0P=0 P Lek lijkt boven in Hoek Behandelaars vragen erkenning ziekte en vergoeding behandeling Er moet een erkende behandeling komen voor mensen die zijn verslaafd aan sociale media. Patiënten kloppen met dit probleem aan bij verslavingsklinieken. Tegen Zwaluwen behaalde Hoek de derde zege op rij, een ongeëvenaarde reeks onder Jannes Tant. Drie jaar geleden gaf een op de zes jongeren aan verslaafd te zijn aan so ciale media. Bij sommige mensen gaat het gebruik van smartphone of tablet zo ver dat ze niet meer normaal kunnen functioneren. Ze komen niet meer toe aan een studie, verliezen so ciale contacten in de 'echte wereld' of kampen met slaaptekort. Verslaafden zitten de hele dag door op Facebook om maar te kijken hoeveel likes een bericht krijgt. Ze gebruiken tot diep in de nacht hun smartphone om maar geen app-bericht te hoeven missen. Hoewel verslavingsklinieken zien dat meer mensen erdoor in pro blemen komen, is dwangmatig ge bruik van sociale media geen erkende ziekte en dus wordt behandeling niet vergoed. Het gevolg is dat de specialisten deze patiënten alleen via een omweg kunnen behandelen. De klinieken zoeken bijvoorbeeld naar andere pro blemen, zoals drugsgebruik, zodat ze cliënten tóch kunnen helpen. Daardoor zijn er nu echter geen harde cijfers bekend over het aantal mensen dat hulp zoekt voor sociale- media-verslaving, omdat het pro bleem niet als zodanig wordt geregis- Een minderheid van mensen verliest zich in sociale media treerd. „Een minderheid van de men sen verliest zich in sociale media zegt Gert-Jan Meerkerk van onder zoeksbureau IVO. „Dat is net als met gokken. Maar er zijn mensen die pro blemen ervaren, dus het zou onwen selijk zijn als die naar huis worden ge stuurd." Diagnose Verslavingsdeskundigen pleiten voor erkenning van dwangmatig gebruik van sociale media. Alleen als er een officiële diagnose komt, vergoeden zorgverzekeraars een behandeling. Zorginstituut Nederland, dat nieuwe ziektes kan toevoegen, zegt dat pro blematisch gebruik van sociale media nog niet is benoemd, omdat er meer onderzoek nodig is. Zeeuwse boerenkids anderhalfjaar gevolgd in documentaire Feyenoord zet alles op de beker Vier dagen na het bekersucces tegen PSV blameert Feyenoord zich in Venlo»spoRT4 Nieuwsmedia usiq www.opisopvoordeelshop.nl voordeelshop SPORT9 Sjoerd van der Endt (16) uit Yerseke, zit in 4 vmbo op het Pontes Goese Lyceum. Hij bezocht zaterdag de open dag van Scalda waar maar weer eens bleek dat bedrijven staan te springen om vakmensen „Ik ben graag met mijn handen bezig", zegt Sjoerd. „Ik vind het leuk om te timmeren, en ergens aan te werken. Op het vmbo doe ik ook de bouwrichting. 'Later hebben ze jullie nodig', zeggen ze vaak op school. Het is makkelijk als er veel banen zijn, maar dat is niet het belangrijkste. Ik wil doen wat ik leuk vind." ZEELAND 16 FOTO RUBEN OREEL Therapie nodig voor facebookverslaafden Ellen van Gaaien Rotterdam Gert-Jan Meerkerk »P6 ZEELAND 24 3°C Nachten met matige vorst pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 Gillette Scheermesjes Fusion

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1