Hameeteman en De Weerdt beste sporters 6 Paviljoen De Schaar tekent bezwaar aan Vragen CDA over pleegzorg Schouwen 'Niet acceptabel' en 'ongehoord' vinden Paul en Monica van der Wekken de nieuwe huurprijzen die de gemeente in rekening brengt voor stukjes strand voor het plaat sen van strandcabines. „In een paar jaar tijd gaan wij per cabine meer dan het dubbele betalen. Er bestaat geen index die zo snel omhoog schiet." De ondernemers, die in Westenschouwen al meer dan 25 jaar strandcabines verhuren en on der aan de trap paviljoen De Schaar exploiteren, gaan niet akkoord met de prijsverhoging. Zij zeggen de hogere pachtprijs te moeten doorberekenen aan de klant. Een enqüete onder de klan ten wijst uit dat twintig procent dreigt met opstappen. „Op dit mo ment heeft al tien procent opge zegd", melden de Van der Wekkens in een brief aan het gemeentebe stuur. De exploitanten zijn het ook niet eens met de nieuwe regel dat in het weekeinde niet met vrachtauto's mag worden gereden voor het op bouwen en afbreken van de strand huisjes. Hoe moet het dan na een storm, vragen zij zich af. De schade tot maandag laten zitten, vinden zij niet acceptabel voor de huurders en dat is bovendien geen gezicht voor de overige strandbezoekers. De Van der Wekkens - 'een hardwerkend familiebedrijf - zijn het ook niet Westenschouwen is geen A-locatie als Renesseofde Brouwersdam eens met de kleuren die de huisjes volgens het gemeentebestuur moe ten hebben. „Die van ons zijn al in zandkleur, wat precies past in deze omgeving." Maar het meest zijn de onderne mers toch boos over de prijsverho ging, omdat Westenschouwen in hun visie niet te vergelijken is met A-locaties als Renesse of de Brou wersdam. Ze vinden dat door de verhoging een stuk van het familie bedrijf verloren gaat en vragen bur gemeester en wethouders hun plannen voor te leggen aan de ge meenteraad. Taxateur Dat gaat niet gebeuren, liet een woordvoerder van de gemeente gisteren weten. „Een onafhanke lijke taxateur heeft berekend wat die standplaatsen moeten kosten en kwam toen met de marktcon forme prijs van 100 tot 125 euro per cabine per seizoen. Dat hebben we besproken met de exploitanten, waarna is besloten 80 euro per ca bine te vragen." Volgens de woord voerder betaalden de exploitanten vorig jaar iets meer dan 37 euro. „Dat wordt dit jaar 40 euro en dat bedrag gaat stapsgewijs in vijfjaar naar 80 euro in 2022." De woordvoerder wijst verder op de website van paviljoen De Schaar waar de badgast strandcabines wordt aangeboden voor een huur prijs van 377 euro per seizoen of 75 euro per week. De Weerdt, lid van Bowling Ver enging Goes, was voor de derde keer genomineerd. Ze werd Ne derlands kampioen onder 21 jaar en eerste bij de Youth Euro Tro- phy. Hameeteman is Nederlands kampioen teamzeilen en haalde ereplaatsen bij het WK Optimist en het NK Laser. Vorig jaar kreeg hij de aanmoedigingsprijs. De prijzen werden uitgereikt in sportcentrum Laco in Zierikzee. Voor het eerst in zeven jaar waren er weer genoeg Schouwse kam pioenen om een sportvrouw en een sportman te benoemen. Eer der was het Sporter van het Jaar. Het team Heren 1 van golfclub Grevelingenhout mag zich Sport ploeg van 2017 noemen. Zino Meesen, Job Jan Simmelink, Menno Huijbregts, Rutger Wes- sels, Max Meuwsen en Bas Post promoveerden naar de hoofd klasse. De aanmoedigingsprijs ging naar turnster Anne-Li Slootma- ker, de Penning van Verdienste naar routecontroleur van de Mos selloop, Gerard van de Wiel, en de Organisatieprijs was voor GV Delta Sport. Voor organisator/presentator Joop van der Laan waren de Sport- verkiezingen 2017 zijn laatste. Hij gaat met pensioen. Mogelijk neemt de stichting Sportbedrijf Schouwen-Duiveland de organi satie over. <i Pleegzorg houdt op als het pleeg kind achttien jaar wordt, maar ge meenten mogen die zorg nog ver lengen. Het CDA wil dat het ge meentebestuur dit vaker doet. Dat blijkt uit vragen die de CDA- fractie deze week heeft gesteld. „Jon geren zijn niet ineens volwassen als de kalender vertelt dat ze achttien jaar zijn geworden", schrijft CDA- raadslid Marleen van Kooten. „Toch moeten ze dan ineens volwassen keuzes maken over wonen, oplei ding, inkomen en werk. Voor som migen betekent dit dat zij het pleeg gezin verlaten en opnieuw in de problemen komen." Kinderen die in gezinsverband opgroeien kunnen nog jaren na hun achttiende terug vallen op hun ouders, signaleert Van Kooten. Maar de pleegzorg en de daarbij behorende vergoeding hou den dan op. Het CDA wil weten hoe vaak de gemeente de pleegzorg voor acht tienjarigen heeft verlengd en welke ervaringen hiermee zijn opgedaan. Het liefst ziet het CDA dat de pleeg zorg standaard doorgaat tot het 21e jaar en alleen wordt gestopt als het kind toe is aan zelfstandigheid of het in het pleeggezin niet langer gaat. Van Kooten wil ook weten of de vergoedingen voor pleegouders hoog genoeg zijn en of de gemeente wil meewerken aan onderzoek hiernaar door het ministerie. IN DE REGIO Expositie over De Ramp Apres-Ski Party Klassiek concert MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag zaterdag 3 februari 2018 SD Pachtprijs strand stijgt stapsgewijs Ondanks protest van een exploi tant verhoogt de gemeente de pachtprijzen voor het plaatsen van strandcabines. Ton van den Nouweland Westenschouwen - Paul en Monica van der Wekken Bowlingspeler Elvira de Weerdt is gisteravond uitge roepen tot Sportvrouw 2017 van de gemeente Schouwen- Duiveland. Zeiler Paul Hamee teman werd Sportman van het Jaar. Ton van den Nouweland Zierikzee A Winnaars zeiler Paul Hameeteman en bowler Elvira de Weerdt. FOTO MARIEKE MANDEMAKER Ton van den Nouweland Zierikzee BROUWERSHAVEN Stadsraad Brou werhaven houdt vandaag een ten toonstelling met fo to's en beeldmateri aal van de Waters- noodrampin de Grote- of Sint Nico- laaskerk in Brou wershaven. De ten toonstelling bevat origineel materiaal en laat zien van wat de ramp in Brou wershaven teweeg heeft gebracht. Be zoekers zijn op 3 februari van 10.00 tot 16.00 uur wel kom in Grote- of Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven. ZIERIKZEE In Brogum wordt vandaag een Apres-Ski Party ge houden. De leder- hosen kunnen weer uit de kas. DJ Ayron verzorgt de muziek. Het feest begint om 21.00 uur. Entree bedraagt 7,50 euro. In de voorverkoop kosten kaarten 5 euro. Tickets via brogum.nl. ZIERIKZEE Die Bachfreunde onder leiding van Nigel Hutson geeft zondag een con cert in de Lutherse Kerk in Zierikzee. Het programma be staat uit een aantal klassieke werken van Bach, Handel, Telemann en Vi- valdi. Die Bach freunde is een en thousiaste groep van twaalf amateur musici. Het ensem ble gaf eerder con certen in Zuid- Frankrijk en België. De aanvang is om 15.30 uur. De toe gang is gratis. BROUWERSDAM Informatiecentrum Grevelingen, 10.00- 16.00 uur: Informa tie, toren beklim men en schaats baan; BURGH-HAAM- STEDE Burghse kerk, 15.30 uur: Herdenkings concert '65 jaar na de Vloedgolf; DREISCHOR Streek-en Land bouwmuseum Goe- manszorg, 14.00- 16.00 uur: Wande ling met gids; OUWERKERK Watersnoodmu seum, 10.00-17.00 uur: Open dag en nieuwe tentoonstel ling 'De Ramp in focus; RENESSE Centrum en Strand, 11.00- 23.30 uur: Straoviering; Dorpshuis, 20.15 uur: Zeeuwse Sien; ZIERIKZEE Borrendamme, 15.00 uur: Meezing- koor Maandag was dag; Brogum, 21.00 uur: Après Ski Party met dj Ayron; fiZi, 15.00 uur: Murder on the Oriënt Express, 20.00 uur: Oude Liefde; Parkeerter rein Hoofdpoortstraat, 14.00-16.00 uur: Wandeling door Zierikzee met gids; BROUWERSDAM Informatiecentrum Grevelingen, 10.00- 16.00 uur: Informa tie, toren beklim men en schaats baan; NOORDGOUWE Dorpshuis, 10.00- 11.30 uur: Kerk dienst Christenge meente; SIRJANSLAND Dorpshuis, 09.30 uur: Creche van de kerk; 11.30 uur: Zondagsschool; ZIERIKZEE FiZi, 14.00 uur: Coco (NL), 20.00 uur: 120 BPM; Lutherse Kerk, 15.30 uur: Concert door die Bach freunde; ZONNEMAIRE Café Bommenede, 17.00 uur: Optreden coverband GRUSS. INK MASTER VLiSSINGEN De Vlissingse 'tattoomaster' Thomas Goos- sens, uitbater van Parabola Tattoos, is maandagavond te zien in het populaire programma Ink Master op Spike TV. Als volleerd tatoeëerder neemt Thomas niet zelf deel, maar maakt hij deel uit van de jury. Tijdens de uitzending zijn wel beelden te zien van hoe hij werkt. Hoewel Goossens, die de mandala op een muur bij 'het gat van de Walstraat' maakte, het 'heel erg eng' vindt om in de belangstelling te staan, wilde hij deze kans toch niet voorbij laten gaan. De uitzen ding van Ink Master begint om 22.00 uur. foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 130