Gratis snert voor iedere warme trui Extra geld voor natuur in ruil voor intrekken beroep Loes is geen zure moeder Delta Sport in de Eredivisie De Zeeuwse Milieufederatie, Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap hebben met netbeheerder Tennet afspraken gemaakt over 'aanvullende natuurmaatregelen'. Bruidsfotografe in documentaire over indesteek gelaten vrouwen I 'S' Elke week verliezen, maar het was o zo gezellig De Zeeuwse Milieufederatie, Na tuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap hebben hun beroep te gen de nieuwe hoogspanningslijn tussen Borssele en Rilland inge trokken. Dit nadat ze met netbe heerder Tennet afspraken hebben gemaakt over 'aanvullende natuur maatregelen'. Frans van Zijderveld van Natuur monumenten laat namens de drie organisaties weten dat zij in eerste instantie probeerden de hoogspan ningslijn in 'kwetsbare gebieden' onder de grond te krijgen. Toen dat niet haalbaar bleek, hebben ze zich gericht op een zo goed mogelijke compensatie van de schade aan de natuur. In ruil voor de aanvullende maat regelen, hebben de organisaties hun beroepschrift op alle punten ingetrokken. Net op tijd, de Raad van State behandelt maandag en dinsdag de 32 overgebleven beroep schriften. De meeste bezwaren zijn ingediend door particulieren. Zij maken zich zorgen maken om ge zondheidseffecten, aantasting van het landschap of trekken het nut van het project in twijfel. Volgens Eefje van Gorp, woord voerder van Tennet, behelst de deal met de natuurorganisaties drie maatregelen. „Om in de Zak van Zuid-Beveland akkervogels die het nu al moeilijk hebben beter te be schermen, worden stukken akker land geschikt gemaakt voor de veld leeuwerik en de patrijs." De natuurorganisaties moeten daarvoor afspraken gaan maken met grondeigenaren in de Zak van Zuid-Beveland. Bij Krabbendijke is één hoog spanningsmast in de Ooster- schelde voorzien. „Daardoor wordt een rust- en foerageergebied ver stoord." Een extra rustgebied voor We hadden niet het idee dat we dit project tegen konden houden kleine steltlopers als de kluut, scho lekster en wulp moet het verlies aan slikken compenseren. Ook worden maatregelen getroffen om de kwaliteit van de weidevogelge- bieden in de Vlaakse Moer te verbe teren. Voor de uitvoering geeft Tennet een bedrag aan de organisaties. De hoogte daarvan wordt niet bekend gemaakt. „Dat hebben we afgespro ken omdat de natuurorganisaties grond willen aankopen", legt Van Gorp uit. Naast de compensatiemaatrege len die al in het plan zaten (zoals een nieuw natuurgebied van 15 hectare bij Vlake), hangt Tennet 'varkenskrullen' aan de stroomdra den om draadslachtoffers te voor komen. „Dat zijn een soort veren die de draden beter zichtbaar ma ken waardoor we botsingen voor komen." Dankzij de overeenkomst, kun nen de natuurorganisaties snel aan de slag, stelt Van Zijderveld. „We hebben echt geen kerstpakket ge kregen van Tennet, we moeten hard aan het werk om de nadelige effec ten op de natuur zo goed mogelijk te compenseren." Zijderveld stelt altijd oog te hebben gehad voor het grotere plaatje. Maar we hadden niet het idee dat we met argumen ten op het gebied van natuur en landschap dit project tegen konden houden."» ZEELAND 2 tz zaterdag 3 februari 2018 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND5 BThaarohout^ j jSS ril ZEELAND 20 Deal milieuclubs met Tennet Joeri Wisse Krabbendijke - Frans van Zijderveld, Natuurmonumenten TERNEUZEN Iedere Terneuzense ambtenaar die gisteren op Warme Truiendag, daadwerkelijk in een warme trui naar zijn werk kwam kreeg gratis een kom snert. Marco de Bakker, moest als beleidsmedewerker Duurzaamheid wel het goede voorbeeld geven. „We hebben de verwarming twee graden lager gedraaid. Twee graden, symbolisch vanwege het Parijse Klimaatakkoord. Maar eerlijk gezegd, het gebouw is goed ge ïsoleerd, je merkt het niet eens." foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 135