C9 Eerst vogels, dan mensen Het wordt wat, Kop van de Noordstraat L- Partijen moeten Versnippering kan Prikbord 2 POLITIEK VERKIEZINGEN Commentaar Drie natuurorganisaties en een netbeheerder maken er samen het beste van. Tennet betaalt de Zeeuwse Milieufederatie, Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap om de gevolgen te beperken van de aanleg van een nieuwe hoogspanningslijn van Borssele naar Rilland. Het gaat vooral om de leefomgeving van vo gels. Met deze deal stellen de drie clubs zich constructief op. Ze kunnen moeilijk anders. Want de verbetering van het Zeeuwse elektriciteitsnet is onder meer nodig om de stroom van windparken af te voeren. Het zou zeer onlo gisch zijn als uitgerekend de natuurorganisaties deze groene ontwikkeling zouden dwarsbomen met eindeloze procedures. Al deze aandacht voor de veldleeuwerik en de wulp wekt de indruk dat de mens op het tweede plan komt. Dat is on juist. Het is hooguit een beetje vreemd dat er voor de vo gels al wat geregeld is terwijl sommige omwonenden nog in onzekerheid zitten. De Raad van State behandelt vol gende week beroepschriften. Dan gaat het om gezond heid, overlast en aantasting van het landschap. Dit is niet voor het eerst. De raad heeft zich eerder uitgesproken over vergelijkbare projecten elders in Nederland. Toen haalden de bezwaren het niet. Toch kan het geen kwaad dat Zeeuwen op hun beurt tot het gaatje gaan. Dan weten we zeker dat ook hier de belangen van alle betrokkenen goed zijn afgewogen. Aandacht voor de veldleeuwerik en de wulp wekt de indruk dat de mens op het tweede plan komt Dat is nogal wat, want al sinds 1998 wordt erover gesproken. De Kam panje komt er in de vorm van een oud-Hollands schip, met 26 appar tementen, horeca en de bibliotheek van Terneuzen. Als alle procedures voorspoedig verlopen, kan in het tweede kwartaal van 2019 worden begonnen met de bouw. De ondertekening van de con tracten vond plaats op een symbo lische plek, in café De Vriendschap, recht tegenover de Kop van de Noordstraat. Burgemeester Jan Lo- nink en Jos Valckx tekenden na mens respectievelijk de gemeente en woningcorporatie Clavis als de verkopende partijen en Rinus Ver meulen (makelaardij Vermeulen) en Kees de Regt (aannemer Van der Poel) namens de ontwikkelende partijen. Rudi Crombeen, directeur van de De bibliotheek kan op die plek een echte ontmoetingsplek worden bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen, was gelukkig. „We kunnen straks van de bibliotheek in Terneuzen een mooie ontmoetingsplek ma ken." Hij hoopt dat begin 2020 de nieuwe locatie feestelijk in gebruik kan worden genomen. ALMANAK Eigenlijk op zoek naar niks, gras duinde de Goesenaar door twee dehands spul waar Zeeland via het Prikbord van de lokale provi- der nog wat centen voor hoopt te vangen. Dat de advertentie niet voor hem bedoeld was zag hij al. 'Mannen hoeven niet te reage ren', stond er streng. Tussen de tweedehands klokken (Conditie: loopt) en de gratis af te halen dvd's van Mega Mindy (Condi tie: z.g.a.n.) een raadselachtige advertentie: 'Stel dat elkaar goed aanvoelt wil graag jou, vrouw, met vier handen een massage geven. Discreet en sfeervol re laxen'. Conditie: gebruikt. Containers op andere plek Dorpsrestaurant zet pannen op vuur Herdenking doden Watersnoodramp KLOOSTERZANDE Handballen met Hulst voor Elkaar Vier jaar geleden deden twaalf partijen mee, waarvan er elf in de raad kwamen. Bij de komende verkiezingen, op 21 maart, heeft de Vlissingse kiezer de keuze uit dertien partijen die strijden om de 27 zetels. Vlissings Belang en 5oPlus doen voor het eerst mee. Vlissingen is geen uitzonde ring. Maandag moeten alle par- Veertien deelnemende partijen aan de gemeenteraadsverkiezin gen in Terneuzen, dertien in Vlissingen. Dat zijn er veel, heel veel, maar landelijk zijn derge lijke aantallen ook niet meer uniek, zegt Boogers. „Die enorme politieke versnippering zie je bij meer gemeenten, ook van vergelijkbare schaal als die in Zeeland." „Die trend zet zich door. De kiezer is op drift en is steeds minder geneigd om telkens op dezelfde politieke partij te stem men. Daarom denken steeds meer partijen: we proberen het gewoon. Zeker als ze zich kun nen profileren op een bepaald zaterdag 3 februari 2018 Hè, hè, het is eindelijk zover. De contracten voor invulling van het zuidelijk deel van de Kop van de Noordstraat in Terneuzen zijn gistermiddag getekend. Harmen van der Werf Terneuzen - Rudi Crombeen, bibliotheek Tip? redactie@pzc.nl SINTJANSTEEN Die vier containers die op het parkeerterrein bij de voetbalvelden in Sint Jansteen staan, zijn tijde lijk verhuisd naar een nieuwe plek. Ze staan nu tweehonderd meter ver derop aan de Oude Dry- dijck, vlak bij de bebouw- dekomgrens. De ge meente Hulst heeft dat gedaan vanwege de bouw van de nieuwe school. Zodra die klaar is, komen de containers te rug naar hun oorspronke lijke plaats. WESTDORPE Het dorpsrestaurant in woonzorgcentrum 't Ver- laet in Westdorpe beleeft woensdag de eerste edi tie, na een geslaagde proeverij. Deelname kost 7,75 euro voor een drie gangenmenu. Aanmelden moet een dag van tevo ren via 0115-563015 of info@aan-z.eu. Vrijwilli gers zijn ook nog wel kom. Het dorpsrestau rant, voor senioren en 'kwetsbare mensen', is elke woensdag vanaf 12.00 uur open. TERNEUZEN De slachtoffers van de Ramp in 1953 zijn don derdagavond in de Ter- neuzense gemeenteraad herdacht met één minuut stilte. In Terneuzen vielen twee slachtoffers, bij Hoek en Zaamslag, en el ders in Zeeuws-Vlaande ren nog negen. In de Grote Kerk van Terneu zen is vanavond, zater dag, vanaf half acht een bijeenkomst met de ko ren Jeduthun en Met Hart en Stem. Hulst voor Elkaar en handbalvereniging Novi- tas houden 7 maart een handbaltoernooi in de Hontenissehal in Kloos- terzande. Inschrijven daarvoor kan al, door te mailen naar sde- weers@hulstvoorel- kaar.nl. Het toernooi is bedoeld voor kinderen van groep 1 tot en met 4. Meedoen is gratis. Wim Hirdes. Begin jaren negentig zaten in Vlissingen vijf partijen in de gemeenteraad. Sindsdien zijn dat er bij elke verkiezings ronde meer geworden. Rolf Bosboom Vlissingen pi* w" Hoe meer fracties willen mee praten, hoe zwakker de ge meenteraad dreigt te worden. Dat zegt Marcel Boogers, hoogleraar innovatie en regio naal bestuur aan de Universi teit Twente. Het groeiende aantal partijen dat dingt naar de gunst van de kiezer is vol gens hem niet zonder risico's. Die ontwikkeling kan de lokale democratie ondermijnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 136