i I m K %A HOGE KORTINGEN OP ALLE MEUBELEN Iedere zondag geopend! Alleen in onze winkel KAAI 53 - VEERE www.depagterantiekeninterieur.nl 5 Vlissingse is te zien in documentaire Verlaten Hl Auto op zijkant in de sloot Loes Franse doet niets liever dan trouwerijen fotograferen. Met al die mooie jurken, prachtige taarten en blije mensen. Ze is gek op bruiloften, al liep haar eigen huwelijk niet goed af. 112 NIEUWS Dronken man vernielt ruit - Vaten afval gevonden Diep verdriet en machte loosheid. Het is pure rouw waar je mee te ma ken krijgt als je door je partner wordt verlaten. Loes Franse (37) uit Vlissingen maakte het mee. Zij is één van de mensen die haar verhaal vertelt in de docu mentaire 'Verlaten' van Hetty Nietsch. Dat doet ze vooral om uit te dragen dat verlaten worden niet het einde van de wereld is. „Er is hoop voor de toekomst. Als je aan jezelf wilt werken, kun je er sterk uitkomen." Franse deed veel aan 'zelfstudie' nadat haar man haar in 2014 ver liet. Ze verslond boeken, sportte zich suf en zocht hulp bij een the rapeut. En ze kreeg héél véél steun: van haar ouders, buren, vrienden en van God. „Door hem heb ik rust gekregen." Van haar vrienden kreeg ze, behalve steun en geduld, af en toe ook een goede schop on der haar kont. De Vlissingse, die twee jonge kinderen heeft, wist al snel: „Ik wil niet bij de club van zure moeders gaan horen. Ik zit liever bij het clubje dat vol kracht de toekomst in wil gaan. En daar heb ik ook best veel voor gedaan." Documentairemaakster Nietsch (onder meer regisseur van 'Valen- tijn' en vele Zembla's) volgt in haar documentaire 'Verlaten' vier hoofdpersonen die open en in dringend vertellen over hun ge voelens nadat ze door hun partner verlaten zijn. Met tussendoor het persoonlijke verhaal van colum niste Suzanne die her verlies van twee kanten beleefde: ze verliet zelf haar jonge gezin voor de liefde. Maar ook aan die relatie kwam een eind. Nietsch laat met haar film zien hoe ingrijpend het is als de persoon met wie je ziel en zaligheid denkt te delen je opeens in de steek laat. Ik vind die trouwdag nog steeds fantastisch Dat is gigantisch, blijkt ook uit het relaas van Franse. Verdriet en boosheid, ervoer ze. Niet alleen over de liefde die ze kwijt raakte. „Daar kun je, gek genoeg, wel overheen raken. Maar je gezin dat uit elkaar valt en dat je je kinderen moet gaan delen. Dat wil je als mama niet." En dan waren er nog vrienden die ze verloor. „Je hele sociale leven wordt anders. Je moer helemaal opnieuw beginnen en jezelf opnieuw uitvinden." Dat laatste deed Franse met alle power die ze in zich had. „Ik ben best een controlfreak en heb graag dingen in de hand. Maar het moeilijke aan een scheiding is dat je opeens niks meer in de hand hebt. Ik ben toen gaan kijken waar ik wel invloed op kon uitoefenen. Wat kan ik wel zelf veranderen?" De Vlissingse fotografe stortte zich op haar grote passie: trouwfo tografie. Met een vriendin richtte ze het bedrijf In2Weddings (in2weddings.nl) op, waarmee de twee zich uitleven in loveshoots en bruiloften. Regelmatig pinkt Franse daar een traantje weg als twee geliefden elkaar het 'ja woord' geven. Maar... absoluut niet uit verdriet. „Ik ben niet uit het huwelijk gestapt. Zelf vind ik die dag nog steeds fantastisch. Ook omdat ik van mooie dingen hou. En wat is er nu mooier dan blije mensen fotograferen in een mooie setting?" zaterdag 3 februari 2018 PC KRABBENDIJKE Een 45- jarige man uit Krabbendijke is donderdagavond aange houden omdat hij, vermoe delijk onder invloed van al cohol, een ruit had vernield. Agenten kregen rond 22.50 uur de melding dat de man in de Kraaierstraat voor overlast zorgde. Hij zou een ruit van een voor deur hebben beschadigd. De agenten hielden hem aan op verdenking van ver nieling en openbare dron kenschap. De man werd in gesloten in Torentijd in Middelburg. MIDDELBURG Aan de Wal- dammeweg op het indu strieterrein Arnestein in Middelburg zijn gisteren een paar vaten gevonden met daarin mogelijk che misch afval. De brandweer en de politie kwamen om de vaten te onderzoeken. De brandweer deed een controle waaruit bleek dat er geen direct gevaar was voor de omgeving. Daarop reed de brandweer terug naar de kazerne. Wat er wel in de vaten zat, is nog niet duidelijk. De vaten zullen verwijderd worden, maar wanneer dat gebeurt, is nog niet be kendgemaakt. HANSWEERTEen auto is donderdagavond van de Kanaalweg bij Hansweert gereden en op zijn zijkant in een sloot terechtgeko men. Dat maakte de hulpverle ningswebsite HV Zeeland gisteren bekend. Het was nog niet duidelijk hoe het ongeluk kon gebeuren. De automobilist wist zelf uit de auto te klimmen, maar werd toch met een ambu lance naar het ziekenhuis gebracht. Het was niet be kend of de bestuurder ge wond geraakt was of dat hij uit voorzorg naar het zie kenhuis werd gebracht. De auto werd door een bergingsbedrijf wegge sleept. I m m Loes Franse, foto dirk-jan gjeltema Loes is geen zure moeder Esme Soesman Vlissingen - Loes Franse 'Verlaten' wordt 5 februari uitge zonden, op NP02 om 20.25 uur. WINTER OUTLET

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41