Thermen Bussloo**** No Surrenderbaas Otto verhuist naar een minder streng regime EUWS 11 INTERVIEW KEES VAN DIJK Enternaar Kees van Dijk ziet een wens in vervulling gaan nu hij zijn diepgewortelde geloof kan combineren met zijn werk. Hij is de nieuwe directeur van de Bond tegen Vloeken. kende voorbijgangers dan ook aan op hun taalgebruik? „Er zijn zeker mo menten waarop je het gesprek aan gaat. Niet met een belerend vingertje, maar begripvol. Respectvol. Zoals wij het zelf graag zien." Lichtvoetige al ternatieven voor een vloek heeft de nieuwe man op het moment even niet. „Dat moet iedereen natuurlijk voor zichzelf uitmaken." De 58-jarige Enternaar heeft er de laatste jaren veel over nagedacht om werk met geloofsovertuiging te com bineren. Van Dijk is dan ook een diepgelovig mens. Hij zette zich on der meer in als ouderling voor de hervormde kerk in Wierden. „Nu had ik net een goede baan als mana ger verzekeringen bij een bank ge vonden, maar dit was wel een unieke kans, dus heb ik de stoute schoenen aangetrokken." Het voelt toch als een roeping, zegt hij. „Hoe cliché dat mis schien ook klinkt. Maar ik ervaar het alsof de puzzelstukjes van boven op de juiste plek zijn neergekomen." Van Dijk weet dat veel mensen gekscherend doen over de Bond te gen Vloeken. Zo is de organisatie en kele jaren geleden al eens te kakken gezet door verslaggever Rutger Cas- tricum, destijds verbonden aan Geen- Stijl. Maar de nieuwe directeur neemt zijn werk uiteraard serieus. „Onze werkzaamheden gaan namelijk wel wat verder dan de strijd tegen vloe ken, hoewel we natuurlijk doorgaan met onze aanplakbiljetten en acties. We zetten heel erg in op bevordering van normaal en respectvol taalge bruik." Dat doet de bond door ver schillende projecten, waaronder KlasseTaal. „KlasseTaal bestaat uit gastlessen op allerlei scholen in Ne derland, waarbij we het belang van respectvol taalgebruik bespreken. Dat zijn niet alleen kinderen met een christelijk geloof, maar elke achter grond die je maar kunt bedenken." Er breken drukke tijden aan voor Kees van Dijk. Hij moet vol aan de bak bij de Bond tegen Vloeken en blijft zich daar naast inzetten als raadslid voor de Christenunie in de gemeente Wierden. Om het nog wat gekker te ma ken, trekt hij de aan staande gemeenteraads verkiezingen ook nog eens de kar als lijst trekker. „Bij de bond weten ze er van. Dus ik ga er vanuit dat ik het wel voor elkaar krijg." Of hij in 58 jaar zelf wel eens gevloekt heeft? Kees van Dijk moet erom lachen. „Moet ik daar een eerlijk antwoord op ge ven? Laten we het zo zeggen. Ieder een gooit er wel eens wat uit. Maar daar voelde ik me altijd naar over. Al moet ik zeggen dat ik - nu ik wat ou der ben - me veel beter kan beheer sen. Ook bij erge pijn ben ik stil en tel ik eerst tot 10." De Bond tegen Vloeken strijdt al meer dan 100 jaar tegen godslaste ring. „Destijds is de bond opgericht met de gedachte dat de strijd snel ge streden zou zijn. Maar dat doel is niet helemaal bereikt. We zijn er immers nog steeds", zegt Van Dijk. De Enternaar is gisteren begonnen aan wellicht haast onbegonnen werk. Tv, radio en sociale media staan te genwoordig vol met achteloos ge vloek. Op straat is grof taalgebruik ei genlijk niet meer weg te denken. „En dat doet zeer", geeft de directeur toe. „Je moet het zo zien dat God mijn he melse vader is. Als iemand je vader tot op het bot beledigt, dan voelt dat zeer onaangenaam." Maar spreekt Kees van Dijk vloe- 3 dagen hotel 2 dgn Belgische kust Brabantwellness www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70 cpg AMSTERDAM Een tegenvaller voor het Openbaar Ministerie en politie: Klaas Otto verhuist vol gende week naar een gewoon huis van bewaring in de buurt van zijn woonplaats Bergen op Zoom. De rechtbank ziet geen noodzaak om de oprichter van No Surrender langer opgesloten te laten in de ex treem strenge afdeling in Vught. De verdediging had gisteren tij dens de zitting in de bunker op Schiphol om schorsing gevraagd van de voorlopige hechtenis. Dat ging de rechtbank te ver vanwege onder meer de ernst van de ver denkingen, waaronder witwassen, afpersing, mishandeling en be dreiging. Otto zit nu 19 maanden in voorarrest. Het OM had hem graag in Vught gehouden, ook om dat er onderzoek wordt gedaan naar meer ernstige verdenkingen tegen Otto. In Vught kan Otto niet of nauwelijks communiceren met familie, vrienden en anderen. Dat Het bedreigen van een officier van justitie mag geen beloning opleveren zal hem in een regulier huis van bewaring makkelijker afgaan. Jus titie is bang dat hij vanuit de cel ge tuigen gaat beïnvloeden. Advocaat Louis de Leon vroeg zich af of Greetje Bos, een van de officieren van justitie, de zaak kan blijven behandelen. Otto ver huisde naar het strenge regime toen de politie hem ervan verdacht een aanslag te willen laten plegen op haar. „Het is de vraag of ze hier in het algemeen belang staat of in haar eigen belang." Bos peinsde er niet over op te stappen: „Het be dreigen van een officier van justi tie mag geen enkele beloning op leveren." zaterdag 3 februari 2018 Directeur Kees van Dijk van de Bond tegen Vloeken. FOTO BERT KAMP 'Grof taalgebruik, godslastering, het doet me zeer Jeroen de Kleine Enter/Veenendaal Voor maar: Verblijf 3 dagen op de Veluwe incl. entree tot Thermen Bussloo t.w.v. 34,50 p.p. 2 nachten incl. ontbijt in 4* Fletcher de Wipselberg (8,1) Incl. 1 dagkaart voor Thermen Bussloo 'Xti Gratis binnenzwembad, parkeren en wifi xv^LJI. it/A Aankomsten t/m april. Betaal pas bij aankomst! 3* IBIS De Haan, nabij Brugge (7,9) 4* City Resort Hotel Helmond (8,1) 1 nachten incl. uitgebreid ontbijt 2 nachten incl. ontbijtbuffet Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Greetje Bos, officier van justitie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11