II Kunst- en cultuurseizoen geopend 18 WALC Dorpsraad Vrouwenpolder erkent bezwaren De subsidie van 40.000 euro uit het leefbaarheidsfonds is door de ge meente Veere even terzijde gezet. 'Gebrek aan draagkracht' is de for mele reden en draagkracht is net de voornaamste voorwaarde voor leef baarheidsprojecten. Maar van uit stel komt geen afstel, belooft voor zitter Paul Corbijn van de Dorps raad Vrouwenpolder. Enkele omwonenden hebben door persoonlijke omstandigheden be zwaar tegen drukte voor de deur, en zijn het met enkele elementen van het plan voor de historische hof niet eens, vertelt hij. Dat respec teert de dorpsraad. „Daarom is het praathuisje dat we bedacht hadden, geschrapt. Er ko men wel bankjes, maar niet over dekt. De omwonenden zetten op papier wat zij graag zouden willen zien. Daar gaan we over praten en op den duur komen we er wel uit. Dat gaat in goed overleg." Het Kloostertuin-idee is de afgelo- Op den duur komen we er wel uit pen jaren gegroeid uit de wens van de dorpsraad om voor de inwoners herkenbare kunst in het dorp te ha len. De Vereniging Kunst en Cul tuur ontwierp met ondersteuning van Stichting Landschapsbeheer Zeeland en de Koninklijke Neder landse Heidemaatschappij een plan voor de Munnikhof naast de kerk, waar nu enkele gemetselde muren de contouren aangeven waar in de Middeleeuwen een groot klooster stond. Het pelgrimsoord maakte destijds naam als aanbiddingsplaats van 'Onze Lieve Vrouwe in den Pol der'. Die historie moet sterker ken baar en herkenbaar gemaakt wor den, vindt de dorpsraad. De Kloos tertuin moet het begin worden van het Pelgrimspad, dat straks via Park Fort Den Haak zowel dorp als strand met elkaar verbindt. De kruidentuin, met kunstwerk dat verwijst naar de Vrouwe en de monniken en bankjes, krijgt een functie als dorpstuin en ontmoe tingsplaats. Het gaat er echt allemaal komen, mettertijd, benadrukt Corbijn. Tot die tijd blijven de met acties ver gaarde fondsen voor aanleg en on derhoud bewaard en beiden de zes tien vrijwilligers die in de tuin aan de slag willen hun tijd. Schilderes Toos van Holstein expo seert al jaren bij de Kunstroute. Toen ze in een museum in Zierik- zee werk van de Middelburgse ke ramiste Anneke Coppoolse zag lig gen, sprak haar dat meteen aan. Ze nodigde haar daarom uit bij haar te exposeren als 'Zeeuwse Gast'. Dat beviel beide goed. „Het is een verrijking van de expositie" zegt Coppoolse. „Ons werk beïn vloedt elkaar op een goede manier", vult Van Holstein aan. „De beeld taal van Anneke heeft mij op nieuwe ideeën gebracht." Belangrijk vond Van Holstein dat haar atelier rust bleef uitstralen. „Ik heb het iets verstilder gemaakt." Ze wijst naar de speciaal grijs geschil derde houten blokken waarop het werk van Coppoolse ligt. Ook op ruimen was nodig, dus haalde ze een aantal kunstwerken tijdelijk weg. „Mijn gast moet natuurlijk wel de ruimte krijgen." De kunstenaressen konden op veel belangstelling rekenen. Ook collega-kunstenaars komen het werk bewonderen. Zo ook Lia Hec- tor, eigenaresse van Galerie T. Zelf exposeert ze niet meer voor de Kunstroute, en dus komt ze als be zoeker. „Ik vind het concept van de Zeeuwse Gasten erg leuk", vertelt ze. „En ik ben onder de indruk van Toos en Anneke. Ze hebben gepro beerd eikaars werk te versterken en dat is erg goed gelukt, vind ik." Voor Coppoolse zat de tentoon stelling er aan het eind van de mid dag alweer op, maar het werk van Van Holstein is de komende tijd ie dere eerste zondag van de maand te bekijken. Met steeds een ander thema, en dus ook andere kunst werken. ,En in april een singer- songwriter om hopelijk ook meer jongeren te trekken." MIJN DORP, MIJN STAD IN DE REGIO Politiek voor jongeren in De Spot Vertelcafé Creatief Vakmanschap maandag 5 februari 2018 Kloostertuin weer even in de ijskast De Kloostergronden in Vrou wenpolder blijven nog even lig gen zoals ze zijn. Het plan voor een 'Kloostertuin' is even in de ijskast gezet. Claudia Sondervan Vrouwenpolder -Paul Corbij, voorzitter Dorpsraad Vrouwenpolder Anneke Coppoolse en Toos van Holstein (vlnr) konden gisteren op veel belangstelling rekenen. FOTO RUBEN OREEL Het nieuwe kunst- en cultuursei zoen in Middelburg is zaterdag geopend. Het thema is 'Zeeuwse Gasten'. Kunstenaarsateliers in Middelburg exposeerden werk, samen met collega-kunstenaars. Marieke Kesteloo Middelburg Kunst- en Cultuurroute: elke eerste zondag van de maand, 13.00 -17.00 uur. Programma: www.kunstroutemiddelburg.nl. VLISSINGEN In het atrium van zorgcentrum Ter Reede in Vlissingen vond dit weekend het modelbouwweekend 'Gou den Handjes' plaats. Zeeuwse en niet-Zeeuwse beroepsmo delbouwers en hobbyisten stelden hun mooiste miniaturen tentoon: van kermisattracties tot poppenhuisjes, en van vrachtwagens tot legobouwsels. Het weekend wordt jaar lijks georganiseerd voor de bewoners van Ter Reede door Martin van den Barselaar van het Modelbouw Museum in Kerkwerve. Toch trekt het ook veel bezoekers van buitenaf, van jong tot oud. Evi de Bocks (foto) geniet van de piep kleine draaimolen. Ze kijkt met haar ogen, en niet met haar handen, zoals het bordje maant. KOUDEKERKE Sporthal De Cou- burg, 09.15-10.15 uur: Activiteiten van gymnastiekvereni ging voor 55plus; De Couburg, 13.00- 16.30 uur: Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30- 16.00 uur: Koersbal; MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade- laarstraat 26,13.30- 14.30 uur: Bewe- gingsgymnastiek op muziek voor oude ren; 13.30-17.00 uur: Seniorensoos met o.a. sjoelen en ge- zelschapspellen; MIDDELBURG Vergulde Baars, 13.30-15.00 uur: Volksdansen; Cinema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'Vele hemels boven de zevende'; OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 16.15-17.00 uur: Kleuterdans; Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur: Peuterdans, waarbij peuters op een speelse manier leren bewegen op muziek; VEERE Gymzaal Frans Naereboutstraat, 09.30-10.30 uur: Activiteit 'GALM', Gezond en actief leef model voor se nioren; VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picass- oplein 120-126, 09.00 uur: Gym nastiek voor peu ters die al zelf kun nen lopen, samen met een (groot)ouder; Gymzaal de Bran ding, Verkuijl Quak- kelaarstraat 106, 16.00 uur: Kleuter- gym; Cine Café, Spui- komweg 3,19.45- 23.00 uur: Mr. Bright's Quiz Night; VROUWENPOLDER Verenigingsge bouw, Dorpsdijk 38, 14.00-15.30 uur: Volksdansen. MIDDELBURG De gemeente Mid delburg houdt woensdag de Dag van de Politiek in De Spot te Middelburg. Op deze dag wor den jongeren geën thousiasmeerd voor de politiek. Er komen actuele vraagstukken aan de orde waarover jongeren kunnen discussiëren met raadsleden van de gemeente Middel burg. Om 14.45 uur gaan de deuren open en tegen 17.00 uur zorgt DJ Robenti voor een muzikale afsluiting. Aanmel den kan via p.de.guchteneire@m iddelburg.nl. VEERE Morgen houdt Zeeuws Ankers samen met Museum Veere het Vertel café Creatief Vak manschap. Tijdens het café is er aan dacht voor het ge bruik van oude werkwijzen om iets nieuws te maken. Jolien Sturm, lera res-coupeuse en Janneke Jacobs-Le Duc (foto), maak ster van Zeeuwse paeremessen, zul len vertellen over hun werk en hun werkgerei laten zien. Het vertelcafé vindt plaats tussen 13.00 en 17.00 uur en beide locaties van Museum Veere zijn geopend. De kosten zijn 6,50 euro inclu sief museumbezoek en koffie en thee. Vooraf aanmelden via info@zeeuwse- ankers.nl. MINIATUREN KIJKEN IN TER REEDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18