Gemeente in gesprek met Arduin en omwonenden Poortvliet krijgt weer een braderie 6 Initiatief voldoet niet aan voorwaarden Schaf de hondenbelasting af. Dat was het voorstel van Koenen en Verbrugge. Een plan dat werd ge steund door 54 inwoners van Bor sele. Meer dan voldoende handte keningen, maar een van de belang rijke voorwaarden waaraan een ini tiatief óók moet voldoen was niet op orde. Het moet langer dan een jaar geleden zijn dat de gemeente raad over het onderwerp heeft ge sproken. Zo staat het in de verorde ning. En daaraan voldoet het voor stel niet. „Nog geen zes weken gele- Er zijn net zoveel voor- als tegenstanders den heeft de gemeenteraad met uitzondering van de VVD inge stemd met het voorstel over hon denbelasting", zei Marga van der Plasse. Daarmee sprak ze recht streeks mede-indiener Verbrugge aan die in december ook instemde met de belasting. Ook Berry Kooi ker (LPB) haakte daarop in. Zijn partij is ook geen enthousiaste voorstander van hondenbelasting. „Maar omdat er net zoveel voor- als tegenstanders zijn hebben wij nooit iets op papier gezet." Serieus Het burgerinitiatief is weliswaar van de baan, maar het onderwerp is niet helemaal van de agenda. De ge meenteraad heeft het doorgestuurd naar het college van burgemeester en wethouders. Daar drongen meerdere fracties op aan omdat het om een initiatief van inwoners gaat en die moet serieus genomen wor den. Johan Verbrugge (OPA) drong aan op het aanpassen van de veror dening. Zorginstelling Arduin wil in de pol der bij Wolphaartsdijk een behan del- en observatiecentrum bou wen. Dat moet verrijzen aan de De Perponcherpolderweg, waar al een woonlocatie van Arduin staat. Om wonenden zijn zeer bezorgd over het plan. Ze vrezen dat hun woon genot wordt aangetast en schreven een brief naar de gemeente. De WD vroeg gisteren ophelde ring over de plannen. Stan Jasperse wilde onder meer weten of B en W de plannen passend vinden voor het buitengebied. Alssema liet we- Wij hebben Arduin wel geadviseerd om eerst in gesprek te gaan met omwonenden ten dat het college afgelopen zomer heeft besloten in principe achter het plan te staan. „Maar wij hebben Arduin wel geadviseerd om eerst in gesprek te gaan met omwonen den." Die zijn onlangs tijdens een informatieavond bijgepraat over de plannen. De wethouder zei dat de ge meenteraad ook zijn zegje nog mag doen. Die moet een 'verklaring van geen bezwaar' afgeven. Arduin liet deze week weten een weloverwo gen keuze te hebben gemaakt. „Deze locatie is centraal gelegen om een Zeeuws-brede voorziening te realiseren. Maar ook omdat deze lo catie een prikkelarme omgeving biedt voor de cliënten met een in tensieve zorgvraag." De voorzie ningen zijn bedoeld voor de (tijde lijke) opvang en behandeling van jongeren met een licht verstande lijke beperking. Het ACP heeft in de afgelopen jaren haar activiteiten op een lager pitje moeten zetten door een gebrek aan vrijwilligers. Dat lijkt nu verleden tijd. Met een volwaardig bestuur staan dit jaar negen dingen ge pland, waarvan er al eentje - een ouderenmiddag - geweest is. Leefbaarheid in het dorp is een probleem, erkent Langendam. „Nu de fietsenmaker dicht is, blijven er weinig winkeltjes over. Er is een kleine supermarkt en een café. Dan zijn er nog drie autobedrijven, een tankstation, woonboulevard en dierenkliniek. Dat is niet veel." Nu de fietsenmaker dicht is, blijven er weinig winkeltjes over Resultaat Het ACP wil Poortvliet gezellig ma ken, zegt Langendam. Jaarkalen ders met de activiteiten zijn huis- aan-huis verspreid. Die variëren van kinderdisco (maart) tot brade rie (juni) en lampionoptocht (okto ber). „Om sponsoren te werven hebben we alle bedrijven in Poort vliet aangeschreven. Dat heeft een mooi resultaat opgeleverd." Lan gendam wil nog een subsidieaan vraag indienen bij het Cultuurplein Tholen. Actief Behalve de nieuwe voorzitter Lan gendam behelst het bestuur vier vrouwelijke dorpsgenoten: Martina Schot, Jessica van Tiggele, Petre de Graaff-Bolier en Rhea Koopman. „Als hier niets wordt georganiseerd, ben je afhankelijk van dingen die in andere dorpskernen gebeuren", zegt Langendam. „Maar mensen willen graag iets doen in hun eigen omgeving. Daarom wilden we meer actief zijn." IN DE REGIO Franse chansons Tentoonstelling in Ellewoutsdijk Autopuzzelrit Tholen MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 2 februari 2018 BB Borsele handhaaft hondenbelasting Het burgerinitiatief om de hon denbelasting af te schaffen in Borsele is snel gestrand. Het voldoet niet aan de voorwaar den. Een maand geleden diende Edward Koenen het initiatief in, met steun van Johan Verbrugge van de raadsfractie OPA Bor sele. Melita Lanting Heinkenszand - Berry Kooiman, raadslid LPB De gemeente Goes, Arduin en omwonenden van het geplande behandel- en observatiecen trum bij Wolphaartsdijk gaan volgende week op het stadskan toor met elkaar in gesprek. Dat liet wethouder Derk Alssema gisteravond weten tijdens de raadsvergadering. Rob Paardekam Wolphaartsdijk - Derk Alssema, wethouder Poortvliet gezellig maken. Dat is het doel van het Activiteiten Co mité Poortvliet (ACP), zegt voor zitter Floris Langendam. Het nieuwe bestuur heeft door het jaar heen activiteiten gepland, inclusief de terugkeer van de braderie. Michiel Bouwman Poortvliet - Floris Langendam, voorzitter Activiteiten Comité Poortvliet KATS Marjolaine et les Manouches geven morgen een optre den in Kats. Marjolein Polfliet zingt Franse chan sons en Hans van der Werf en Michiel Meijers begeleiden haar op diverse in strumenten. Het drietal brengt een programma met nummers van onder andere Brei, Piaf, Zaz en Stro- mae. Bezoekers zijn om 20.00 uur welkom in het Kerkje van Kats. De toegang bedraagt 10 euro. ELLEWOUTSDIJK 't Kerkje in Ellesdiek houdt morgen een open middag. Die wordt georgani seerd in het kader van de tentoonstel ling 'Zien en bele ven' met schilde rijen van Anneke Kole-Burger. De expositie is tus sen 13.30 en 16.00 uur te bezichtigen in 't Kerkje van El lesdiek. Toegang gratis. THOLEN Motor- en autoclub Tholen opent mor gen het nieuwe sei zoen met een puz- zelrit. De route is uitgezet over de landelijke wegen rond de stad Tho len. Er wordt gere den in een wed strijdklasse en een puzzelklasse. Start bij gemeenschaps centrum Meulvliet aan de Zoekweg. Inschrijven kan van 13.30 uur tot 14.00 uur. De rit begint om 13.45 uur. KAPELLE Er komt toch geen vrijliggend fietspad langs de Annie MG Schmidtsingel in Kapelle. Aanvankelijk zou de Bie- zelinsgeweg (foto) na de voltooiing van nieuwbouwwijk Zuid hoek worden omgevormd tot fietspad. Maar volgens wethou der Jon Herselman heeft onderzoek uitgewezen dat een weg met apart fietspad extra verkeer aantrekt en uitnodigt tot hard rijden. De gemeente heeft daarom besloten dat de Bie- zelingesweg wordt omgevormd tot groenstrook. Vanaf april tot en met augustus krijgt de Annie MG Schmidtsingel haar definitieve inrichting. Vanaf september worden ook vijf an dere straten in de Jip-en-Jannekewijk 'woonrijp' gemaakt. FOTO MECHTELD JANSEN GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur: Open middag klei- groep 'Werk in Uit voering'; De Spinne, 15.30-18.00 uur: Gratis Streetball&Street- dance voor jonge ren van 12 tot 18 jaar; Zeeuwse Mu ziekschool. 16.15 uur: Openbare re petitie kinderkoor voor leerlingen ba sisschool 'S-GRAVENPOLDER Bibliotheek, 09.30- 11.30 uur: Cursus 'Leer omgaan met de digitale over heid'; 18.00-19.30 uur: TabletCafé HEINKENSZAND Bibliotheek Ooster- schelde Tentoon stelling eerste we reldoorlog; Galerie 't Kunstuus, 13.00- 18.00 en 19.00- 20.30 uur: Exposi tie Carla Wintraa- ken en Wil Houter mans 'Abstracten en Naakten' KAMPERLAND Dorpshuis Casem- broot, Alexiaplein 3, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur: Vrij biljarten KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 13.00-17.00 uur: Bil jarten voor senio ren; Sportcentrum Groene Woud, 19.00-20.30 uur: Zwemdisco voor kinderen van 4 t/m 14 jaar; Hal Ge meentehuis, 20.00- 22.00 uur: Lezing Sterrenwacht Phil- lippus Lansbergen NIEUWDORP Covra, Spanjeweg 1, 08.30-17.00 uur: Expositie Marian van Garsel en Bri gitte den Engels man WAARDE Dorpshuis Meer waarde, Expositie schilderijen Diny de Kok YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur: Weekmarkt; Moerzicht, 14.00- 16.00 uur: Spelmid- dag met o.a. koers- bal en sjoelen FIETSPAD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 62