Rechter: eerst maar het referendum afschaffen REIS VAN DE WEEK 16 KORTING BERGEN EN MEREN van^ST- SALZBURGERLAND V00R €399>' EFFeweg.nl of bel 08810 30 800 De Raad van State, waar de zaak diende, vindt dat zij er 'in dit sta dium' geen oordeel over mag vel len. Minister Kajsa Ollongren (Bin nenlandse Zaken) kan nu haar wetsvoorstel doorzetten om een einde te maken aan referenda. De rechtszaak bij de Raad van State was een nieuwe wending in de toch al gevoelige discussie rond het raadgevend referendum. In de kabinetsformatie werd besloten dat het referendum moet worden afge schaft. Toen Ollongren hier onlangs een intrekkingswet voor lanceerde, kwam de actiegroep Meer Demo cratie in actie. Volgens die club, onder aanvoe ring van ex-PvdA-Kamerlid Niesco Dubbelboer, zou er juist een refe rendum over het schrappen van het principe van referenda moeten worden gehouden. Ollongren noemde dit 'onlogisch'. Daarop stapte Meer Democratie naar de rechter. De Raad van State vindt dat Ol longren pas het besluit kan nemen of er een referendum over het af schaffen van referenda kan worden genomen nadat de Eerste én Tweede Kamer met de afschaffing hebben ingestemd. Het debat hier over moet nog plaatsvinden. Meer Democratie vreest echter dat 'we hierdoor straks klem zitten'. De groep verwacht dat de coalitie partijen zonder al te veel discussie het referendum zullen schrappen. En dat Ollongren dit besluit niet re ferendabel zal maken. Volgens de Raad van State houdt Ollongren zich echter aan de wet. 8-DAAGSE BUSREIS AANBIEDING! VERTREKGARANTIE! - - Morgen is er weer een aflevering van hitserie De Luizenmoeder en liggen we metz'n allen dubbel om die ouders met hun curieuze trekjes. Maar... wat voor schoolpleinouder ben jij eigenlijk? Omcirkel het antwoord dat het beste bij jou past (je móét een antwoord kiezen) en ontdek of er een Hannah, Ursulaof Nancy in je schuilt. QUIZ TEST JE EIGEN LUIZENMOEDER-GEHALTE zaterdag 3 februari 2018 Het referendum over juist het afschaffen van het referendum gaat niet door. De rechtszaak van een actiegroep is van de baan. Tobias den Hartog Den Haag effeweg.nl Geldig t/m 07-02-18 Kortingscode EWREIS05 Een parel uit ons reisaanbod: het Salzburgerland en Salzkammergut! Tijdens de reis komt u op grote hoogte op de Grossglockner en de diepte van de wereldberoemde Dachstein ijsgrotten. U wandelt als door een ansichtkaart in Hallstatt en u treedt in de voetsporen van Mozart en Sissi in de steden Salzburg en Bad Ischl. Dit alles in het machtige decor van de majestueuze Alpenwereld en de kristalheldere meren van het Salzkammergut. Een fantastische reis vol afwisseling! INCLUSIEF 7 hotelovernachtingen 7 maal ontbijt en 6 maal diner 1 maal Bauernbuffet of Grillavond Welkomstdrankje bij aankomst in hotel Salzburger Sportwelt Card Begeleiding door uw chauffeur reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar VERTREKDATA EN PRI3ZEN 17 mei SfflSr- €399,- 8juni .€7091- €419,- 22juni .£439;- €419,- 31 augustus. £439;- €419,- PROGRAMMA Dag 1 Heenreis Dag 2 Kitzbüheler Alpen en Zeil am See Dag 3 Bad Ischl en St. Wolfgang met trein en boot Dag 4 Salzburg Dag 5 Hallstatt en Dachstein ijsgrotten Dag 6 Dagtocht Grossglockner Dag 7 Vertrek Salzburgerland en bezoek Adelaarsnest Dag 8 Terugreis Fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Korting geldig op nieuwe boekingen gemaakt van 31-01-2018 t/m 07-02-2018. Niet geldig i.c.m. andere acties. Eefje Oomen De klassenmoeder zoekt via de klassenapp vier hulpou- ders voor het lenteknutselen. Wat antwoord je? A. Dat ik me al een maand gele den heb opgegeven. Vorig jaar piepte Sems moeder op het laat ste moment voor en no way dat dit me nog eens gaat gebeuren. B. Dat ik er niet over pieker. Voor dat je 't weet zit je van top tot teen onder de hyacintenuitslag. Boven dien: er zijn altijd een paar gekkies die wel staan te popelen. C. Niks. Ik weet van niks. Weer vergeten mijn telefoonnummer voor de klassenapp door te geven. 2 Je kind is morgen jarig. Wat mag hij/zij trakte ren? A. De zelfgebakken spelt- muffins die ik al vorige week heb omgetoverd tot heerlijke, gezonde, hartige lieveheers beestjes (zónder kleurstof, mét bietensap). B. Kan het nu even klaar zijn met die groentefrieten en druivenrupsen? Een paar zak ken Haribo, klaar is Kees. C. Ik moet zo - help! - nog wat kindersnacks googelen, naar de Appie scheuren en mor genochtend vroeg op om het zaakje nog aan satéprikkers te rijgen. 3 Terwijl je met je kind naar de stalling fietst, roept een van de vaders dat je op het schoolplein afstappen moet. Je eerste reactie is... A. Schuldgevoel. Die man heeft natuurlijk helemaal gelijk. Wat als er per ongeluk een peutertje onder mijn bakfiets belandt? B. Walging. Waar bemoeit die regeltjesfetisjist zich mee? C. Verbazing. Is dit nieuw beleid? Heb ik wéér een belangrijke nieuwsbrief gemist? 4 Je wordt gebeld. De vader van een schoolvriendje staat in de file. Of jij dat vriendje van het schoolplein kan oppikken. A. Natuurlijk doe ik dat. Ik laat zo'n arm schaap toch niet aan zijn lot over? Wel jammer dat het altijd dezelfde ouders zijn die hun car rière altijd nét even belangrijker vinden dan hun kinderen. B. Dikke veter. Ik sta ook stijf van de stress en ben wel op tijd, dus waarom zou ik de shit van een ander opruimen? C. Ik sta in dezelfde file, dus sorry: gaat niet lukken. 5 Het formulier voor het kerstdiner hangt weer naast de klassendeur. Welke spullen neemt jouw kind mee? A. Ik heb twee weken geleden maar alvast aangeboden de vaat te doen, want als ik het niet doe, blijft de juf steevast met 31 vieze Ikea-bordjes en bekertjes zitten. B. De servetten. C. Formulier? Sinds wanneer hangt er een formulier? 6 Je kind is 4 en hoeft nog niet alle dagen naar school. Wat doe je? A. Hij/zij hoeft alleen in de ochtend. Het is voor zo'n klein hummeltje al zo'n grote stap de wijde wereld in, toch? B. Gewoon van maandag tot vrij-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 16