II 3 'Ervaring kan diepe sporen nalaten' PEUTER OPGESLOTEN PSYCHOLOGEN Pas toen de onderburen klaagden bij de huisbaas over een lekkage, werden de 41-jarige Rotterdamse, haar doch tertje en hun kleine hondje gevonden. Het meisje had de kraan opengedraaid om water te drinken, maar draaide de kraan niet meer dicht. Dit was haar redding. Daardoor werd zij bevrijd uit het huis aan de Van Weelstraat waar ze dagenlang opge sloten had gezeten met haar moeder die niet meer wakker werd. De vrouw is niet door een misdrijf om het leven gekomen, maar een natuurlijke dood gestorven, zo meldt de politie. Niemand sloeg in de dagen dat de vrouw dood in huis lag alarm. Voor de buren was het ook niet vreemd dat het gezin even niet werd gezien, omdat er vaker lang niemand thuis was. „We dachten dat ze dan bij haar vriend was, een Belg. Volgens mij ook de vader van haar dochtertje", vertelt een buurman. „We hadden ook nooit veel contact. Zeiden 'hallo' tegen elkaar op straat en dat was het." Hulpkreten Haar familie vertelt tegen de regionale zender RTV Rijnmond dat de vrouw af gelopen tijd contact weigerde, nadat zij alles hadden gedaan om hun zus te helpen. Zelf zou de Rotterdamse ook hulp hebben gezocht. „Mijn zus heeft zelf diverse hulpkreten naar diverse instanties gestuurd. Die hebben ons als familie laten weten dat ze erbo venop zaten. Hoe kan dit dan een week onopgemerkt blijven?" Daarom loopt er op verzoek van de gemeente Rotterdam een onderzoek. „Het meisje is meerdere dagen alleen bij haar overleden moeder geweest. Dit raakt mij, en ik denk iedereen, na tuurlijk enorm", zegt de Rotterdamse wethouder Sven de Langen (zorg, CDA). „Het roept ook vragen op. Juist omdat inmiddels bekend is dat moe der en dochter in beeld waren bij hulpverlening." De Inspectie voor de Jeugdzorg en Gezondheidszorg onder zoekt dit, zo is gisteren bekend gewor den. De Jeugdbescherming Rotter dam-Rijnmond stelt recent niet be trokken te zijn geweest bij het gezin, maar in het verleden wel. Rotterdam werd eerder opgeschrikt door de ontdekking van inwoners die langere tijd dood in hun woning lagen. Dat er nu een 3-jarig meisje dagenlang bij haar dode moeder was, raakt de bu ren enorm. „Ik heb een potje gejankt", vertelt de eigenares van de honden trimsalon in de straat. Hier werd het hondje van het gezin - een shih-tzu - soms onder handen genomen 'als er geld voor was'. „Je wilt niet denken aan wat dat meisje en het hondje heb ben meegemaakt. Maar dan zie je het toch voor je. Een vreselijk beeld." Goed kende ze het baasje van de vier voeter niet. „Ze was erg op zichzelf." Het meisje maakt het naar omstan digheden goed, zegt de gemeente. Zij is tijdelijk ondergebracht bij een pleeggezin. „Het doel was haar zo snel mogelijk naar een veilige omgeving te brengen. Van daaruit wordt nu verder gekeken", laat de Jeugdbescherming weten. Het hondje is, na een kort verblijf in een asiel, opgehaald door familie. Dit raakt mij, en ik denk iedereen, natuurlijk enorm Kras.nl of bel 088-0885 886 Noord-Europa Westelijke Middellandse Zee Oostelijke Middellandse Zee T? Oostelijke Caribbean Westelijke Caribbean zaterdag 3 februari 2018 'Een kind bij haar dode moeder, 'n vreselijk beeld' Pas 3 jaar oud en nu al moet een meisje zo'n dramati sche gebeurtenis meema ken met haar moeder. Wat betekent dit voor haar? Raymond Boere Hoewel ze zich niet alles meer zal herinneren, kan het diepe sporen nalaten, zeggen kin derpsychologen Vera Naber en Yael Meijer. Dat haar mama dood in huis lag, heeft het meisje zich mo gelijk niet eens gerealiseerd. Daarvoor is ze nog te jong. Maar het zal vrijwel zeker vreemd en beangstigend zijn geweest. Ze zal geprobeerd hebben om haar moeder wak ker te maken. Als mama dan keer op keer niet reageert, kan dat volgens de kinderpsy chologen tot een heel stress volle situatie leiden. Het hartje zal sneller gaan kloppen. Als er dan niemand is om hen te troosten, beginnen sommige kinderen te gillen. Anderen trekken zich terug. Of doen niets en wachten. Wachten tot mama weer wakker wordt. De gevolgen voor haar verdere leven zijn nog moeilijk in te schatten. Ze zal zich waar schijnlijk niet alles meer herin neren, maar het lijf 'onthoudt' de situatie wel. Mensen kun nen bijvoorbeeld later in pa niek raken van een geur, die herinneringen oproept. Rotterdam De Van Weelstraat in Rotterdam-West, waar het 3-jarige meisje dagenlang in huis zat opgesloten met haar overleden moeder, foto desireeschippers Het 3-jarige meisje dat meerdere dagen met haar dode moeder op gesloten heeft gezeten in een bo venwoning in Rotterdam, maakt het naar omstandigheden goed. Een buurvrouw: „Ik heb een potje gejankt toen ik hoorde wat er was gebeurd." Adrianne de Koning - Rotterdamse wethouder Sven de Langen (zorg, CDA) Kras.nl/noord-europa Kras.nl/westmidzee Kras.nl/oostmidzee Kras.nl/caribbeanoost Kras.nl/caribbeanwest Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief servicebijdrage, reserveringskosten en Calamiteitenfonds O.a. Noorse fjorden of IJsland Natuur en schilderachtige bergen 1/ Vertrek uit Nederland of Duitsland O.a. Italië, Spanje en Frankrijk Bezoek fascinerende steden Vertrek uit Genua of Barcelona O.a. Griekenland, Kroatië en Italië Ontdek de Adriatische kust iK Vertrek uit Venetië of Bari O.a. Bahamas, Antigua en Puerto Rico Mogelijkheid tot strandverlenging y/ Vertrek vanuit Florida O.a. Mexico en Jamaica Mogelijkheid tot strandverlenging 1/ Vertrek vanuit Florida of Cuba

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3