17 Levenslang voor aanslag moskee UITSLAG Meer dan de helft A's? Meer dan de helft B's? Meer dan de helft C's? Een beetje A, B én C? De man die in juni vorig jaar met een bestelbus inreed op mensen die een moskee in de Britse hoofdstad Londen ver lieten is veroordeeld tot levens lang. Bij de aanslag kwam een persoon om het leven en raak ten negen mensen gewond. Volgens de rechtbank in Lon den wilde de 48-jarige Darren Osborne een zelfmoordaanslag plegen en verwachtte hij te worden doodgeschoten. Osborne vertelde de rechters dat hij eigenlijk Labour-leider Jeremy Corbyn wilde doodrij den tijdens een pro-Palestijnse demonstratie, maar daar waren de straten afgezet. Tijdens de zitting werd duide lijk dat Osborne in de weken voor de aanslag 'geobsedeerd' was geraakt door moslims na het zien van de tv-serie Three Girls over drie meisjes die wor den misbruikt. In de bestelbus vond de politie een brief van hem waarin hij moslims af schildert als verkrachters en als verwilderd en waarin hij schrijft dat moslimmannen 'azen op onze kinderen'. De linkerschaats mag uit het vet, hopelijk de rechter aan het einde van de week ook Jonge hackers als straf aan het werk Jonge computerhackers kun nen, als onderdeel van hun straf, aan het werk worden ge zet bij een it-bedrijf. Zo moe ten ze leren dat ze iets straf baars kunnen ombuigen in iets positiefs en dat ze ook als 'ethisch hacker' een toekomst kunnen hebben, zegt Stich ting Halt. Na succes met twee hackers van ongeveer 15 jaar oud wordt het experiment uitgebreid in heel Nederland. Wanneer de proef begint is nog niet duidelijk, Halt is nog op zoek naar it-bedrijven. Aalmoezenier klust bij Lollies krijgen kletskous stil Meezoeken naar oorlogsschepen WWm i zaterdag 3 februari 2018 dag, want met 4 jaar zijn de kids hartstikke aan school toe. (En anders ik wel). C. Ik had hem/haar graag op vrijdag thuis laten blijven. Maar hé, vind maar eens een oppas. Hoera! Je kind wordt 8. Hoeveel klasgeno ten mogen er op het feestje komen? A. Ik sta erop dat hij/zij ook Shoan en Rowella uit nodigt. Zo zielig dat andere ouders die twee altijd links laten liggen omdat ze een beetje 'apart' zijn. B. Zo min mogelijk, anders overleef ik Monkey Town niet. C. Volgens de gebruikelijke verjaardagsformule. (1 jarige job 7 genodigden 8). 8 De school organiseert een zomerborrel op het schoolplein. Wat doe jij? A. Ik bewaak de tap. Ouders die gek doen, krijgen geen druppel meer. B. Ik zet het op een zuipen. Met drank erbij wordt zelfs een schoolborrel leuk. C. Eindelijk een vrije avond, dus deze sla ik even over. 9 Het is dinsdag, je kind heeft gym en is zijn gym- tas vergeten. Jij zegt A. Chips! B. F***! C. Niks, want gym is altijd op donderdag. Toch? De ouderavond 'hoe beperk je het media gebruik van je kind' wordt verstoord door de irri tante ringtone van een van de ouders. Hoe reageer je? A. Ik zucht. Typerend, hoor. Dat ouders niet eens hun eigen mo biel uit kunnen zetten op een avond dat het over de mobieltjes verslaving van hun kinderen gaat. B. Ik zeg: „Mag dat klotegejen- gel even uit?" C. Ik krijg vlekken in mijn nek. Ik had 'm toch net in de vliegtuig modus gezet? De juf zegt dat je kind andere kinderen pest. Wat is je eerste reactie? A. Mijn kind pest niet. Mijn kind voelt zich in het nauw gedreven, dat is iets heel anders. B. O ja? Zegt ze dat? Ik sla dat mens zo door de knutselhoek heen. C. Bah. Dit gedoe kan ik er nu écht niet bij hebben. Groep 8 is alweer voorbij; je kind neemt afscheid van de basisschool. Wat doe jij? A. Ik huil tranen met tuiten. Gelukkig heeft de directie me gevraagd om nog een jaar de appelpartjes, kom kommerschijven en bekers thee bij de Avondvierdaag se te verzorgen. B. Ik denk: yes! Hoef ik die enge directeur en die dicht- getikte juf van mijn leven niet meer te zien. C. Huh. Nu alweer voorbij? Het is raak op het school plein, waar de moeders Hannah (I) en Ursula (tweede van rechts) verholen frustratie en directe woede op hun eigen manier beleven, fotoavrotros Je bent een typische Nancy. Lief, aardig, maar ietsje té betrokken. Advies: neem niet alle ellende van de wereld op je schouders. Of, vrij naar directeur Anton uit De Lui zenmoeder: „Aanschouwen, be zinnen, oordelen en meestal lost het probleem zichzelf op." Je bent een typische Ursula. Uit gesproken, fel, maar misschien een tikje té assertief. Probeer iets te dimmen. Of, zoals directeur Anton zegt: „Waar is je peddeltje? Je hoeft niet altijd tegen de stroom in." Je bent een typische Hannah. Naïef, chaotisch en misschien een beetje te gestrest. Probeer iets meer rust te nemen. Of, vrij naar Ank uit De Luizenmoeder: „Alles loopt altijd anders. Dat weet ik als juf maar al te goed." Dan ben je een mix van Nancy, Hannah én Ursula. En, néé, 'dat vinden we niet raar, dat vinden we alleen heel bijzonder' (dixit Ank). LONDEN Harry Eijerkamp van IJsclub Terwolde in Gelder land hoopt volgende week op natuurijs, maar durft nog niet te hard van stapel te lopen. UTRECHT MOSKOU Russisch-orthodoxe priesters die als geestelijk verzorger bij de Russische strijdkrachten wer ken, moeten niet alleen geestelijke bijstand verlenen maar ook achter de linies gewonde mili tairen naar medi sche hulp kunnen rijden. Het leger wil de aalmoezeniers in Siberië laten oefe nen met pantser voertuigen. De kerk vindt het hele idee maar niks. DEN HAAG Poppodium Het Paard pakt de over last van praters tij dens concerten lu diek aan. Bezoekers kunnen 'Lul-Niet- Lollies' op de bar pakken en wegge ven aan mensen die met hun gepraat de boel verstoren. JAKARTA Nederland heeft Indo nesië hulp aangebo den bij de zoektocht naar verdwenen oor logswrakken in de Ja- vazee. Het kabinet wil gezamenlijk onder zoek doen naar het illegaal bergen van de Hr. Ms. De Ruyter, Hr. Ms. Java en Hr. Ms. Kortenaer. Die ver dwenen vermoedelijk in 2016. Mogelijk wil den bergers het staal doorverkopen. Media zeggen dat er men selijke resten in een massagraf liggen. 10 dgn busreis Opera Verona, Gardameer Compleet v.a. 699 Bezoek het Gardameer, de Dolomieten en Venetië plus 2 operavoorstellingen in de arena van Verona. O Diverse data met vertrekgarantie BE40830 10 dgn All inclusive Balatonmeer Compleet v.a. 579 Maak kennis met de natuur rond het meer, de kuuroorden, de rijkdom van Budapest en de typisch Hongaarse puszta. O Diverse data met vertrekgarantie BE41661 8 dgn busreis Zwitserse Alpen Compleetv.a. 649 Maak een treintocht op de route van de Glacier- en Bernina Express. Bezoek aan Chamonix en Montreux. O Diverse data met vertrekgarantie BE39303 8 dgn vlieg-busreis Griekenland Compleetv.a. 739 Combineer zon, zee en strand met excursies naar Athene, de Meteora kloosters en Delphi. Hotel in Kamena Vourla O Vertrek 9 juni en 22 sept. BE44353 Veel vakanties met vertrekgaranties! peterlanghout.nl/0172-468800 PersgroepOS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 17