II 21 De selectie van Delta Sport in het seizoen 1992/1993 TOEN EN NU ken', complimenteerde hij ons. Dat was vooral ook de verdienste van Peter 'het kanon' Lefèvre, die ach teloos acht keer raak schoot in het doel van oranje-keeper Dick Mas tenbroek. Peter had het hardste schot van de hele eredivisie. Zo hard, dat Mastenbroek de helft van die ballen niet eens gezien heeft." In de reguliere competitie won Delta Sport uiteindelijk één wed strijd (op 16 januari 1993 met 26-25 van Olympia), maar verder werd de ploeg zelden echt weggespeeld. „Natuurlijk hadden we liever meer gewonnen, maar we hebben nooit de illusie gehad dat we ons verblijf in de eredivisie zouden kunnen verlengen. Een aantal jongens stond eigenlijk al op punt van stop pen. Ook coach Rob de Vos zou in 1992 afzwaaien, maar hij plakte er toch nog maar een zevende seizoen als hoofdtrainer aan vast. Zo'n jaartje eredivisie staat natuurlijk wel aardig op je cv hè", lacht Evertse. 25 jaar later speelt Delta Sport drie niveaus lager, maar de ploeg speelt dit seizoen onder leiding van Leon Luij sterburg wel mee om het kampioenschap in de hoofdklasse. De huidige samenwerking met de andere Zeeuwse verenigingen is volgens Evertse noodzakelijk om de doorstroommogelijkheden voor de jeugd aantrekkelijk te houden. „Die samenwerking begon een aantal jaar geleden onder de vlag van Haro (Rotterdam). Jeugdspelers konden op hoger niveau trainen en in het weekend ongelimiteerd wedstrij den spelen voor hun vereniging(en). Die lijn hebben we in aanloop naar dit seizoen samen met EMM doorgetrokken en nu We hebben een heel goede lichting waar je als vereniging trots opmag zijn opereren we met één gezamenlijk vlaggenschip bij de mannen. Bij de vrouwen doen we datzelfde samen met EMM en Orion onder de vlag van HC Zeeland. Hadden we dat niet gedaan, dan heb je minder teams waar spelers terecht kunnen en dat gaat ten koste van je leden. Nu behoud je het bestaansrecht." Parallel Als lid van de technische commis sie weet Evertse waar hij over praat. Hij ziet een opvallende parallel tus sen de huidige selectie en de gou den generatie. „Ik kwam als jonkie net kijken, maar die andere man nen speelden op hun top in 1992 al tien of vijftien jaar samen. Daarmee leg je een aardige basis voor sportief succes. De huidige selectie beschikt over slechts twee spelers van boven de 23 jaar. De basis wordt gevormd door een talentvolle groep van be gin twintig", doelt Evertse op man nen als Koen de Bruijn, Thijs van Splunder, Kevin en Brendan Meul- meester en Tim en Mick Vleeshou wer. „Dat is een heel goede lichting waar je als vereniging trots op mag zijn. Als je die nog vier of vijfjaar samen kunt houden, zijn ze op hun handbaltop. Aangevuld met wat jonge talenten denk ik dat we dan zeker tweede, of misschien wel eer ste divisieniveau moeten kunnen bolwerken. Dat is ook nodig om het Zeeuwse handbal levendig te hou den. De uitdaging is wel dat die gas ten allemaal studeren in de Rand stad. Daar hadden wij 25 jaar gele den geen last van, omdat het me rendeel destijds gewoon naar de HZ in Vlissingen ging. Zo konden we twee of drie keer per week redelijk compleet trainen. Nu zie je dat die gasten in hun studentenstad wel trainen om fit te blijven, maar het is lastig om twee keer per week met een compleet team te trainen. Wat je wel merkt, is dat hoe hoger je staat, hoe meer beleving er komt. Nu ze bovenin meestrijden zijn die jongens net iets eerder bereid om voor een training terug te komen naar Zeeland." zaterdag 3 februari 2018 ZE Rick Evertse was destijds de benjamin van de selectie. Als enige linkspoot van het team beschikte hij over een speci fiek wapen. Tegen woordig runt hij samen met zijn zus het familiebedrijf Evertse Sport in Zie- rikzee. Binnen Delta Sport is hij actief als voorzitter van de jeugdcommissie, lid van de technische commissie, club sponsor en als trai ner/coach van het meiden B-team waar zijn dochter in speelt. Peter Lefèvre stond bekend als 'het kanon' en beschikte volgens velen over het hardste schot van de eredivisie. In het eredivisiejaar was hij alleen al 183 maal trefzeker (re guliere nacompeti- tie). Hij woont in Zie- rikzee en is voorzit ter van de techni sche commissie van Delta Sport. Jean-Marie Toubi- ana stond bekend om zijn snelheid en behendigheid. Met 111 treffers in het seizoen '92/'93 was hij een goede tweede op de top- scoorderslijst. Van daag de dag speelt Toubiana nog altijd handbal op niveau, bij Orion uit Hein- kenszand. Erwin Schaalje was de stille kracht en qua techniek mis schien wel de mooi ste handballer van het stel. Hij woont in Zierikzee en is te genwoordig project leider bij de ge meente Schouwen- Duiveland. Bert de Vos gold als een stille en ervaren kracht.Hij woont nog altijd in Zierikzee en is manager ICT-ope- rations bij Zeelandia. Aanvoerder Fran- cois Verrijzer stond midachter en was verdedigend vrij sterk. Hij woont in Goes en is alge meen directeur bij een handelsonder neming. Jaco Vleeshouwer is ook na zijn spe lerscarrière altijd ac tief betrokken geble ven bij de handbal sport, o.a. als trainer van zowel de heren als dames van Delta Sport en als scheidsrechter. In het dagelijks leven is hij fysiotherapeut (en mede-eigenaar van een praktijk) en ook in die rol is hij verbonden aan de club. Zijn beide zonen, Tim en Mick, behoren tot de kern van het huidige team van Delta Sport. Bert Nuijens is na zijn spelerscarrière ook nog als trainer actief geweest bij Delta Sport (2006- 2008). Tegenwoor dig is hij werkzaam in de logistieke sec tor. Keeper Matthé Pip ping heeft tegen woordig zijn eigen coachingbureau in het Noorden van het land. Sjoerd Jongepier kwam na het kampi oensjaar van Delta Sport (1992) over van EMM. Hij runde samen met zijn vader Sporthuis Jon gepier in Middelburg en is tegenwoordig werkzaam als taxi chauffeur. Ron Onwijn kwam net als Jongepier voor de eredivisie over van EMM naar Delta Sport. Tegen woordig is hij jeugd trainer/coach bij de club uit Middelburg. Dick Govaerts werd als keeper vooraf gaand aan het sei zoen '92/'93 vanuit Dongen naar Zierik zee gehaald als op volger van wijlen Piet Bos, wiens kleinzo nen Ruben en Den zei Bos tegenwoor dig bij Orion samen spelen met oud ploeggenoot Toubi ana. Govaerts is in ternationaal scheidsrechter ge weest en verzorgde vorig jaar nog een scheidsrechterscur- sus bij Delta Sport. Zijn kinderen staan net als hem op hoog niveau onder de lat. Coach Rob de Vos wilde eigenlijk in 1992 al afscheid nemen, maar plakte er toch nog een ze vende seizoen aan vast. De eredivisie was de kroon op zijn trainerscarrière, maar opvallend ge noeg maakt hij in 2008 nog een co meback als trainer bij Delta Sport. Delta Sport-spelers Franpois Verrijzer (8), Matthé Pipping (2) en Rick Evertse (7) in de polonaise na het behalen van het kampioen schap en promotie naar eredivisie in 1992. foto joop van houdt Ricky Evertse scoort in een volgeladen sporthal Onderdak met zijn befaamde linker, foto joop van houdt - Rick Evertse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57