m Opnieuw uitstel voor plan Zeeuwse Lagune Tholen voegt zich bij Statiegeldalliantie Y 6 Ter Weel en R&B Wonen vrezen leegstand -■ V i W Borsele huldigt sportieve jongeren Cedrah wil in Yerseke dertig appar tementen laten bouwen op de oude plek van bejaardenhuis Vredelust. In Krabbendijke wil de organisatie twintig woningen bouwen, bij voorkeur aan de Dorpsstraat. Het college van B en W liet onlangs in reactie op vragen van de Christen- Unie weten dat Cedrah haar plan nen moet afstemmen met R&B en Ter Weel om leegstand te voorko men. Coby Traas van Ter Weel en Peter Bevers van R&B Wonen zijn blij met die uitspraak. Bevers wijst op de prestatie-afspraken die zijn corpora tie met de gemeente heeft gemaakt. Volgens hem is het niet de bedoeling dat andere partijen gaan concurre ren op het gebied van sociale wo ningbouw. „Wij hebben afspraken gemaakt om de komende vier jaar voor 8o miljoen te investeren in ons gebied. Dan mag je als gemeente niet al te lichtvoetig omgaan met al lerlei kleine initiatieven." Bevers: „Cedrah wil een derde van Wij zullen niet bij machte zijn om de plannen van Cedrah volledig stil te leggen de woningen aanbieden in sociale huurklasse. Daar hebben we be zwaar tegen. Als ze alleen maar wo ningen aanbieden in het midden- en dure segment, zijn ze wat ons be treft welkom." In Krabbendijke willen R&B Wo nen en Ter Weel het verouderde zorgcentrum Nieulande de ko mende jaren vervangen door 34 nieuwe appartementen. Bevers: „Het zou buitengewoon lastig zijn als daar concurrentie komt op het gebied van zorg. Hoe zit het met de afname van onze huurwoningen als een andere partij straks hetzelfde product voor een hele specifieke doelgroep wil aanbieden?" Coby Traas van Zorggroep Ter Weel vreest dat de plannen van Cedrah in de huidige omvang zullen leiden tot leegstand. Ze dringt aan op het verkleinen van het aantal wo ningen. „Wij zullen niet bij machte zijn om de plannen van Cedrah vol ledig stil te leggen, maar afstemmen over de doelgroep en wat voor soort zorg je levert is wel het minste wat moet gebeuren." Raadslid Andries Jumelet (CU) vroeg deze week aan wethouder Jaap Sinke of in geval van toekom stige leegstand bij Cedrah daar ook niet-reformatorische ouderen wel kom zijn. Volgens wethouder Jaap Sinke (SGP) is die keuze aan de aan bieder. „Maar ik kan u verzekeren: voor de dertig appartementen in Yerseke zijn zestig belangstellenden en voor de vijftien a twintig appar tementen in Krabbendijke zijn 35 belangstellenden. Ik ben geen mo ment bang voor leegstand." In oktober schoot de Noord-Beve- landse gemeenteraad het plan af voor een schiereiland bij de Veerse Dam met daarop apparte menten, vakantievilla's, een res taurant en een hotel. Doeleman tekende bezwaar aan. Zijn ziens wijze moet nog behandeld wor den door de gemeenteraad. Dat zou aanvankelijk in januari gebeu ren, maar toen werd het onder werp van de agenda gehaald om dat 'gezien de complexiteit van het dossier meer tijd nodig was', aldus burgemeester en wethou ders. De Zeeuwse Lagune werd op nieuw op de agenda gezet, deze keer voor de informatieve raads vergadering van donderdag 8 fe bruari. Ook dat gaat niet door, deze keer vanwege ziekte bij ver schillende betrokkenen. En dus moet Doeleman ander maal wachten. In november 2016 leek zijn plan nog op een meer derheid af te stevenen, maar twee weken later maakte de raad een ommezwaai en besloot unaniem geen overeenkomst aan te gaan met de ondernemer. Na dat be sluit volgde afgelopen oktober ook een nee tegen het project zelf. 'S-GRAVENPOLDER Eén Neder lands kampioen, zes Zeeuwse kam pioenen en vijf succesvolle voetbal teams. Borsele heeft gisteren alle succesvolle jeugdsporters uit de ge meente in het zonnetje gezet. Martin Verheijke (17) van schut terij Zorgvlied werd het afgelopen jaar Nederlands kampioen jeugd boogschieten staande wip. Yara Karelse (11) werd kampioen bij het hoogspringen, kogelstoten en verspringen. Koen Steenblok(n) werd kampi oen hoogspringen. En Elise Mol (10) haalde het kam pioenschap op de cross. Naast de vijf individuele sporters werden ook vijf voetbalteams ge huldigd voor hun prestaties De gemeente Tholen heeft zich begin januari aangemeld bij de Statiegeldalliantie. Ze wil dit jaar de regeringen van Nederland en België oproepen om het statie geldsysteem uitbreiden tot blik jes en PET-flessen. De Tweede Kamer bespreekt dat in maart. In die alliantie zitten Neder landse en Belgische maatschappe lijke organisaties, lokale overhe den, en milieuorganisaties. Door ook op blikjes en plastic flesjes statiegeld te heffen, denkt de alli antie een structurele oplossing te hebben voor de vervuiling van straten, bermen, stranden en zeeën. Tholen is niet de enige Zeeuwse gemeente die aansluiting heeft gevonden bij de Statiegeldallian tie. Ook Middelburg, Schouwen- Duiveland en Reimerswaal zijn of worden lid. Sinds oktober vorig jaar sluiten steeds meer Vlaamse en Neder landse partners zich aan bij de Sta tiegeldalliantie; al meer dan hon derd Nederlandse en Vlaamse in stanties zijn inmiddels lid. IN DE REGIO Auto Model Ruilbeurs Lezing Van den Bovenkamp MIJN DORP, MIJN STAD zaterdag 3 februari 2018 BE Cedrah moet plan bouw aanpassen R&B Wonen en Zorggroep Ter Weel vinden dat de door Cedrah gepresenteerde bouwplannen in hun huidige vorm niet door kun nen gaan. Dat hebben ze aan de reformatorische zorgorganisatie en de gemeente Reimerswaal laten weten. Joeri Wisse Krabbendijke - Coby Traas, Ter Weel Ondernemer Marco Doeleman moet nog meer geduld hebben voor een reactie op zijn ziens wijze over het afketsen van zijn project de Zeeuwse Lagune. Ellen Jobse Wissenkerke Michiel Bouwman Tholen HEINKENSZAND De Zeeuwse Auto Model Ruilbeurs wordt vandaag (za terdag) gehouden in De Stenge in Heinkenszand. Een veertigtal deel nemers heeft voor 'elk wat wils' aan modelauto's in hun collectie. Denk aan gerenommeerde merken als Dinky- toy en Matchbox. De schalen variëren van 1:160 tot 1:16. Ook zijn er folders te verkrijgen van te ruilen auto's en van auto's die te koop zijn. De openingstij den zijn van 10.00 tot 15.30 uur. De toegangsprijs be draagt 1,50 euro. GOES Historisch Museum de Bevelanden houdt vandaag (za terdag) in Goes een lezing door Kees van den Boven kamp over Zeeuwse watersno den. Behalve over de watersnoodramp van 1953 vertelt hij ook over andere watersnoden die Zeeland de afgelo pen eeuwen heb ben getroffen. Aan sluitend aan de le zing geeft hij een korte rondleiding over de afdeling 'Blinken en Verzin ken', waar de ge schiedenis van deze watersnoden in beeld is ge bracht. Geïnteres seerden zijn om 14.00 uur welkom in Historisch Museum de Bevelanden in Goes. Deelname is gratis. Aanmelden kan via een e-mail naar secretari- aat@hmdb.nl of via 0113-228883. HERINNERING AAN JACOB LEUS HOEDEKENSKERKE In de haven van Hoedekenskerke staat sinds gisteren een plaquette ter herinnering aan Jacob Leijs. Leijs verdronk op 31 januari 1953 in de haven van Hoedekens kerke toen hij de laatste veerboot vanuit Zeeuws-Vlaanderen probeerde aan te meren. Jacob Leijs is ook het enige slacht offer uit dit dorp tijdens De Ramp. Hoedekenskerke bleef droog. Voorzitter Wim Bergen schroefde de herinneringspla quette vast op het informatiebord, foto mechteldjansen ZATERDAG GOES Grote markt, 09.00- 16.00 uur: Week markt; Centrum 't West- licht, vanaf 09.00 uur: Seminar over Tibetaanse Yoga; Revalidatiecentrum Revant, vanaf 09.30 uur: Wandeltocht tegen ALS; Historisch Museum de Bevelanden, 14.00 uur: Lezing Kees van den Bo venkamp 'Vloeden van weleer, maar vooral die van 1953...'; Theater de Mythe, 19.30 uur: Voorstel ling Chinees Natio naal Circus 'S-GRAVENPOLDER Poelvoordestraat 3, vanaf 20.00 uur: Dansavond door dansclub OVA HEINKENSZAND De Stenge, 10.00- 15.30 uur: Zeeuwse Auto Model Ruil beurs KAPELLE De Vroone, 10.00- 16.00 uur: Open dag in Dorpshuis met presentaties verenigingen, work shops en live mu ziek KATS Kerkje van Kats, 20.00 uur: Theater concert Marjolijn Polfliet 'Marjolaine et les Manouches' KLOETINGE Amicitia, 20.30 uur: Disco Dance Clas sic Party KORTGENE Oudedijk 3, 09.00- 16.00 uur: Rommel markt RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 20.00 uur: Podium Reimers waal organiseert Muzikaal Cabaret 'Maartje Kine' THOLEN Gemeenschaps centrum Meulvliet, vanaf 13.30 uur: Au- topuzzelrit WEMELDINGE Dorpsplein, 08.00- 12 uur: Weekmarkt ZONDAG ELLEWOUTSDIJK Kerkje van Elles- diek, 14.30 uur: Op treden JP de Klerk GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 11.00-12.00 uur: Kinderclub Schat zoekers voor kinde ren van 4-13 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 133