O 22 M VINCENT LUISTERT RADIO Zijn nieuwe voorstelling heet 'Hij wordt vanzelf moe'. Bedrieglijk, want vermoeidheid is het laatste waar Bert Visscher (57) op het podium last van heeft. „Ik wil het theater tot de grond toe afbreken." De Perstribune is radio zoals radio be doeld is. Microfoons open en lullen maar. Eén gast voor een heel uur, een paar korte rubriekjes, voetbalflitsen: zon dagse radio zoals zondagse radio hoort te zijn, met een zondagse stem, Govert van Brakel. Hij presenteert samen met Margreet Reijn- tjes. Ze zijn een gedegen, vanzelfsprekend duo. Reijntjes komt beter tot haar recht dan in het Radio 5-programma Tijd Voor MAX, dat ze tot voor kort samen met Henkjan Smits presenteerde. Haar plaats daar is nu ingeno men door Manuela Kemp, dat gaat veel beter. Van Brakel klinkt, ondanks dat hij al 42 jaar bij de radio werkt, veel jonger dan hij in zijn tijd bij het Radio i-Journaal klonk. Het bren gen van al dat ellendige nieuws ging hem zo te horen niet in de koude kleren zitten. De toon was toen zorgelijk, zeer zorgelijk, nu is hij opgewekt. Gisteren hadden ze in De Perstribune een gast die vanzelf het licht op de radio laat aangaan. Een van nature positief mens. Geen opgewekt blijmoedig gedoe, nee, hij is het ge woon, optimistisch, omdat hij niet anders kan. We hebben het hier over Jonkheer Eppo van Nispen tot Sevenaer. Hij draagt zijn adel lijke titeltje, het is de laagste titel, met verve. Hij weet dat je geen toilet zegt maar wc, geen kostuum maar pak, geen fruit maar vruchten, en je ligt niet op bed, je ligt in bed. Eppo, ik mag Eppo zeggen, dat mogen Reijntjes en van Brakel ook, heeft een leuke carrière gemaakt die hem bracht waar de wind hem heenblies. Hij werkte bij de biblio theek van Delft, onstofte daar het suffe zootje en maakte hem tot de modernste bieb ter we reld, althans, dat zegt-ie zelf. „Bibliothecaris sen zijn de astronauten van de kennis." Daarna werkte hij bij diverse omroepen en tot voor kort was hij directeur van de stich ting CPNB, Collectieve Propaganda voor het Nederlandse Boek. Daar hadden ze een goede aan hem. Litera tuur, vindt hij, hoeft helemaal niet zwaar en serieus te zijn. Het mag wel, uiteraard, maar het hoeft niet. Als je kinderen laat lezen wat ze leuk vinden, is de kans dat ze blijven lezen veel groter, mensen meenemen, dat is zijn motto. Fuck the system, maar dan wel op een vrolijke manier. Leven aan de oneven kant. Kleur brengen! Eppo is net zo kleurrijk als de buitenkant van het Instituut voor Beeld en Geluid, zijn nieuwe werkgever. Het boek zal hem missen. Edwards overleden Lady GaGa staakt tour ijn rode schoentjes zijn een constante in de onemanshows van cabaretier Bert Visscher. Hij moet I er sinds 1986, toen I hij zijn handels merk introduceerde, vele tientallen hebben versleten. Zijn uiterst energieke clownerie op het podium maakt dat schoenenfa briek Van Beers te Kaatsheuvel per theaterseizoen tenminste drie paar schoeisel - model boksschoen van soepel leder - bij Visscher afzet. „Ze zijn oersterk en uiterst licht. Toen ik als solist begon, kocht ik schoenen die ik vervolgens zelf rood verfde. Die lieten een spoor van afge bladderde verf na. Maar ja, dat was in een tijd dat ik geen cent te makken had en ik me slechts een potje verf kon permitteren. Ik heb thuis zo'n Ik ben veel meer geïnteresseerd in de sukkel die laatste wordt bij de marathon, dan in de man die elke dag traint twaalf paar liggen, maar er worden er ook veel geveild voor goede doelen. En soms belanden ze in de vitrine van een schouwburg." Hij wordt vanzelf moe heet de nieuwe theaterproductie van Bert Visscher, zijn dertiende als solist. Een titel druipend van de ironie, want vermoeidheid is de Groningse komiek op het podium volstrekt vreemd. Ook in zijn huidige show, die zich afspeelt in het zigeunermilieu, com pleet met woonwagens, knapperend haardvuur, vurige zigeunerin en dan sende beer, gebruikt de kwieke vijfti ger zijn ingenieuze decor als speel tuin waarin hij overal op, uit, in en over klimt. Mislukken Zijn types - of hij ze nu zoals in eer dere shows in het circus, op het vliegveld of op een ijsbaan situeert - kennen zonder uitzondering de sig natuur van de entertainer. „Het zijn mensen die grote plan nen hebben, die het groots willen aanpakken. Maar van meet af aan gaan ze door voortdurend gebrek aan enige structuur de mist in. Ik ben veel meer geïnteresseerd in de sukkel die laatste wordt bij de marathon, dan de man die elke dag traint. „Mijn types doen erg hun best, maar alle inspanning is gedoemd op een mislukking uit te draaien. En als dat gebeurt, krijgen anderen de schuld. Zo zijn die mannetjes." Zijn solocarrière begon in 1984, maar daarvoor had Visscher er al een kleinkunstverleden opzitten met de toenmalige cabaretgroep Filter. Hij was de frontman ('Ik had wel de grootste bek, ja') en schreef boven- Quotevan de dag Ooh wat zijn we gelukkig! Vandaag zijn wij trotse ouders geworden van Dani. SOLO OP RODE SCHOENEN Tribune Reageren? vincent@persgroep.nl maandag 5 februari 2018 GO TEMPTATIONS Dennis Ed wards, voorma lig zanger van de Temptations, is op 75-jarige leeftijd overle den. Edwards werd in 1968 de voorman van de Amerikaanse soulgroep, die met Papa Was a Rollin' Stone een wereldhit had in 1972. MUZIEK Zangeres Lady GaGa heeft de laatste tien op tredens van haar tournee af gebroken. De excentrieke vo- caliste heeft ernstige pijn- klachten. Op Twitter schreef ze onder meer: 'Ik moet nu aan mezelf en mijn welzijn denken.' 3 ■o Arno Gelder 44 Bert Visscher op zijn iconische rode schoenen. —Zangeres Sieneke kan haar geluk niet op na de geboorte van haar zoon. Bert is nog lang niet moe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22