Slechts af en toe bereiken flarden geluid \an de aarde de mand Hij gaat niet voor- of achteruit. Max laat de ballon een stuk zakken in de hoop daar een stroming op te pikken die de reis kan verlengen in de richting van Gruyères. Afdwingen gaat niet in de lucht. Het is een kwestie van voor zichtig laveren, geduld en hoop. Maar wat Max ook doet, we komen nauwe lijks in beweging. De ballon gaat welis waar een beetje vooruit, maar niet zoals gewenst de hoek om. Er is over leg met Kate, in de volgauto op de grond. Of er beneden wind staat en zo ja in welke richting. Het haalt weinig uit; de ballon zakt en raakt het topje van een fruitboom. Tijd om te landen. De passagiers moeten in landings positie, een soort houding als een waterskiër. Er bestaat een kansje dat we op een schuine helling terecht komen en dan moeten we met z'n allen aan één kant voorkomen dat de mand omvalt. Het blijkt allemaal overbodig: met veel gevoel parkeert Max op een vlak weggetje. Vanaf een boerderij komt een man aangelopen. Er wordt gevreesd voor een boze eigenaar, want de ballon zelf ligt languit in het weiland. Wat volgt is echter een hartelijke begroeting: „Mooie landing, goede vlucht gehad?" Werk aan de winkel voor de passa giers: de mand op de aanhangwagen, de laatste restjes lucht uit de ballon, de boel opvouwen en terug in de zak. Maar dat is bijzaak op de landings plaats. Er moet worden geproost op de behouden vlucht. Met een glas goede bubbeltjeswijn en - uiteraard - de beste Zwitserse kaas. 41 Ballonvaren in de Alpen magazine 51 Filzmoos, Oostenrijk De Oostenrijkse versie van Cha- teau-d'Oex. Ook sfeervol en geze gend met gun stige wind en een groot ballon festival. Zelf een vlucht van twee uur meemaken kan kan de hele winter voor €290 per persoon. apfelwirt.at. a Gosau, Oostenrijk Niet direct in een skigebied, maar het omrijden waard. Vanaf deze locatie biedt een vlucht een unieke combinatie van landschappen: heuvels, meren en hoogge bergte. €290 p.p. freiheit.at m Courchevel, Frankrijk Een van de spec taculairste loca ties van de Alpen vanwege de nabijheid van de Mont Blanc. Af hankelijk van de wind duurt een vlucht drie tot vijf kwartier. €260. skivol.com m Praz-sur-Arly, Frankrijk Nóg een optie met de Mont Blanc als nabij decor. Vliegen op 1500 tot 2500 meter hoogte en genieten van het uitzicht. €260 p.p, €240 vanaf twee personen. alpes-montgol- fiere.fr a Dobbiaco, Italië Als de wind goed staat, vlieg je vanuit Dobbi aco (Toblach) door het specta culaire land schap van de Dolomieten, met de Drie Zinnen als hoogtepunt. De vlucht van een uur kost €290 p.p.. balloonfestival.it WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 115