Super Bowl is live in bioscoop Vlissingen Opnieuw uitstel voor plan Zeeuwse Lagune 6 Initiatiefnemer hoopt op300'nachtkijkers' Toch meer horeca in Vrouwenpolder Vlissinger Robert Sneek keek de Super Bowl, de finale van de Ame rikaanse 'footballcompetitie', de af gelopen jaren in een Amsterdamse Endemolstudio waar televisiezen der Fox een besloten feestje hield. Het leek de fan van American foot- ball, voor de rest van de wereld een mengvorm van voetbal en rugby, mooi om de 'wedstrijd van het jaar' op het grote doek te volgen. De uit baters van CineCity én de televisie zender vonden dat een aardig idee en morgenavond is het zo ver: de wedstrijd tussen de New England Patriots (kampioen American Foot- ball Conference) en de Philadelphia Eagles (winnaar National Football Conference) is rechtstreeks in de bioscoop te volgen. Fox Sports heeft naar aanleiding van het Vlissingse idee contact op genomen met bioscoopexploitant Pathé, die de wedstrijd ook in zalen in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Eindhoven laat zien. „Maar wij waren in Vlissingen de eerste. Hoe mooi is het om in ei gen stad of eigen provincie het grootste Amerikaanse sportspekta- kel te volgen." In de grote steden moet publiek voor de Super Bowl zijn te vinden, maar Sneek, drijvende kracht ach ter American footballteam Vlissin gen Sharks, hoopt dat er ook in Zeeland liefhebbers zijn die hun nachtrust aan het begin van de We zijn met de Sharks begonnen. Met een grote groep moeten we binnen een jaar of twee één of meer teams kunnen formeren werkweek opofferen voor een live reportage van een voor de meeste Nederlanders onbekende sport. „Als team hebben we twee dozijn kaarten gekocht en CineCity boekte zo'n 200 reserveringen. Ik hoop dat er daar nog minstens 100 bijkomen, zodat we met meer dan 300 man de wedstrijd kunnen vol gen." De bioscoop is morgenavond vanaf 23.00 uur open; de wedstrijd begint pas om 0.30 uur. Het eind signaal zal tussen half vier en half vijf klinken, verwacht Sneek. De Vlissingse football-promotor voegt eraan toe dat de Super Bowl 'meer is dan een sportwedstrijd'. Hele volksstammen hebben alleen be langstelling voor de wereldbe roemde artiesten die optreden, deze aflevering Pink, die het Ame rikaanse volkslied zingt, en Justin Timberlake, die in de pauze zingt. Maar voor Robert Sneek en de zij nen, die elke zondag op een sport veld in Vlissingen trainen, gaat het puur om de sport. „We zijn vorige zomer met de Sharks begonnen. Via contacten met de HZ en Scalda hoop ik de groep de komende maanden flink uit te kunnen brei den. Studenten zijn nogal eens weg, op buitenlandse stages bij voorbeeld, maar met een grote groep moeten we binnen een jaar of twee één of meer teams kunnen formeren." In oktober schoot de Noord-Beve- landse gemeenteraad het plan voor een schiereiland bij de Veerse Dam met daarop appartementen, vakan tievilla's, een restaurant en een ho tel af. Doeleman tekende bezwaar aan. Zijn zienswijze moet nog be handeld worden door de gemeen teraad. Dat zou aanvankelijk in ja nuari gebeuren, maar toen werd het onderwerp van de agenda ge haald omdat 'gezien de complexi teit van het dossier meer tijd nodig was', aldus burgemeester en wet houders. De Zeeuwse Lagune werd opnieuw op de agenda gezet, deze keer voor de informatieve raadsver gadering van komende donderdag. Ook dat gaat niet door, vanwege ziekte bij een aantal betrokkenen. En dus moet Doeleman weer wachten. In november 2016 leek zijn plan nog op een meerderheid af te stevenen, maar twee weken la ter maakte de raad een ommezwaai Vanwege ziekte van betrokkenen gaat de informatieve raad over het plan donderdag niet door en besloot unaniem geen overeen komst aan te gaan met de onderne mer. Na dat besluit volgde afgelo pen oktober ook een nee tegen het project zelf. Er komt toch een nieuwe cafeta ria in Vrouwenpolder. Er is een koper voor het voormalige bank kantoor aan de Dorpsdijk, naast de kerk, die er een Kwalitaria in wil vestigen. Op de eerste ver dieping komt dan een recreatie appartement. Officieel zijn er maar vijf ho recagelegenheden toegestaan in de dorpskern van Vrouwenpol der, en die zijn er al. Toch wil het college van de gemeente Veere meewerken aan het verzoek om te handelen in strijd met het be stemmingsplan door gebruik te maken van een afwijkingsmoge lijkheid. De nieuwe cafetaria kan vol gens het college een impuls ge ven aan het dorpshart. Als ze dat toestaat, opent dat zelfs de deur naar nog twee extra horecazaken voor het dorp, tot maximaal acht. Het college wil de afwij king van het bestemmingsplan meteen gebruiken om een wens uit het dorpsplan mogelijk te maken: de verlevendiging van het dorpshart met een heront wikkeling van de lege kavel tus sen twee restaurants en het res taurant op de hoek met de Mon- nikendijk. Dat biedt ook de mo gelijkheid om de verbinding met het parkeerterrein daar te verbe teren. IN DE REGIO Scheepvaart dag Stiltewande ling Piano- en zangconcert MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag Gratis lichtplan vakkundige montageservice Dé lampenwinkeh/an Zeeland zaterdag 3 februari 2018 WA Liefhebbers van American foot- ball kunnen in de nacht van zon dag op maandag de finale van het 'grootste eendaagse sport evenement ter wereld' recht streeks zien in de grote zaal van CineCity XL in Vlissingen. René Hoonhorst Vlissingen - Robert Sneek Ondernemer Marco Doeleman moet nog meer geduld hebben voor een reactie op zijn ziens wijze over het afketsen van zijn project de Zeeuwse Lagune. Ellen Jobse Wissenkerke Claudia Sondervan Vrouwenpolder VLISSINGEN In Vlissingen vindt vandaag de jaar lijkse Scheepvaart dag plaats. Bedrij ven enthousiasme ren jongeren voor een loopbaan in de scheepvaart, de binnenvaart en de maritieme logistiek. De Scheepvaartdag is georganiseerd door de HZ en het Scalda en wordt gehouden in het Technum aan de Edisonweg 4a in Vlissingen en in het pand van Scalda aan Boulevard Bankert 130 in Vli- singen. MIDDELBURG Op het Abdijplein begint morgen om 10.00 uur een stilte wandeling die gaat via een oud stukje Middelburg naar het Bolwerk en via de grachten en rus tige straatjes weer terug. Deelname kost 5 euro. Meer informatie via Mar jan Schot, 06- 10110579. VLISSINGEN In het Speelhuus van Ter Reede in Vlissingen vindt morgen een con cert plaats. Arleen van Wijland (so praan) en Natalia Pavlova (piano) hebben beiden een grote passie en in levingsvermogen voor oratoria en opera uit de barok en klassieke peri ode. De grote compo nisten uit die tijd komen dan ook ruimschoots aan bod. Van 11.30 tot 12.30 uur is ieder een welkom. VLISSINGEN De Vlissingse 'tattoomaster' Thomas Goos- sens, uitbater van Parabola Tattoos, is maandagavond te zien in het populaire programma Ink master op Spike TV. Als volleerd tatoeëerder neemt Thomas niet zelf deel, maar maakt hij deel uit van de jury. Tijdens de uitzending zijn wel beelden te zien van hoe hij werkt. Hoewel Goossens, die de mandala op een muur bij 'het gat van de Walstraat' maakte (zie pagina rechts), het 'heel erg eng' vindt om in de belang stelling te staan, wilde hij de kans toch niet voorbij laten gaan. De uitzending begint om 22.00 uur. foto lex de meester KOUDEKERKE Galerie de Pastorie, 11.00-17.00 uur: Bric a Brac en exposi ties; MIDDELBURG Studio A58, 20.00 uur: Optreden '10 jaar Pink Floyd Pro ject'; De Spot: Op treden Zeeuwse Rockband Mamilla; NIEUW- EN SINT JOOSLAND Theater de Wegwij zer, Molenweg 25, 20.30 uur: Optre den Jan Rot; OOSTKAPELLE Voormalig buiten plaats Eikenoord, 10.00-16.00 uur: Boomsleepdemon- stratie trekpaarden, diverse kramen en rondleiding; OOST-SOUBURG Historische Kerk, 19.00 uur: Concert 'Wie is de Mol?'; RITTHEM Zuidwateringstraat 5, vanaf 14.00 uur: 20ste editie Ram- mekensloop; VLISSINGEN Edisonweg 4 en Boulevard Bankert 130, overdag: Scheepvaartdag en Open dag HZ WESTKAPELLE Zorgcomplex De Kreek, Krekepad 37, 14.30 -16.30 uur: Reginald Peene 'Liedjes van toen' ARNEMUIDEN Ger. Kerk, Kerklaan 4,19.00 uur: Wel- komdienst m.m.v. Combo The Shelter en koor Nova Mu- sica MIDDELBURG Centrum, 12.00- 17.00 uur: Kunst- en Cultuurroute; OOSTKAPELLE Sporthal De Halve Maan, 16.00 uur: Sing-in Gloriou; RITTHEM Historisch Kerkje, 15.00 uur: Concert Cugnon Ensemble; SEROOSKERKE Dorpshuis, 11.30- 16.00 uur: Fototen toonstelling 'De wa tersnoodramp rond de Schelphoek' VLISSINGEN Ter Reede, 11.30- 12.30 uur: Optreden Arleen van Wijland en Natalia Pavlova; Ambiente, 15.00 uur: Salsamiddag met DJ Jobo. INK MASTER www.lichtenleuk.nl vraag naar onze voorwaarden Kanaalstraat 45 4388 BK Oost-Souburg I Tel; 0118-436579

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42