II 10 ZE Buurten De Frans van Waesberghestraat in Hulst lag een tijd open vanwege werken. De bewoners moesten baggeren in de modderen het vuil, maar zijn erg blij met het resultaat. Iedereen die in de Frans van Waesberghestraat in Hulst woont, vertelt maar wat graag over zijn of haar gezel lige straat. De bewoners wo nen dichtbij de winkels en terras jes en kunnen tegelijkertijd genie ten van de rust op de stadswallen. Allen zijn het erover eens dat de Frans van Waesberghestraat een van de mooiste straten van Hulst is. Een straat waar ze trots op mo gen zijn. Maar op de foto gaan? Nee, dat is voor velen niet nodig. De panden waarin ze wonen zijn toch al fotogeniek genoeg? Het is niet voor niets dat er veel bedrijvigheid is in de straat. On dernemers vestigen zich maar wat graag in de sfeervolle pandjes. Zo zat er oorspronkelijk een seksshop op nummer 11, maar sinds juni 2013 runt Ineke Bleijenberg er een succesvolle koffiebar. Breiclubjes, high-teamiddagen of een koffie voor onderweg... Hoewel 'De Bele ving' iets uit de richting zit, weten velen inmiddels de weg ernaartoe te vinden. „Je moet het hier niet hebben van passanten, maar van mond-tot-mondreclame", vertelt Bleijenberg. „Zelfs toen de werken hier aan de gang waren, namen de mensen de moeite om te komen. Terwijl dat niet eenvoudig was." Het resultaat van de werken mag er zijn. De weg is herbestraat en opnieuw ingericht. En de bewo ners doen er sowieso al alles aan om de straat de gezellige uitstra ling te geven die ze verdient. Zo zijn ze altijd actief met aankleden tijdens kerst en de Vestingdagen. Nu de straat ook nog eens twee richtingsverkeer is geworden, is het plaatje compleet. Bleijenberg: „Je kunt nu veel makkelijker bij je deur geraken. Je hoeft niet meer een heel rondje door de binnen stad te rijden." Miel Compiet verhuisde in 2002 met zijn vrouw naar de Frans van Ik wilde op 55 wonen, omdat dat het jaar is waarin ik geboren ben Waesberghestraat, na 23 jaar een café te hebben gehad in Vogel waarde. „We zijn gestopt met de zaak en naar hier gekomen", ver telt hij. „We wilden graag in Hulst wonen, omdat hier veel meer le ven is dan in een dorp. Na jaren een zaak te hebben gerund, willen we nu genieten van het leven. Dat kan hier prima met alle terrasjes. Wij wonen hier graag en hopen nog lang te kunnen blijven." Wie ook op de ideale ligging en de uitstraling van de panden viel, is Tinie d'Hooghe. Ze werkt als zelfstandig psychotherapeut en verhuisde in 1997 naar nummer 55. „Eigenlijk stond nummer 57 te koop, maar ik wilde op 55 wonen, omdat dat het jaar is waarin ik ge boren ben", vertelt ze. „De make laar zei dat ik nog even moest wachten, want de huurders die hier zaten gingen eruit. Voor mij bestaat er geen toeval." In 2010 be sloot ze naast zelfstandig psycho therapeut ook zelfstandig interi euradviseur te worden. D'Hooghe is blij met haar leven als zelfstan dig ondernemer in de Frans van Waesberghestraat. „Je bent zo in de binnenstad, mijn auto staat ei genlijk altijd stil. Het is hier knus en er worden leuke activiteiten ge houden. Nee, uit Hulst krijgen ze mij nog lang niet weg." zaterdag 3 februari 2018 Wat speelt er in uw buurt? In deze rubriek nemen we een kijkje in uw eigen dorp of wijk. Vandaag: FRANS VAN WAESBERGHESTRAAT IN HULST. Gertie De Boey 'Ze krijgen me nog lang met weg uit Hulst' -Tinie d'Hooghe, bewoonster Frans van Waesberghestrat Ineke Bleijenberg voor haar koffiebar. „Je moet het hier hebben van mond-tot-mondreclame." foto's peter nicolai A De Frans van Waesberghestraat in Hulst. A Miel Compiet. A Tinie d'Hooghe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 46