0 0 O Zoetwarenbeurs Worsten van slagerij Slager nog bereid volgens familierecept MARGOT 17 zoete aardappel en een snuif komijn is lekker. We krijgen vervolgens sperzieboontjes die om wikkeld lijken met bacon, maar het is rokerige wortel! Samen met dotjes mosterdmayonaise een smakelijke appetizer. Een feestje hoor. Weinig zout, licht verteer baar, kooktechnisch uitstekend. Zoals de smeuïge geitenkaas met sperzie- en sojaboon- tjes, bonensap, crumble van macadamia-no- ten. Als kers op de taart raspt Mare er verse nootmuskaat overheen. Dat laatste brengt de smaken mooi bij elkaar. Niet iedereen zal de halfrauwe boontjes waarderen. Voor mij werkt het. Dat de mannen kunnen koken, proeven we in het bord gebakken en daarna gerookte hertenfilet, omlijst met perengel, knolselder en topinamboer. Prachtig mals vlees met een sterk rookparfum. Je kunt de smaak gewoon opsnui ven. Een mooie combinatie van zoet en bitters. Jammer dat het vlees iets te ver is afgekoeld. De kokkies zijn hier ook gekkies, want kabel jauw met stoofvlees, pastinaakcrème en rode kool-saus die als een Karei Appel over het bord is gespat, komen we zelden tegen. De vis had schol moeten zijn, maar de kwaliteit vonden de heren niet goed, zodat het kabeljauw werd. Garing en smaken zijn perfect, alleen legt de vis het af tegen de stoverij. Experiment dus niet helemaal geslaagd. De harmonie keert terug in het dessert: zurig ijs van passievrucht dat als een bascule werkt met de gel van chocola en hazelnoot, mousse van chocola en crumble van hazelnoot en kas tanje. Likkebaardend lekker. En als we de reke ning bekijken, ziet uw bebrilde eetdetective dat hij niet is kaalgeplukt. Voorgerecht Hoofdgerecht Nagerecht Bediening Ambiance Prijs kwaliteit Margot Verhaagen schrijft op deze plaats elke week overeten en drinken in Zeeland Afgelopen week stond ik vier dagen op een zoetwarenbeurs in Keulen. Grote en kleine producenten van snoep en snacks uit de hele wereld waren daar verzameld met soms de meest vreselijke producten in de meest vreselijke kleuren. Ik stond daar in een stand met Zeeuwse babbelaars en hartjeschocolade ook tus sen. Leuk om een keer mee te maken en ook leuk om te zien dat zo' n ambachtelijk, ouderwets snoepje met het bijbehorende verhaal nog steeds zo gewaardeerd wordt. Een keur aan mensen trok tijdens die dagen aan me voorbij uit bijna alle landen van de wereld. Hoe leuk is dat om al die mensen te zien en te horen hoe ze praten, hoe ze eruit zien en in welke bochten ze zich soms wringen om een babbelaar of een stukje choco lade te bemachtigen. Veel Nederlandse bezoekers hadden trouwens mooie herinneringen aan de babbelaars door vakanties of familiebanden in Zeeland en natuurlijk ook door de blikjes. Op de laatste dag waren er veel bezoekers die er schaamteloos met hele zakken snoep en snacks vandoor probeerden te gaan. Maar toen had ik, om dat voor te zijn, bijna alles alweer ingepakt en opgeruimd. Je bent een Zeeuw of niet. Na al die zoetwaren en snacks was ik thuis toe aan iets pit tigs. Marineer 6oo gr. in blokjes gesneden Zeeuws rundvlees in wat sesamolie, t fijngeraspte knof lookteen, wat ketjap, geraspte gember en limoen sap. Laat een uur staan en steek het vlees daarna op spiesjes afgewisseld met een stukje ui of pa prika. Verwarm de oven voor op 225 C, bak ze in plm.15 min.gaar. Draai ze regelmatig om. Lekker met pindasaus, rijst en geroerbakte groenten met verse koriander. Dat was even bijkomen. Hoe leuk is dat om die mensen te zien en te horen hoe ze praten en in welke bochten ze zich wringen om een babbelaar of een stukje chocolade te bemachtigen MIDDELBURG Hij praat met onverholen trots in zijn stem. Kees Slager is al 78 jaar, maar nog elke dag is hij in de winkel te vinden. „Het is m'n lust en m'n leven", zegt hij. „Mijn opa had deze winkel al en vroeger waren er maar liefst acht slagers Slager op het eiland te vinden. Dat wa ren allemaal neven of achterne ven", vertelt hij. Nu zitten alleen hij en zijn zoon Theo nog met een zaak in Sint Annaland en hun slachterij is vlakbij op het industrieterrein. Daar slachten ze, niet alleen voor zichzelf, maar ook voor anderen. „Mensen komen daarvoor van heinde en verre", zegt Slager. Ze slachten er Zeeuwse varkens, die vooral van Tholen komen, voor hun van oudsher bekende lever worst die wat grover van stru- cuur is dan de gangbare lever worst. „We gebruiken een hoger percentage varkenslever en ver der alleen maar goede produc ten, en dat proefje", legt Slager uit. „Naast de leverworst verko pen we ook veel verse worst. Deze is gemaakt van varkensge hakt met alleen wat zout en ver- der geen toevoegingen, Je kunt deze worst zo in de pan bakken zonder boter." Smakelijk bij Zeeuwse rode kool met aardap pelen. Koop een rode kool bij de groen teboer, hak in vieren en snij of schaaf de kool. Voeg er wat kruidnagelen, 2 laurierbladeren, 2 in blokjes gesneden appels, een flinke schep donkere basterdsui ker, citroenrasp, en een scheut wijnazijn aan toe en kook alles in een klein laagje water in 30 mi nuten gaar. Kook ondertussen de aardappelen en bak de worst uit in de koekepan. Een ouderwets lekkere maaltijd. eindscore BEOORDELING zaterdag 3 februari 2018 GO Hoe is het menu? (Prijs/kwaliteit telt dubbel) A De leverworst van Kees Slager is vermaard, fotomarcelledavidse van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53