Puzzelen en luieren op zondag Uiigeslapen Fotograaf llvy Njiokiktjien portretteert elke week mensen die net wakker zijn. „Geweldig zelfs. Maar ik moet zeggen dat ik nog niet helemaal ben uitgerust van de afgelo pen week. Delphine is ge opereerd aan haar oog, dus we moesten drie keer naar het ziekenhuis in Rotterdam. Ze heeft een gaatje in haar netvlies. Dat gesjouw, dat merk ik wel. Ik word gauw moe. Mijn nieren zijn beschadigd doordat ik kanker heb gehad, zowel aan mijn blaas als aan mijn darmen. Ik was na vijf operaties opgegeven, maar ben in 2013 wonderbaarlijk gene zen. Een godswonder." „Zolang mogelijk doorgaan. Verder hoefik niets geks meer. Ik hoef geen berg meer te beklim men, of wat dan ook. Als jeblieft niet! Zolang ik nog naar Kreta kan, waar wij een huisje hebben. Daar voel ik me lekker. Psyche delisch, zo noemt Del phine het altijd, ben ik op Kreta beter dan hier. Ik zit er altijd buiten, op het balkon, uit de zon. Die zon is veel te heet voor mij. Ik vermaak me prima. Puzzelen, lezen. Hoewel, lezen... Mijn ogen gaan ook achteruit. Door wat er is gebeurd, hebben we een houding van: carpe diem. Vroeger spaarde ik al mijn geld op, nu geef ik het lek ker uit." „Ik maak zo eerst het ontbijt. Daarna gaan we, denk ik, een detective kijken. We zijn er hele maal verzot op. Delphine neemt alles op. Als ik opsta om iets anders te doen, roept ze: 'nee!' Dan ga ik maar weer zitten. We zijn gewoon ontzet tend lui. Haha!" 9.30 uur Het is een grauwe zondag, maar Wim Olden (71) uit Papendrecht plukt 'm. Samen met zijn vrouw Delphine (69) kruipt hij straks voor de buis voor een aflevering van Morse. Of Dicte. 1 Lekker geslapen? 2 Wat is uw droom? 3 Wat brengt de dag? Grieteke Meerman H Ook meedoen? Mail naar magazine@ persgroep.nl 41 zaterdag 3 februari 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 68