Tejo-huis komt aan de Grote Kade in Goes Havenplein Stalland eerder aangepakt Leefbaar: besluit uitbreiding Klooster moet teruggedraaid Zorg in voormalige mavo Goes 7 De voormalige Van Dusseldorp- mavo in Goes is verkocht. Vol gens verkopend makelaar Paul Fermont gaat de koper, die voor lopig anoniem wil blijven, zorg aanbieden in het pand op de hoek van de Van Dusseldorp- straat en de Voorstad. „Het is in elk geval de bedoe ling dat er een opvangtehuis voor dementerenden komt", weet Fermont. Er zullen ook nog andere vormen van zorg komen, maar daar komt pas later duide lijkheid over. „Het goede nieuws is dat het gebouw behouden blijft", vindt de makelaar. Dat was niet evident, want het volgens velen monumentale pand heeft geen beschermde status. Als de gemeente het niet had kunnen verkopen, was het misschien gesloopt. Tot een paar jaar geleden maakte de voorma lige mavo nog deel uit van het Goese Lyceum. Het kwam leeg te staan toen die school naar een nieuw onderkomen aan de Oranjeweg verhuisde. De Van Dusseldorpmavo is het tweede monumentale pand in korte tijd dat de gemeente van de hand weet te doen. Ook het voormalige Oude Manhuis aan de Zusterstraat wisselt van eige naar. Kinderen tussen de to en 20 jaar oud uit Goes en de omringende ge meenten kunnen binnenkort ano niem en gratis in het Tejo-huis te recht om met een (psychothera peut te praten over wat hen dwars zit. „We zochten een pand dat we een warme en gezellige uitstraling kunnen geven", zegt Mar ja de Pun- dert-Dobbelaar, die samen met haar zus Willy Dobbelaar het ini tiatief nam. „Een plek waar jonge ren zich meteen bij binnenkomst goed voelen. Anders draaien ze om en ben je ze meteen kwijt." Het pand aan de Grote Kade, vlakbij de Sint-Maartensbrug, is volgens De Pundert zeer geschikt. „Het is aan te lopen vanaf het sta tion en ligt aan een fietsroute. We zochten ook iets aan de rand van de binnenstad. We wilden niet mid denin de stad zitten, want die drukte kan jongeren afschrikken." De Pundert kan nog geen datum noemen waarop de voorziening open gaat. Ze moet onder meer nog met de aannemer in conclaaf over de verbouwing. „We doen het zo snel als moge lijk, maar vinden het belangrijk dat alles goed op orde is voor we begin nen." Therapeuten die willen mee werken om van het Tejo-huis een We willen alles goed op orde hebben voor we beginnen succes te maken, zijn nog welkom. „Om te starten hebben we er wel genoeg, maar uitbreiding is wense lijk. Hoe meer mensen we hebben, hoe vaker we open kunnen zijn. Ik roep therapeuten op om hun talent twee uurtjes per week op vrijwil lige basis in te zetten voor het Tejo- huis." Het fenomeen Tejo-huis komt uit België, waar het zeer succesvol is. Het eerste jaar in Goes wordt een pilot. De gemeente Goes is één van de financiers. Wethouder Derk Als- sema denkt dat een laagdrempelige voorziening als het Tejo-huis er toe kan leiden minder jongeren in de zwaardere jeugdzorg terechtko men. Die toezegging deed wethouder Frank Hommel donderdagavond tijdens de raadsvergadering. Het Havenplein kan eerder aangepakt worden omdat de gemeente geld binnenkrijgt van de grondver- koop aan Sjaloom Zorg, dat appar tementen wil bouwen aan dat zelfde Havenplein. Die inkomsten worden gebruikt voor de recon structie van het Havenplein. Ove rigens moet de overeenkomst met Sjaloom Zorg nog wel geformali seerd worden, zei Hommel. Hommel deed zijn toezegging naar aanleiding van vragen van ChristenUnie-raadslid Corniel van Leeuwen. „Het contrast tus sen het nieuwe en het oude deel van het Havenplein is nu erg groot", lichtte de inwoner van Sint-Annaland toe. „Het oude Havenplein ligt er slecht bij. Een investering is van essentieel be lang voor het herstel van de ver binding tussen dorp en haven." Raadslid Nico van der Hoest van Leefbaar Reimerswaal acht dit noodzakelijk om de gemeente te behoeden voor 'bestuurlijke dwaling en mogelijk hoge onkos ten'. Afgelopen najaar werd de raad in een besloten bijeenkomst door wethouder Jaap Sinke (SGP) geïn formeerd over het plan van De Jager Detachering om het Klooster uit te breiden van 200 naar 400 arbeids migranten. Volgens Van der Hoest heeft Leefbaar Reimerswaal toen onder meer verzocht de plannen voor Ril land te koppelen aan de afbouw van huisvesting van arbeidsmigranten in de dorpen en het bungalowpark in Yerseke. Kort na die vergadering kwam naar buiten dat De Jager ook plannen heeft om op de oude loca tie van Scheepswerf Reimerswaal bij Hansweert een groot 'hotel' te bouwen. Van der Hoest noemt het een 'slechte zaak' en 'minachting voor de raad' dat het college nooit ant woorden op de vele vragen heeft te ruggekoppeld en de plannen voor Hansweert niet heeft mee laten we gen bij het besluit om Rilland uit te breiden. Leefbaar vindt verder dat het col lege veel te hard van stapel loopt door nu al te spreken over een be sluit, terwijl de gemeenteraad het laatste woord heeft. Van der Hoest vreest dat dit valse verwachtingen wekt bij De Jager en voorziet scha declaims. „De uitspraken van de wethouder zijn onzorgvuldig, on rechtmatig en buitengewoon onge past." zaterdag 3 februari 2018 GOES Leerlingen van de Prin ses Beatrixschool in Goes mochten gisterochtend een kijkje nemen in het Natuur steenhuis in Goes. Daar kon den ze ook de handen uit de mouwen steken, zoals Suus, die op de foto probeert een let ter in een steen te bikken. De jongens en meiden hadden de trip te danken aan hun klasge noten Sven en Matthijs die de 'Job Discovery' hebben gewon nen. Dat is een landelijke wed strijd die de interesse onder jongeren voor de techniek, waaronder de meubel- en inte- rieurbouw, moet vergroten. De twee jongens van de Beatrix school ontwierpen een lamp en haalden daarmee de eerste prijs. Samen met hun klasgeno ten gingen ze gisteren ook naar het bedrijf Beerens Interieur in Goes, waar ze een paar van de door henzelf ontworpen lam pen mochten maken. FOTO MECHTELD JANSEN Rob Paardekam Goes De initiatiefnemers van het Tejo- huis in Goes hebben een locatie gevonden. De voorziening voor jongeren met problemen komt op de benedenverdieping van het voormalige pand van Sinke Komejan aan de Grote Kade. Rob Paardekam Goes - Marja de Pundert Meer informatie is te vinden op www.tejo-nederland.nl. Het oude Havenplein in Sint- Annaland wordt in 2020 al onder handen genomen. Dat is drie jaar sneller dan waar het Thoolse college naar eigen zeggen op had ingezet. Michiel Bouwman Sint-Annaland Leefbaar Reimerswaal roept in een brandbrief het college van B en W op haar besluit om het Klooster van Rilland te laten uit breiden tot 300 personen terug te draaien. Joeri Wisse Rilland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 134