7 Met bestemmingen in meer dan 100 landen, zorgen we dat u altijd vól inspiratie weer thuiskomt 088-0885 886 Het Papendrechtse pannenkoekenhuis Frittella heeft foto's gepubliceerd van twee flessentrekkers. Het duo vertrok zonder af te rekenen bij de verstandelijk gehandicapte ober. „Schandalig dat je dit doet over de rug van zo'n kwetsbare jongen", briest mede-eigenaar Christiaan van Engen. Hij dreigt nu beelden openbaar te maken waarop de da ders duidelijk te zien zijn. Nee, het gaat de ondernemer niet om de centen die hij door de oplichters is misgelopen. „Die paar pannenkoe ken en drankjes kosten mij niet zo veel", vertelt Van Engen. „Het is de manier waarop het is gebeurd. Wij werken met mensen met een be perking. De jongen die dit is over komen, voelt zich verantwoorde lijk. De volgende dag kwam hij naar me toe, want hij had er slecht van geslapen. 'Zal ik het zelf beta len, want het was misschien wel mijn fout', zei hij. Echt, dan breekt je hart. Ook anderen boden aan om het geld te betalen." Dat verantwoordelijkheidsge voel bij zijn personeel, veelal met een verstandelijke handicap, deed hem besluiten de daders op te spo ren. „Ik heb eerst de politie gebeld, maar die zeiden niets te kunnen doen. Ik zou er een civielrechte lijke zaak van moeten maken. Dus heb ik na overleg met onze jurist besloten om de beelden op Face- book te gooien. De jongens kijken daarbij vrolijk recht in de camera. Ik heb hun gezichten nog onher kenbaar gemaakt, maar er zijn volop beelden in en buiten de zaak. Die slinger ik de wereld in als ze zich niet melden." De opname die nu op Facebook staat, is gemaakt vlak nadat de twee de zaak hadden verlaten. „Bij het afrekenen zeiden ze tegen de jongen van de bediening dat ze geen portemonnee bij zich had den. Ze lieten een telefoonnum mer en adres achter en zeiden dat ze terug zouden komen om te be talen. Vóór die arme jongen de lei dinggevende erbij kon halen, wa ren ze al weg. Ze hebben dit echt met voorbedachten rade gedaan." De twee lieten hun gezicht niet meer zien. Op de beelden is te zien hoe ze de fiets pakken en wegrij den. „Eén zit op een elektrische fiets met een rieten mand. Daar zullen er niet veel van zijn in Pa pendrecht. Misschien dat mensen daardoor weten wie het is. Als ze slim zijn, dan melden ze zich uit zichzelf. Al zei mijn vriendin te recht dat die fiets misschien ook gestolen is..." En wat Van Engen doet als de flessentrekkers het lef hebben om langs te komen? „Dan zie ik het liefst dat ze hun excuses aanbie den aan het personeel. Dat ze zien wat de gevolgen zijn. Het perso neel is echt van slag, ze praten er de hele dag over." vrijdag 2 februari 2018 Niels Dekker Papendrecht A In pannenkoekenhuis Frittella worden de gasten veelal be diend door medewerkers met een beperking, foto richard van hoek Meer zien? Bekijk de video op onze site Verstandelijk gehandicapte ober belazerd: 'Je hart breekt' De wereld is Kras Kras.nl/20353 Kras.nl/39537 Kras.nl/caribbean-cruise Kras.nl/36574 Kras.nl/25059 Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief servicebijdrage (cruise), reserveringskosten en Calamiteitenfonds Stedentrip Luxe in Berlijn Rondreis Sri Lanka Klassiek Rondreis Classic South Africa Cruise Caribisch gebied Busreis Grand Tour Italia Verblijf in RIU Plaza Berlin**** Inclusief retourvlucht en ontbijt Gratis upgrade naar Senior Suite Zeer complete rondreis Per Top Class touringcar Klantbeoordeling 7,5 Westelijke en Oostelijke Caribbean Azuurblauwe zee en witte stranden Vertrek uit o.a. Florida of Cuba Tempels en koloniale historie Nagenieten aan de Indische Oceaan Klantbeoordeling 8,3 Van de 'Big Five' tot de Tafelberg Tip: optioneel excursiepakket Klantbeoordeling 8,6

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 7