'IK VOND HET EEN EMOTIONEEL MOMENT TOEN ONZE KINDEREN OP DE DANSVLOER STONDEN' Handschoenen van onze ontmoeting; dat is een fijne traditie." De zoon en dochter (nu 36 en 34) van Marijke en Boni hebben op hun beurt óók hun debuut gemaakt. Marijke: „We hebben het niet al te erg gepusht, ze kwamen er uiteindelijk zelf mee. Onze zoon ging met een paar jongens van het hockeyteam, onze dochter met wat meiden van haar studentenvereni ging. Toen ze op die dansvloer stonden, vond ik dat een mooi, een emotioneel moment. Ze zijn overigens één keer mee geweest en daarna nooit meer. Veel te saai natuurlijk. Zij zijn meer van een ander soort feestjes." Dat is niet zo gek; een bal in nette kle dij zonder versterkte muziek staat wel héél ver af van de clubs en kroegen waar de jongeren van nu uitgaan. Waarom wil len die 64 debutanten zo graag meedoen? „Omdat het een heel vette ervaring is", zegt een enthousiaste Anton Reedt van Dortland (20), student politicologie, uit Den Haag. Hij gaat dit jaar - niet verder vertellen - voor de tweede keer debute ren. Dat hoort natuurlijk niet, maar er is een tekort aan jongens, vandaar. Het dansfeest vindt hij geweldig. „Zo'n bal zie je in films en dan denk je: oh, wat mooi. Nu heb ik het zelf binnen handbereik. Het bal heeft iets magisch; ik vind het een beleving." De lijst met aanmeldingen zit altijd eerder vol bij de dames dan bij de heren, maar volgens voorzitter Van Pernis heeft het bal in het algemeen nooit problemen om aan de debutanten te komen. Jaarclub Aanvankelijk wilde Van Dortland vooral meedoen vanwege het stijldansen. Dat deed hij al en zijn vader tipte hem om maar eens deel te nemen aan het jaar lijkse Wiener Ball. Meedoen biedt hem meer dan een mooie arena om te stijl dansen. „De debutanten worden in korte tijd heel hecht met elkaar. Na afloop van de dansles drinken we altijd wat en er is al een diner geweest met de ouders erbij. Ik heb dit jaar mijn halve jaarclub van Minerva overgehaald óók mee te doen. Het is supergezellig!" Bij sommige jaarclubgenoten bestond wel enige weerstand. 'Dat is niets voor mij', zeiden ze. Onzin, volgens Anton. „Er wordt gedaan alsof het nog steeds een bijeenkomst voor rijke mensen is, maar dat blijkt erg mee te vallen. Al is het na tuurlijk een bepaald slag dat dit leuk vindt: mensen die houden van zo'n sjiek, traditioneel feest. Er zitten ook wel be kakte types tussen, maar de meesten zijn gewoon superleuk." Gevraagd Ook debutante Claire Schrameijer stuit af en toe op opgetrokken wenkbrauwen van vriendinnen als ze vertelt dat ze debu teert op een bal. „Vragen ze: 'wat is dat dan?' Ze snap pen er niets van dat ik vanuit Waalre naar Den Haag reis om twee uurtjes te dansen. Ik kende het ook niet, maar ik vind het ontzettend leuk. Je leert snel nieuwe mensen kennen en het idee dat je voor één dag een prinses mag zijn, is toch bij zonder." De meeste voorbereiding heeft Schra meijer al getroffen. Ze is intussen ge vraagd door een jongen uit haar groep om aanstaande vrijdag een koppel te vormen. „Gevraagd worden is een spannend mo ment. Dat moet gebeuren rond les drie. Je denkt toch: 'wat als ik straks niet word gevraagd!' Maar hij kwam al tijdens de tweede les in de pauze naar me toe en vroeg of ik het leuk vond om met hem te debuteren. Dat wilde ik natuurlijk heel graag. Hij is buiten de dansvloer niet mijn type; we dansen alleen samen." De witte strapless jurk waarin Claire debuteert is intussen binnen. 'Gekocht bij een trouwzaak. Kostte wel een paar honderd euro'. De kapper is gereserveerd en iemand komt op de dag van het bal haar make-up doen. Waar kijkt ze het meest naar uit? „Ik denk naar het mo ment dat de openingsdans achter de rug is. In de hoop dat alles goed is gegaan en dat je het met elkaar hebt geflikt. En daarna de disco in natuurlijk." 41 De 50ste editie van het Wiener Ball is op vrijdag 9februari in Grand Hotel Huis ter Duin in Noordwijk. Boven: Danspaar Claire Schrameijer en Jesse van der Hoek. Onder: De heren krijgen van de organisatie een paar witte handschoenen. 261 zaterdag 3 februari 2018 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 90