Dolkomische venijnzakken 44 7 MAISON MARLOUS Installateur Voetventiel Kraantje Van asbak tot zitzak 5. Kreeft 6. Stenen 4. Metaal Ik heb an sich niet heel veel met nijlpaarden, be halve dan dat ik me er een voel, zo aan het eind van mijn zwangerschap. Wilde nijlpaarden zijn zelfs - zoals mijn tante altijd zo mooi zegt - venijnzakken. Het schijnt dat close encounters met wilde dieren in Afrika vooral slecht aflopen als ze plaatsvinden met een nijl paard. Toch stopte de hogere macht een grapje in het nijl paard waardoor ik een zwakke plek voor ze heb. Slingeren Mannetjesnijlpaarden slin geren als ze een vrouwtjes nijlpaard willen versieren, met hun staartje hun poep weg. En ja, dat ziet er inder daad zo dolkomisch uit als het klinkt (kijk maar eens op YouTube). Op de een of andere ma nier blijven nijlpaarden wel mijn pad kruisen, al is er in mijn geval sprake van vin tage nijlpaarden, het veilige alternatief van die venijn zakken op het Afrikaanse continent. Het begon ooit met een houten exemplaar waar ik bijna (en dat is me geloof ik gelukkig maar één keer overkomen) ruzie om kreeg met een kringloop vriendin (dat is geen vrien din die ik bij de kringloop Mijn glazen nijlpaard zorgt er al jaren voor dat paperassen niet wegwapperen vond, maar een met wie ik regelmatig kringloopwin kels bezoek). We vielen er beiden op, maar aangezien haar huis nét wat dichtge- slibder was dan dat van ons, mocht ik hem uiteindelijk meenemen (of ze gunde mij ook een uitdragerij van een huis, maar ik weet toevallig dat zij geen venijnzak is, dus dat zal wel niet). Het grote glazen nijlpaard vond ik in Zweden. Hij is ontworpen door Lisa Lars- son, een Zweedse glaskun stenaar die de grootste ve nijnzak uit het dierenrijk nog een vriendelijke uitstra ling kan geven. Die lig gende, die eruit ziet alsof hij op het punt staat om eens flink met zijn staart in het water te draaien, vond ik bij een Nederlandse kringloop. Hij zorgt er al jaren voor dat de paperassen op mijn bu reau niet door de kamer heenwapperen. Als laatste is er nog het houten nijlpaard van Kaj Bojesen. Hij is te be schrijven met schoolkrijt en daarom inzetbaar voor kat tenbelletjes, of als herinne ring dat er brood gehaald moet worden. Of katten voer. Misschien dat er daarom zo veel ongelukken met echte nijlpaarden gebeuren, om dat ze steevast als goedmoe dig kijkende hulpjes in de huishouding worden uitge beeld. Ik wil het nijlpaard niet demoniseren verder hoor, maar in het kader van de al gemene veiligheid is een imagoaanpassing hier wel licht best op zijn plaats. WAT DOEN WE ERMEE? vrijdag 2 februari 2018 GO Wil je een nieuwe ver warming, kijk dan goed of deze op het huidige leidingwerk past. Mis schien moet je wat aan passingen doen. Heb je stadsverwarming? Blijf er dan vanaf en schakel een installateur in. Als jouw radiator een voetventiel heeft hoef je niet je hele cv-sys- teem leeg te laten lopen. Draai zowel de knop als het voetventiel dicht en tap het water uit de radiator af en ont koppel hem. Na het te rugplaatsen vul je het systeem zoals ik dat een paar weken gele den heb uitgelegd. Zonder voetventiel moet de hele installatie afgetapt worden. Scha kel de cv uit, draai het ontluchtingskraantje op de hoogstgelegen ra diator open en tap dan af op de laagst gelegen radiator. Dan kun je de radiator ontkoppelen. Ook hier geldt weer: na terugplaatsen het sys teem vullen. €11,25, Clayre Eef €33 per twee, Normann Copenhagen €25 per twee, Hay Nijlpaarden, ze kruisen steeds het pad van Marlous. Ze kreeg zelfs een keer bijna ruzie om een exemplaar in de kringloopwinkel. nen een bepaald aantal centimeters moet vallen. Of een bepaalde kleur moet hebben. Je mag zo streng zijn als je zelf wilt of aankunt. Nog een stylingtip: zorg voor hoogteverschillen in uw compositie. Zet er des noods een mooi doosje tussen, waarop u kleinere items neerzet. Zo kunt u alle items duidelijk zien en vormen ze samen een ge heel. Natuurlijk kun je in één keer een verzameling kikkerbeeldjes of suiker potjes bij de kringloopwin kel kopen, maar dat geeft natuurlijk bij lange na niet de kick van het verzame len. De filosoof Confu- cius zei immers al: 'de weg is het doel'. Zo is het. Het aanleg gen van een verzameling is nu juist zo leuk omdat je nooit weet of en wanneer je weer iets kunt toevoegen aan je verzame ling. U kunt uzelf bij het bij el kaar sparen van een verza meling randvoorwaar- den opleggen. Dat een item bijvoor beeld niet meer dan 2 euro mag kosten. Of dat het bin-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51