II 6 Schouwen-Dir veland herdenkt de Ramp Verdriet en hoop waren het thema gisteren op Schouwen-Duiveland. Naast de centrale herdenking in Ouwerkerk werd op nog zeven andere plaatsen stilgestaan bij de slachtoffers van 1 februari 1953. MIJN DORP, MIJN STAD IN DE REGIO 'De Ramp in focus' Eén van de plaatsen waar de slacht offers van de Ramp herdacht wer den, was de Nieuwe Kerk in Zierik zee, waar gisteravond een gelegen heidsorkest van 80 muzikanten speelde. Vóór de pauze was de toon treurig met bijvoorbeeld de zware orgelklanken van Sibelius' 'Finlan- dia'. Na de pauze klonk hoop in Schuberts ouverture 'Die Forelle' en in de 'New Worldsymphony' van Dvorak. Een vreemde gewaar wording was het dat het publiek tussen de nummers niet mocht ap- plaudiseren, maar dat werd na af loop ruimschoots goedgemaakt. Het thema kwam gistermiddag ook naar voren in Nieuwerkerk, waar Nikita van der Schoor een ge- Dit moetje nooit vergeten. Ze zeggen: zo'n ramp komt nooit meer, maar pas op. Het water komt steeds hoger dicht voorlas. „Verdriet in ons hart en hoop in ons hoofd", omschreef de 11-jarige leerlinge haar beleving. Het Duivelandse dorp had gisteren 288 slachtoffers te herdenken. Veel inwoners waren naar de begraaf plaats gekomen. Wethouder Cees van den Bos wist waarom: „Uit res pect voor de overledenen en uit be trokkenheid met de overleven den." In Dreischor was de 95-jarige Adrie de Bil, die in de rampnacht zijn grootmoeder en nog 31 andere dorpsgenoten verloor. De verdrin kingsdood moet verschrikkelijk zijn geweest, denkt Adrie. Toch was het daarna niet de tijd om bij de pakken neer te gaan zitten. „Het hele eiland was down. Dus je ging gewoon door." De in Nieuwerkerk wonende De Bil was even terug op zijn geboor tedorp. Herdenken doen ze in Drei schor één keer in de vijf jaar. En hoewel het clubje dat de Ramp heeft meegemaakt steeds kleiner wordt, blijft die herdenking van grote waarde. „Dit moet je nooit vergeten. Ze zeggen: zo'n ramp komt nooit meer, maar pas op. Het water komt steeds hoger." Bang is De Bil niet. „Nooit geweest ook. De natuur is heel mooi. Maar je kunt er toch niet tegen aan boksen." Kinderen van basisschool de Klimop legden 32 witte rozen bij het monument bij de begraafplaats van Dreischor. Terwijl Mia van der Horst de namen van de verdronken dorpsbewoners voorlas. De Bil: „Goed werk hoor, dat herdenken. Dat moeten ze altijd blijven doen." Zeeuwse Sien treedt op Voorstelling Popwave vrijdag 2 februari 2018 SD BROUWERSDAM Informatiecentrum Grevelingen, 10.00- 16.00 uur: Informa tie, toren beklim men en schaats baan; BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 09.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 16.00- 18.00 uur: Herenso ciëteit, 20.00-23.00 uur: Klaverjasver- eniging; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00- 23.00 uur: Biljart vereniging Onder Vrienden; GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur: Open middag klei- groep 'Werk in Uit voering'; De Spinne, 15.30-18.00 uur: Gratis Streetball&Street- dance voor jonge ren van 12 tot 18 jaar; Zeeuwse Mu ziekschool. 16.15 uur: Openbare re petitie kinderkoor voor leerlingen ba sisschool 'S-GRAVENPOLDER Bibliotheek, 09.30- 11.30 uur: Cursus 'Leer omgaan met de digitale over heid'; 18.00-19.30 uur: TabletCafé KAMPERLAND Dorpshuis Casem- broot, Alexiaplein 3, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur: Vrij biljarten KERKWERVE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Biljar ten/kaarten; OUWERKERK Dorpshuis, 19.00 uur: Biljartvereni ging Phoenix; ZIERIKZEE FiZi, 20.00 uur: Happy End; Sport centrum Sportblok, 19.30 uur: Sportver- kiezing 2017; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Ouderen- soos, 19.30-21.45 uur: Repetitieavond Harmonievereni ging Nut Uitspan ning. 'Met verdriet in ons hart en hoop in ons hoofd' OUWERKERK In het Watersnood museum in Ouwerk- erk opent vandaag de fototentoonstel ling 'De Ramp in focus'. De tentoon stelling bestaat uit zeventig originele foto's' van fotogra fen die na de wa tersnood in de ge troffen gebieden re portages maakten, namelijk Ed van der Elsken, Cas Oort- huys, Eva Besnyö, Ed van Wijk, Aart Klein, Kees Molken- boer en Dolf Kru- ger. De tentoonstel ling loopt tot sep tember. Esme Soesman en Ton van den Nouweland Zierikzee - Adrie de Bil, overlevende Herdenkingsconcert in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. foto marieke mandemaker RENESSE Comédienne Ma rijke van Peene staat morgen als Zeeuwse Sien (foto) op de plan ken in Renesse. Tij dens de theater voorstelling improvi seert ze en speelt ze in op wat er om haar heen gebeurt. Theaters aan Zee, dorpshuis Renesse, 20.15 uur, 15 euro. BURGH Popkoor Popwave geeft morgen, za terdag, een gala voorstelling in Burgh-Haamstede. De koorleden tre den op in galakle- ding en ook het pu bliek wordt ver zocht om zich net jes te kleden. Op het programma staan onder andere nummers van Frank Boeijen, Pink Floyd, U2 en Blof. De voorstellingen beginnen om 14.00 en 20.30 uur. Dorpshuis de Schutse, Juliana- straat 22. BUURTZORGPENSION VLISSINGEN Honderden mensen namen gistermiddag een kijkje in het Buurtzorgpension in Vlissingen. Ouderen, die bin nenkort een operatie moeten ondergaan en kwamen kijken of het pension een mooie plek is om te revalideren. „Maar ook veel collega-thuiszorgers en verpleegkundigen die eens wil den zien of ons pension in aanmerking komt voor een door verwijzing van hun cliënten", zei Linda Pieters, een van de ver pleegkundigen van de nieuwe voorziening. Zij en haar col lega's kregen de afgelopen dagen ook al veel mensen aan de lijn, die de komende maanden een plaatsje in het pension wil den boeken. Het Buurtzorgpension neemt maandag de eerste gasten op. foto ruben oreel Oosterland. foto ernestaverburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59