4 HEILIG HUISJE Wonen vlak langs de rijksweg N59, de verkeersslagader van Schouwen-Duiveland. Dat moet je maar willen. Maar John en Wilma Mauriks uit Nieuwerkerk vinden het een prachtplek. Huizenpaspoort Dit hebben onze lezers allemaal in huis et duurde zes jaar voor hun vorige huis in de Sint Domusstraat in Zierikzee ver kocht was. Ter wijl het een ga rage en achterom had. Uniek voor de binnenstad. „Toen we er eindelijk vanaf waren, konden we verder gaan kijken", vertelt Wilma terwijl ze aan de keukentafel zit, met uitzicht op de N59. „John reed hier iedere dag voor bij om naar zijn werk in Rotterdam te gaan. Dit huis stond te koop en hij vond het zo'n mooi pand. Hij vroeg me steeds: 'Wil je daar niet wonen?' En na de verkoop van het huis in Zie rikzee, hebben we toch maar een af- ledere vrijdagavond maakt John snacks voor de buren spraak gemaakt bij de makelaar." Het bleek meteen raak. Al was er achterstallig onderhoud waar ze doorheen moesten kijken, ze zagen zichzelf er helemaal zitten. In okto ber 2015 trokken ze erin. Vrijheid „Ik viel voor de ruimte en de vrijheid. Ideaal voor de hond. Natuurlijk moesten we een goede omheining plaatsen. Ik heb altijd gezegd dat als ik ooit vrijstaand kon wonen, ik dan kippen wilde. Die hebben we nu. He laas is onze kat wel doodgereden. Maar niet op de rijksweg, hoor." Ja, die weg. Dat is toch wel wat. „Kennissen snapten niet dat we hier wilden wonen. Dat moet je inder daad willen. Maar wij hebben er wei nig last van. Inmiddels zijn we ge wend aan het geluid van het verkeer. Je hoort het niet meer." Buren „We hebben het ontzettend getrof fen met de buren. Een jong stel met een agrarisch bedrijf. Ze verkopen ook haardhout en pizzaovens. We zijn gek op hun kinderen van drie en vijf. Daarnaast woont buurvrouw Greet, een schat van een mens. Het is fijn dat je op je buren kunt rekenen als er iets aan de hand is. NIEUWERKERK vrijdag 2 februari 2018 PZ Gewend aan het geluid Mariska den Hartog -Wilma Mauriks woning is omringd door ruim 1100 m2. Binnen telt het huis naast een keuken en een woonkamer twee slaapkamers, een badkamer, drie toilet ten en een serre. Via de bijkeuken is de grote garage bereik baar. De woning van John en Wilma Mauriks staat aan de Rijks weg 27 in Nieuwer kerk. Na een vernieti gende brand was het jarenlang een ruïne. In 1988 werd het op nieuw opgebouwd op de oude fundamen ten. De vrijstaande

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48