Vaak onderweg 1 Geld gelul* Suzanna en Ruben wonen met Reza (3) in een klein koophuis in Valkenburg. wie zijn het? 0 -€2000 €2000 - €3500 €3500 - €5000 €5000 of meer GROOTSTE MISKOOP BESTE KOOP „Toen Su zanna een elektri sche fiets kocht, heb ik er ook één gekocht. Hoewel ik vind dat ik best zelf kan trappen." Suzanna: „Jij koopt vaak gadgets waarvan ik van tevoren weet dat je ze nauwelijks gebruikt." Ruben: „Eigenlijk doe ik dus regelmatig miskopen." Suzanna: „Ik ben blij dat je het toegeeft. Zoals die smartwatch." Ruben: „Maar zoiets verkoop ik dan wel weer. Of ik geef het weg. Zoals dat hoverboard." Suzanna: „Ik denk liever tien keer na voordat ik iets koop en probeer aanbiedingen te zoeken. Grote uitgaven vind ik eng." Ruben: „Je hoeft niet bang te zijn. Doordat we zuinig leven kunnen we alles betalen wat we nodig hebben en ook nog een paar keer per jaar op vakantie. Dat komt omdat onze vaste uit gaven niet hoog zijn." Suzanna: „We kiezen ervoor om ongeveer 80 euro per week aan de normale boodschappen uit te geven." Ruben: „We wilden in kleine winkels boodschappen doen. Ik wil die grote bedrijven niet nog rijker maken. Maar hier in de buurt heb je weinig kleine zaak jes. De basics halen we bij Lidl." Suzanna: „Op zaterdag de grote boodschappen en dan nog op woensdag wat verse producten." Ruben: „Vers vinden we belang rijk. We eten niet uit pakjes en zakjes. Sinds we samen zijn, zo'n acht jaar, ben ik minder alcohol gaan drinken, Suzanna drinkt helemaal niet. Alleen water en theewater zonder thee." Suzanna: „Ik heb genoeg van die smaak van thee." Ruben: „We gaan wel vaak uit eten, maar dat kan ik als zake lijke kosten opvoeren." Suzanna: „We lunchen ook regelmatig buiten de deur. We zijn allebei veel onderweg." Ruben: „Als ik op mijn kan toor werk, in Leiden, smeer ik een boterham. Maar als ik een afspraak heb, lunch ik meestal ergens. Daar gaat wel wat geld in zitten." Suzanna: „Verder geven we ons geld uit aan wonen." Ruben: „De hypotheek is 750 euro netto per maand. Is goed te doen. Zonder eigen geld had den we dit huis niet kunnen kopen. Het kostte zes jaar gele den ruim twee ton." Suzanna: „Aan gas en licht zijn we ongeveer 130 euro per maand kwijt. Er gaat ook nog een behoorlijk deel van ons budget naar de kinderopvang. We krijgen maandelijks een factuur van ongeveer 600 euro voor de peuterspeelzaal en de gastouder; daarvan krijgen we ongeveer de helft terug. Via Marktplaats koop ik voor Reza kleding. Het duurste pakket was 40 euro, met zestig kle dingstukken. Ik vind het leuk om dingetjes uit te zoeken." Ruben: „Dat kun je goed." Suzanna: „Zo vond ik een 'SUZANNA ZOEKT IETS UIT, IK HAK DE KNOOP DOOR' auto vakantie met bootovertochten naar Zweden, zestien dagen, inclusief alle hutjes: 900 euro voor drie personen, viel mee." Ruben: „Meestal zoekt Suzanna iets uit en hak ik de knoop door." Suzanna: „Als ik een groot be drag zie, durf ik het niet uit te geven, ook al heb ik het wel." Ruben: „Geld moet rollen!" Suzanna: „Ik ben dan bang dat ik het ergens anders voor nodig heb." Ruben: „Ik kan het niet met elkaar rijmen, dat je veel spaar geld hebt en dingen niet koopt." Suzanna: „Soms kom ik met iets thuis wat niet op de boodschap penlijst staat; een lekker kaasje of chocomel, dat vind jij dan weer onzin." Ruben: „Dat zijn jouw kleine impulsaankopen. Verder ben je een spaarder." Tekst EDITH ANDRIESSE Foto JOOST HOVING Suzanna Bijlsma (29) Sociaal werker bij Stichting Halt Ruben Klerkx (33) Creativiteitstrainer Gezamenlijk netto-inkomen: Suzanna: de ver keerde peertjes - we hebben een he leboel overbodige Ruben: iPhone 8+ - te groot, maar ik kon hem niet meer ruilen Suzanna: elek trische fiets Ruben: MacBook (inmiddels aan derde model toe) Ruben: Suzanna: „Ja." «I E Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@ persgroep.nl WG magazine 21

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 85