O O) CD O II 20 ZE Zeeuws Dordt-duo blijft maar winnen MZC'11 ziet hoofdrol voor voetbalvader Fusie Bevelandse dorpsclubs dichtbij HANDBAL DELTA SPORT Handbalvereniging Delta Sport beleefde haar absolute sportieve hoogtijdagen toen de club in 1992 promoveerde naar het walhalla van het Nederlandse handbal: de eredivisie. ZE FC Dordrecht zette de prima vorm van januari gisteravond voort in de Jupiler League. Op be zoek bij Almere City won de ploeg van trainer Gérard de Nooijer (Oost-Souburg) en verde diger Julius Bliek (Burgh-Haamstede) met 1-2. Het betekende alweer de vierde opeenvol gende overwinning voor de Dordtse club. Daardoor kan FC Dordrecht als middenmoter voorzichtig aan de playofFs gaan denken. Augustine Loof uit Koewacht brak met FC Eindhoven met een magere reeks. Na twee opeenvolgende nederlagen (beide keren met 4-1) herpakte de Brabantse ploeg zich met een 3-1-overwinning op RKC Waalwijk. Ook Eindhoven staat in de middenmoot. Voetbalclub MZC'11 heeft in Roland Backx uit Nieuwerkerk mogelijk een nieuwe voorzitter gevonden. Hij is bereid om Niels Meintema op te volgen die in maart 2017 zijn taken neer legde. Backx is geen onbekende binnen MZC'n, want twee zoons van hem voetballen bij de club. De leden moeten de aanstelling van Backx nog wel goedkeuren. Daarom heeft de club een buitengewone algemene leden vergadering uitgeschreven, die op woensdag 28 februari om 19.30 uur begint. Niels Meintema stapte voig jaar op omdat hij vond dat zijn mening en die van overige be stuursleden 'te divers waren om samen verder te gaan'. Jong Ambon Voetbalverenigingen Hoedekenskerke en Kwadendamme gaan volgend seizoen samen verder met één standaardelftal. Het nieuwe combinatieteam wordt getraind door Rini Verwest, die nu al aan het roer staat bij Hoe dekenskerke 1. Hij heeft zijn contract met een jaar verlengd. Alle seniorenspelers van Hoede kenskerke en Kwadendamme worden volgend seizoen verdeeld over vier ploegen: een stan daardteam en twee reserveteams op zaterdag en één reserveploeg op zondag. De samenwer king moet binnen afzienbare tijd leiden tot een fusie van de clubs. Super Bowl Badminton de bus. Onze tegenstanders waren stuk voor stuk grote verenigingen van vier- of vijfhonderd leden met allemaal doorstromende teams in de onderliggende divisies." Onderdak De spelers van Delta Sport lieten het eredivisiecircus over zich heen komen. „Wij speelden toen nog in Onderdak, waar de sfeer en entou rage echt geweldig was. Gebrek aan luidruchtig publiek hebben we nooit gehad, soms hoorden we daardoor zelfs de fluit van de scheidsrechter niet. Het laatste half jaar in de eerste divisie werd het steeds drukker en ik denk dat we de eerste thuiswedstrijd in de eredivi sie voor 600 of 700 man publiek hebben gespeeld. Omdat het zo druk was, konden kaartjes zelfs in de voorverkoop gekocht worden." Voor de uitwedstrijden moest heel Nederland doorgereisd wor den. „Als we dan op zaterdagavond in Emmen moesten spelen, reed je begin van de middag weg uit Zie- rikzee en was je om vier uur 's nachts weer terug. Dan had je met 40-26 op je kloten gekregen van al lemaal internationals, maar het was wel gezellig. Daar waren we best goed in, omdat we ons maar al te goed beseften dat het een voorrecht was om daar te mogen spelen. Ove rigens was de coach van E&O na af loop wel te spreken over onze sco ringsdrift. 'Als wij er 26 tegen krij gen, verliezen we normaal gespro- Een ingelijst Oranje-shirt vol met handtekeningen en de bal die eron der ligt verraden dat er een hand balliefhebber schuilgaat achter de winkel van Evertse Sport in het centrum van Zierikzee. Eigenaar Rick Evertse (46) maakte het eredi visie-avontuur van Delta Sport als jonge 'Ricky' van dichtbij mee. De herinneringen aan die gouden pe riode schudt hij vandaag de dag nog zo uit zijn mouw. „Een jaar eerder viel alles op zijn plaats", zegt Evertse. „Wij hadden in het seizoen 1991/1992 alle geluk. We draaiden wel redelijk bovenin mee, maar het bleef spannend tot de laatste speeldag, waarop wij nog afhankelijk waren van het resultaat van onze concurrent. Die laatste wedstrijd stond bol van de span ning. Halverwege was het bij ons slechts 4-4 en uiteindelijk won nen we met 13-11. De laatste twee doelpunten werden gemaakt door Bert Nuijens", herinnert Evertse zich nog goed. Hij vervolgt: „Wij wonnen dus, maar waren vijf mi nuten eerder klaar dan de andere wedstrijd. Voorzitter Leen Lege- maate liep constant naar het kan toortje van de sporthalbeheerder om te bellen of er al een uitslag be kend was. Zodra het verlossende woord eruit was, vloeiden de tra nen rijkelijk. Spelers huilden van emotie en spanning." En zo belandde Delta Sport in het seizoen 1992/1993 tot ieders verba zing in de eredivisie. „We hadden wel een ervaren selectie met alle maal jongens in de kracht van hun leven, maar dat we die stap naar de eredivisie konden maken, hadden wij destijds ook niet gedacht. Echt alles viel op zijn plaats. Als we toen geen kampioen waren geworden, waren we een jaar later ook geen kampioen geworden", zegt Evertse stellig. „Het was absoluut een uni cum voor een Zeeuwse vereniging en het contrast met de andere ere- divisionisten was bijzonder groot. Wij hadden destijds misschien vijf tig of zestig leden en bij uitwed strijden zat de halve club al snel in Dan had je met 40-26 op je kloten gekregen van allemaal internationals, maar het was wel gezellig zaterdag 3 februari 2018 VOETBAL VOETBAL Rini Verwest (op de voorgrond) is vol gend seizoen de trainer van het combiteam Hoedekenskerke/Kwadendamme. VOETBAL 1 Voetbalvereniging Jong Ambon moet op zoek naar een nieuwe trainer. Karl Vergouwen heeft aangegeven na één seizoen te vertrekken bij de zaterdag-vierde klasser. Jong Ambon bezet na twaalf duels de twaalfde plaats. De 52ste Super Bowl is morgen avond live te zien op het grootste bioscoopdoek van CineCity in Vlissin- gen. De zaal gaat om 23.00 uur open voor dit American Foot- ball-spektakel tus sen de New Eng- land Patriots en de Philadelphia Eagles. De kick- off is 00.30 uur. I Voor de achtste keer wordt van daag in Kruiningen het Open Reimer- waals Badminton- toernooi gehou den. De organisa tie is in handen van badminton club Rillandia Smashers. De eer ste partijen in de Reimerswaalhal worden al om 8.30 uur gespeeld. In de grijze middenmoot van de derde divisie wonnen de driebanders van 's Lands Welva ren 3 AVH/VSS met 6-2 van Bottles/Dock- side. Voor de thuisploeg wonnen Alfred van den Dries en Frans de Koek na heftige strijd met twee punten verschil van Raf Hofman en Luc Wulfranck. Mark van der Hage maakte ge hakt van Peter Snelders. Alleen Rinus Rijk was kansloos tegen Theo Platjouw (0.806). De driebanders van Reseda verloren met 7-1 van de nummer twee in de vierde divisie De Ossekop 2. Hans de Witte redde de eer met een remise tegen Daan Hanegraaf, maar ver der werd verloren door Peter Baetsle, Johan van der Dussen en Ad de Meijer. o. Spelen in eredivisie was een voorrecht Menno Kole Zierikzee - Rick Evertse A Rick Evertse in zijn sportzaak in Zierikzee. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56