22 ZEELAND i Achttienjarige spits dit seizoen al goed voor twaalf doelpunten Aanvaller speelt vanmiddag de topper in de derde klasse tegen nummer twee RCS. „We willen het gat slaan." Het was een droomstart voor Guus de Leeuw. De eerste wedstrijd van het seizoen en meteen in de basis, in het belangrijke duel bij RCS nog wel. De reguliere speeltijd was al voorbij. En toen kwam die vrije trap van de zijkant. „Ik raakte hem aan met het hoofd, in de verre hoek: o-i. Iedereen van de bank en juichen. Ik krijg niet gauw kippen vel van doelpunten, maar toen wel." Die winnende treffer ligt nog vers in het geheugen van de pas 18- jarige rechtervleugelspits van Yer seke. In aanloop naar de topper te gen de ploeg uit Oost-Souburg kwamen de beelden deze week nog een keer of wat terug zijn hoofd. „Maar zo spannend als toen hoeft het wat mij betreft niet te worden." De belangen vanmiddag zijn groot in Yerseke. De thuisclub heeft vier punten voorsprong op RCS, maar wel een wedstrijd meer gespeeld. Bij winst komt het begeerde kam pioenschap meteen een heel stuk dichterbij, weet De Leeuw. „We willen het gat slaan." De statistieken zijn in het voor deel van de roodhemden. Alle thuiswedstrijden werden tot dus ver door Yerseke in winst omgezet. De Leeuw geniet van de ambiance op sportpark Cleijn Moereken. „Bij ons valt niets te halen, dat gevoel willen we uitstralen. In het veld, maar zeker ook langs de lijn." Bewust koos de nog steeds in Krabbendijke woonachtige De Leeuw destijds voor de erfvijand. Een ventje van een jaar of tien was hij nog maar. Klaas-Jan Huntelaar, met wie hij uiterlijk een zekere ge lijkenis vertoont, was zijn jeugd idool. De jonge Guus was niet te vreden over de teamindeling bij zijn club. Hij wilde weg bij Krab bendijke. „Ik had het absoluut niet naar mijn zin. Als we verloren, was het bijna brullen." Brommer Jaren aan een stuk brachten zijn ou ders hem naar Yerseke. Zo gauw het kon schafte hij een brommer aan. „In weer en wind door de polder." Het brommertje is inmiddels ver kocht en vervangen door een auto. Vorig seizoen maakte De Leeuw bij Yerseke al deel uit van de hoofd macht. Het was wennen, zegt hij. „Zeker in fysiek opzicht, met verde digers die vol het duel in gaan." Ook daarom bezoekt hij tegen woordig drie keer in de week de sportschool. „Een beetje het boven- De jeugd, dat voelde als een stap terug. Ik kan hier bij Yerseke ook doorgroeien lichaam trainen, ik wil sterker wor den." Hoewel De Leeuw zijn draai nog niet echt gevonden had, vielen zijn kwaliteiten vorig seizoen op. MZC'n-trainer Arie van der Zou- wen zag de flankspeler aan het werk op een toernooi en wilde hem graag naar Zierikzee halen, een paar dagen voor het verstrijken van de overschrijvingsperiode. „Het was te kort dag om een weloverwogen be sluit te nemen, en ook wel een beetje ver weg." Boezemvriend Kloetinge vroeg hem als verster king voor de Onder 19. De Leeuw dacht er serieus over na, ook al om dat zijn boezemvriend Xander van der Poel bij de eersteklasser speelt. „Hij heeft de overstap ook gemaakt, en met succes." De verleiding was groot. Maar De Leeuw besloot bij Yerseke te blijven. „De jeugd, dat voelde toch als een stap terug. Ik kan hier bij Yerseke ook door groeien." De Leeuw bewijst dit seizoen dat hij stappen zet. Met twaalf doel punten en flink wat assists vormt hij samen met Arjen de Koeijer een gevreesd duo. Diep in zijn hart zou De Leeuw zelf het liefst in de punt van de aanval staan. „Het is logisch dat Arjen daar speelt, hij is een echte goalgetter. Maar als het even kan, sluit ik bij in de zestien." Ook buiten het veld weten beide spitsen elkaar te vinden. Ze werken samen bij De Koeijer Transport, of tewel Kotra. De Koeijer, in de derde klasse tot dusver alweer goed voor We hebben natuurlijk al een periodetitel gepakt. Maar we willen meer 23 goals, werkt in het koelhuis. De Leeuw laadt de vrachtwagens en rijdt op trainingsdagen zelf rond met mossels en andere versproduc ten. Rutger van Rossum, spits van Kloetinge, is ook chauffeur bij het bedrijf. Voor De Leeuw begon het als bijbaantje. Een soort tussenjaar moest het worden. Nu denkt hij niet meer aan weggaan, hoewel hij wel wil beginnen aan een opleiding MBO-4 logistiek. „Een combinatie van werken en leren. Vijf dagen in de week naar school, zie ik niet meer zo zitten." Periodetitel Hoe zijn sportieve toekomst eruit ziet? De Leeuw kent het antwoord niet. „Dat weet niemand, ikzelf ook niet." Veel hangt af van de presta ties van Yerseke in de tweede sei zoenshelft. „We hebben natuurlijk al een periodetitel gepakt. Maar we willen meer." De Leeuw is ambitieus en wil graag hogerop. „Dat weten ze bij de club, ik ben daar heel open over." Met Krabbendijke heeft hij niet veel meer, al gunt hij de club het beste. „Ik hoop dat we elkaar vol gend jaar in de tweede klasse tegen komen. Het zijn altijd speciale wed strijden, tussen twee rivalen. Voor mij geldt dat natuurlijk nog een beetje meer." zaterdag 3 februari 2018 Ambitieus jonkie De Leeuw is nu al van grote waarde voor Yerseke Guus de Leeuw vormt bij Yerseke een gevreesd aanvalsduo met Arjen de Koeijer. Samen waren ze al goed voor 35 doelpunten. Vandaag willen ze dat aantal graag verder uitbreiden, in de topper tegen RCS. foto johan van der heijden Ben van den Aarssen Yerseke -Guus de Leeuw (18) -Guus de Leeuw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 58