, maar kreeg onverwacht een break tegen. Het thuispubliek werd wakker en de Franse bank kwam tot leven. Haase verloor de set, maar geen moment zijn geloof. Toch waren het de Fran sen die uiteindelijk opgelucht adem konden halen en feest vierden. Niemand had vooraf verwacht dat Oranje van Frankrijk kon win nen. Het thuisteam won vorig jaar november de Davis Cup-finale van België. Zelfs zonder de geblesseerde kopmannen Lucas Pouille en Jo- Wilfried Tsonga had bondscoach Yannick Noah nog een paar topspe- lers achter de hand. Adrian Manna rino is de nummer 25 van de we reld, Richard Gasquet staat acht plaatsen lager. Voor Robin Haase (nummer 42) zouden er nog wel kansen liggen, maar Thiemo de Bakker speelde door een blessure heel weinig en staat slechts 369ste. Toch was Haarhuis optimistisch. De captain kreeg nog gelijk ook. Hij motiveerde zijn team, hield het ge loof erin, praatte met zijn spelers, liet ze met rust waar nodig en zag We hebben het zaterdag in de dubbel laten liggen De Bakker op de eerste dag in een geweldige partij onverwacht win nen van Mannarino. Haase verloor daarna van Gasquet, maar de 1-1 na dag één voelde in het Nederlandse kamp als een prima tussenstand. „We hebben het zaterdag in de dubbel laten liggen", vindt Haar huis. Aan de zijde van Jean-Julien Rojer verloor Haase in vier sets van het duo Mahut/Herbert. „Die wed strijd was cruciaal. Win je, dan moet Mannarino de single van Ro bin winnen. Nu hoefde hij niet per se, maar moesten wij", zegt hij. „We hebben kansjes gehad om het onze kant op te duwen, maar als niet alles klopt, win je niet. Al met al ben ik trots, maar ook teleurge steld. Er had echt meer in had geze ten." Oranje speelt in september om de plek in de wereldgroep te behou den. 8 DAGEN NUVANAF Canarische Eilanden Fuerteventura AU Inclusive 8 DAGEN r -.fJ de 2.0n Beoordeeld met een 7.9 Beoordeeld met een 8.0 maandag 5 februari 2018 Trots, maar met lege handen Fardau Wagenaar Albertville Bondscoach Haaurhuis ziet Nederland de dubbel verliezen. FOTO REUTERS —Paul Haarhuis, captain Pwinierzon knallers VERTREK MAART VERTREK FEBRUARI Aan 1 van de mooiste stranden van Gambia Kleurrijk complex in Afrikaanse sfeer Omgeven door een tropische tuin Halfpension ook mogelijk Gratis wifi Entertainmentprogramma Direct aan het strand Ideaal voor de hele familie Nabij het centrum van Costa Calma Prachtige tuin met zwembad Gratis wifi in het hele hotel Ideaal voor de hele familie Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en admin istratiekosten €25 per boeking. De €25 extra korting geldt per boeking en is nog niet in bovenstaande prijzen verwerkt. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36