'Een prutser met brons? Prima' 3 WK veldrijden in eigen land en ziet Wout van Aert winnen Nederland stuit op Italië Nét geen zege voor Van Poppel als je meer dan 25 wedstrijden in een seizoen kunt winnen, is ie mand niet mentaal zwak." Dat Van Aert tot de groten uit de crosshistorie behoort, lijdt geen twijfel. Drie keer wereld kampioen op een rij is niet meer gebeurd sinds Roland Liboton be gin jaren 80. Maar Van Aert spreekt met de klasse die bij een wereldkampioen past over de su prematie van Van der Poel dit sei zoen. „Ik heb hiervoor ook al ge zegd dat Mathieu de beste was van het jaar. Het zou belachelijk zijn, nu ik het WK gewonnen heb, om te zeggen dat ik het ben. Hij ver diende deze titel misschien het meest, daar gaat het niet om bij een WK. Dit is een eendagswed- strijd, maar Mathieu blijft de man van het seizoen." Indrukwekkend De winststatistieken van Van der Poel zijn indrukwekkend. Sinds zijn wereldtitel in Tabor, drie jaar geleden, wint hij 62 van zijn 91 wedstrijden. Maar hij moet sinds dien wel drie keer de regenboog trui aan leeftijdsgenoot Van Aert laten. „Natuurlijk ben ik teleurge steld. Maar ik win ik liever 26 wed- strijden en niet het WK, dan vijf wedstrijden in de regenboogtrui." LUCINDA BRAND Luiten: Jammer, nipt buiten top 5 FLITSEN maandag 5 februari 2018 GO De grootste technicus zal ze nooit worden. Maar met brons op het WK achter Sanne Cant en Katie Compton hoort Lu- cinda Brand (28) definitief bij de wereldtop in de cross. Daan Hakkenberg Pim Bijl Valkenburg Over haar onhandigheid op de fiets, in vergelijking met de vrou wen die al van jongs af aan met hun fiets door weiden, modder en zand scheuren, kan Lucinda Brand smakelijk vertellen. Dan zegt de 28-jarige Dordrechtse dat ze vroeger tijdens wedstrij den weieens dacht: „Oh nee, zul len ze vast weer zeggen: 'wat is Lucinda weer aan het prutsen'." Inmiddels zit die technische ach terstand haar mentaal niet meer dwars. Denkt ze: „Boeien! Dan ben ik maar een prutser. Het gaat niet altijd even soepel, maar ik kan het wel gewoon." WATERPOLO De Neder landse waterpolosters heb ben in hun vierde duel in de voorronde van de Europa Cup, een nieuw toernooi van de Europese bond, met 7-7 (1-2, 0-1, 4-3, 2-1) gelijk gespeeld tegen Rusland. Daardoor eindigen ze als tweede in Groep A, waar door het nu Italië treft in de halve finales van de Final Six. Dat toernooi wordt ge houden van 23 tot en met 25 maart. WIELRENNEN Danny van Poppel (foto) van Lotto- Jumbo kwam in de laatste etappe van de Ronde van Valencia net tekort in de sprint, die gewonnen werd door de Belg Jürgen Roe- landts. De eindzege in de wielerronde is voor Alejan- dro Valverde. De Spanjaard blijft Luis Léon Sanchez 14 en Jakob Fuglsang 26 se conden voor. GOLF Joost Luiten heeft het Maybank Champion- ship in Kuala Lumpur afge sloten als gedeeld elfde. „Een elfde plek is zeker niet slecht nadat je op vrij dag maar net de cut hebt gehaald. Helaas maak ik zondag wel twee foutjes op par-5 holes, die houden me uit de top 5. Al met al was het een goede week." opeens nergens Lindsey Vonn vierde een week voor de start van de Spelen haar wereldbeker zege nummer 80 en 81. De Amerikaanse skidiva is nu nog maar vijf overwinnin gen verwijderd van het re cord van de Zweedse Inge- mar Stenmark (86). Badmintonner Mark Caljouw is Nederlands kampioen geworden. Hij won in Amere in de finale van Nick Fransman. Bij de vrouwen won Gayle Mahu- lette van Soraya de Visch Eijbergen. Tafeltennisster Li Jie is er niet in geslaagd haar titel op de Europese Top 16 te prolongeren. In de finale moest ze buigen voor de Roemeense Bernadette SzOCS: 4-1. Dat liet Brand vorig jaar al in Bie- les zien, toen ze een zeker lij kende podiumplaats op het WK verspeelde door een valpartij en daarna een verloren sprint om de derde plaats. Bij de onderhande lingen met haar nieuwe ploeg Sunweb had Brand voor die winter al bedongen dat ze haar crossambi ties mocht naja gen. Op de weg had ze al een dikke erelijst bij elkaar gefietst, nu levert haar toewijding in het veldrijden ook een prijs op het hoogste podium op. In de meesle pende strijd zaterdag tussen de Belgische win nares Sanne Cant en de Amerikaanse Katie Compton kon ze zich niet men gen. Maar Brand streed zich op het loodzware parkoers in Val kenburg naar de derde plaats. Op karakter en op de bluf knalde ze met een ultieme versnelling in de laatste ronde weg bij de Luxemburgse Christine Maje- rus. De komende jaren zal Brand - allroundster pur sang - vasthouden aan het in geslagen pad: na een beperkt aantal crosses pieken naar de kampi oenschappen en dan vol doelen de weg op. De schoonheidsprijs zal ze in het veld niet gaan winnen, maar op de kampioenschap pen hoort ze nu defi nitief bij de top. „Ik ben nu derde gewor den op deze manier. En misschien overbrug ik het gat ook al zo."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31