Temntation 0) DE MOL OP ONZE SITE 24 M Met een nieuw album én een tweede Super Bowl optreden mikt Justin Timberlake in één weekeinde op een terugkeer aan de top als popidool. Kleine obstakels: de herinneringen aan zijn rol in Janet Jacksons 'nipplegate' en de wisselvalligheid van zijn nieuwe plaat Man of the Woods. ANGELA KIJKT TV Er is één programma waarvan ik de populariteit maar niet begrijp: Temp- tation Island op RTL 5. Ik snap al niet dat er stellen mee willen doen aan die gaan-ze- vreemd-of-niet-show, maar ik snap nog min der dat er mensen zijn die er week in week uit, seizoen in, seizoen uit naar zitten gluren. Wat het nog verbijsterender maakt: als ik in mijn kennissenkring rondkijk, zijn het niet de minst opgeleide of ontwikkelde types die zich handenwrijvend verheugden op de start van een nieuwe reeks donderdagavond. Onder het mom van 'ultieme guilty pleasure' of, om er als alibi een zogenaamd intellectueel sausje over te gieten 'omdat het zo'n interessant inkijkje geeft in de psyche van de mens'. Oh ja? Echt? Je zit zonder partner op een tropisch eiland waar elke dag liters alcohol rondgaan. Er staat letterlijk een wulpse blon dine tegen je aan te rijen. Of een sportschool- hunk doet alsof hij ontzettend empathisch kan luisteren terwijl hij je schouders masseert en zijn handen soms per ongeluk even laat afdwa len. En de godganse tijd fluisteren acht man nen of vrouwen hoe lekker, geweldig en leuk je bent. Dan gaat iedereen voor de bijl. Ook ik. Geen enkele twijfel. Het eventuele laatste restje weerstand wordt vakkundig weggebeukt wanneer je beelden (desnoods gemanipuleerd) te zien krijgt van je partner die het op een ander eiland iets te ge zellig heeft met een ander in het zwembad of in bed. Want dat hoort bij het format. Net als dat de presentatoren vervolgens quasi-meele- vend vragen of je het wel trekt. Terwijl je weet dat de productie achter de schermen loopt te highfiven dat het weer gelukt is. En je door de kijkers thuis op de bank hartelijk wordt uitge lachen. Ik zou bijna medelijden met de kandidaten krijgen. Ware het niet dat ze dondersgoed we ten waar ze aan beginnen. Al vroeg ik me don derdag wel af of de dame van wie de vriend al vijf keer was vreemdgegaan officieel toereke ningsvatbaar viel te noemen. Maar hé, iedereen die zichzelf, voor een paar weken roem, voor lui wil zetten op tv, mag dat van mij. En wie van het programma geniet uit leedvermaak of het ziet als vervanging voor porno, ook prima. Maar snappen dat iemand deze vunzige en verwerpelijke tv wil maken, kijken en uitzenden? Nee, dat doe ik niet. Of misschien moet ik het anders formuleren: dat wil ik gewoon niet snappen. Quote van de dag Alsikdie stropdas afdoe, dan ben ik Ludo niet meer Boef op nummer 1 Wietze naar Radio 538 SUPER BOWL JUSTIN TIMBERLAKE Veertien jaar geleden is het in middels. Maar nu Justin Tim berlake (37) opnieuw het po dium betreedt van het grootste televisie-evenement van de Ver enigde Staten, herinnert de we reld zich ineens hoe weinig de popster in die jaren eigenlijk heeft gezegd over de affaire die binnen een dag al 'nipplegate' heette. In de geschiedenis van de prestigieuze halftime show - het optreden in de rust van de Super Bowl, de grande finale van het American football-sei- zoen - gebeurde er nimmer iets meer schandaleus dan het ontbloten van Janet Jacksons rechterborst. Puriteins Amerika, met heel de familie op de bank voor de televisie, verslikte zich in zijn popcorn toen Timberlake een lapje stof uit Jacksons jurk wegtrok. Allemaal per ongeluk, zo betoogde de zangeres na afloop. En zo deed behalve 'nipplegate' ook het woord 'wardrobe malfunction' (garde- robe-storing) zijn intrede in de entertainmentwe- reld. JanetJackson Jackson nam na afloop in een videoboodschap de schuld op zich. Maar wat was precies de rol van Timberlake, vragen media in de Verenigde Staten zich inmiddels weer met volle kracht af. En nog een kwestie: waarom wordt de man teruggevraagd die 'een Amerikaans instituut' heeft bezoedeld? Timberlake zelf, in de tussenliggende veertien jaar uitgegroeid tot Hollywood-acteur en part time-popster, zeilde de afgelopen dagen behoed zaam langs de tepel-gerelateerde klippen. Uiter aard, zo zei hij, er was uitvoerig met de organisatie gesproken over 'dingen uit het verleden'. Zijn op treden in Minneapolis zal 'volledig in lijn zijn met de waarden van de Super Bowl'. Toch stelde linebacker Trevor Reilly, namens de New England Patriots morgenavond tegenover de Philadelphia Eagles, opnieuw de vraag die nooit door Jackson of Timberlake werd beantwoord: 'Was that whole thing gepland of niet?' Jacksons jurk scheurde immers precies op het moment dat Timberlake de zin 'gonna have you naked by the end of this song' uit Rock Your Body zong. We hebben ervan geleerd. Mijn relatie met Janet Jackson is helemaal hersteld zaterdag 3 februari 2018 —Acteur Erik de Vogel (foto) vertelt in Nieuwe Re vu hoe hij afstand kan nemen van zijn personage in Goede Tijden Slechte Tijden. GO MUZIEK Rapper Boef (foto) heeft zijn vierde nummer 1-hit in de Single Top 100 te pak ken. Dit doet hij met Antwoord, dat ingaat op de commotie die ontstond nadat Boef vrouwon vriendelijke op merkingen maakte. RADIO Wietze de Jager (foto) keert terug op de radio. Hij krijgt vanaf maart een eigen show op Radio 538. Het is nog onduide lijk op welk tijd stip. De Jager vormde eerder een duo met Mattie Valk bij Qmusic. ■u Van 'nipplegate' tot popster voor het hele gezin Stefan Raatgever 44 —Justin Timberlake (37) Vijf oud-deelnemers gaan elke zondag in debat over de laatste uitzending van Wie is de Mol?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24