Flipje legt de bal bij andere baasjes 9 Jean Van de Voorde (56) uit Meerdonk komt na een drukke werkdag tot rust in zijn bloemschikatelier. „Misschien een beetje vrouwelijk, maar ik word er rustig van." Toen we hier in mei vorig jaar naartoe verhuisden, besloten mijn vrouw en ik meteen dat deze kamer mijn atelier werd", ver telt Jean Van de Voorde. „Ik kan er mijn ding doen. Ik zet hier altijd Ierse muziek op en laat sfeerlichtjes bran den. Misschien een beetje vrouwe lijk, maar ik word er rustig van. Ik heb een stressvolle job in de zorg, dus als ik thuiskom wil ik mijn verstand op nul zetten." Van de Voorde doet al dertig jaar aan bloemschikken, maar was tot zijn 44ste in zijn vrije tijd voorname lijk bezig met volleybal. „Toen ik mijn achillespees scheurde, had ik in een gat kunnen vallen, maar ik stortte me volledig op het bloem schikken." Workshop Een uit de hand gelopen hobby is zacht uitgedrukt. Van de Voorde houdt regelmatig een 'open deur'. Dan stelt hij zijn atelier open voor publiek. En twee avonden in de maand geeft hij een workshop. „Vooral in het najaar en de winter zit ik hier iedere avond tot in de late uurtjes. In de lente en zomer ga ik liever fietsen", vertelt hij. „Ik kan er soms wel in door draaien. Voor een open deur maak ik zo'n zeventig stukken. Aan sommige werk ik een half uur, maar er zijn er ook bij waaraan ik drie uur bezig ben." Bloemschikken kun je in principe ook gewoon aan de keukentafel doen, toch? „Ja, maar laat mij maar in mijn beschermde kamertje zitten met mijn muziek. Als ik ontspannende muziek op de achtergrond heb, kan ik goed creëren." In zijn vorige woning had Van de Voorde ook een mancave, een echte kelder zelfs. „Maar hier zit ik veel lie ver, want ik heb veel licht. Het voor deel is dat mijn dochter, van wie dit Ik zit hier vooral in het najaar en de winter. In de zomer fiets ik liever huis is, twee praktische kasten heeft laten staan. Bovendien heb ik een goede tafel op stahoogte. Daaronder staan bakken met al mijn materiaal." Er hangen en staan uiteraard ook bloemstukken, maar de mancave mag niet te druk worden. „Ik houd het heel netjes, want ik heb een vrije loop nodig als ik werk." Microbe En zijn vrouw heeft hij er liever niet bij als hij aan het creëren is. „Ze is een enorme steun voor me, want ze vindt het niet erg dat ik hier zo vaak zit. Ze laat me gewoon doen. Ieder een die creëert heeft zo'n persoon nodig. Ze heeft zelf ook een beetje de microbe te pakken. Maar als zij iets maakt, is het na twee uur klaar; als ik begin, kan ik niet meer stoppen. Het werkt echt verslavend bij mij." De enige die soms mee mag kijken, is zijn 2-jarige kleindochter Nel. 'Pake bloemekes maken', zegt ze dan. „Dan zit ze braaf op een stoeltje toe te kijken." FLIPJE &LIESE vrijdag 2 februari 2018 Bloemschikmancave Gertie De Boey —Jean Van de Voorde Jean Van de Voorde stortte zich na een volleybal blessure op de kunst van het bloem schikken. FOTOBOAZ TIMMERMANS Toen Liese van Oort (30) en haar vriend een hondje in huis namen, woonden ze nog midden in Tiel. De naam was snel gekozen. Flipje is nu 1,5 jaar oud en het drietal woont inmiddels in Enschede. „De Duitse staande kort haar is al sinds ik op mijn vijftiende in een honden pension werk mijn favo riete hond. Ik had mijn vriend al laten weten dat ik, als we er dan ooit een zouden aanschaffen, echt deze droomhond wilde hebben. Hij is, anders dan ik, niet opgegroeid met huisdieren en zag vooral beren op de weg. Op een gegeven moment kreeg ik een appje: „Lief, er is een nestje, misschien moeten we maar eens kijken." Nu is Flipje 1,5 jaar en ook mijn vriend zou niet meer zonder de hond kunnen. Als ik haar 's ochtends uit de bench haal, is ze su pervrolijk. We knuffelen dan op de bank. Een van de weinige rustige mo menten hoor, ze heeft to meloze energie en is erg enthousiast. Je bent nooit alleen met een hond als Flip. Als ik mijn yoga-oe- feningen thuis uitvoer, doet ze mee en wanneer ze niet genoeg aandacht krijgt, sleept ze met onze sokken en handschoenen door het huis. Zoekspelle- tjes vindt Flipje leuk, het is en blijft een jachthond. Van die hondenparkjes vindt Flipje geweldig. Als ze doorheeft dat ik naar huis wil, legt ze haar bal gewoon bij een ander baasje neer, zo van: ga maar, ik red me wel." —Karin Veldwachter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53