O CD Twee Zeeuwen onder 8 uur 12 ZEELANI Blieken Bannani treffen Real-talent Adri Francke toe aan nieuw avontuur Springruiters gaan strijd aan opZK Schouwse sporters in het zonnetje Belgische atleten massaal naar Cadzand Zeeuws-Vlaamse wedstrijd heeft al 1060 aanmeldingen binnen. Dat is 20 procent meer dan bij de editie van vorig jaar. „Misschien halen we voor het eerste de 1000 finishers." zv Verdedigers Julius Bliek (Burgh-Haamstede) en Karim Bannani (Terneuzen) gaan van avond met FC Dordrecht op bezoek bij Al- mere City FC. Met Bliek in de basis verloor de ploeg van trainer Gérard de Nooijer na de winterstop nog geen punt: drie zeges op rij. En dat ook nog zonder tegentreffers. Als Ban nani - die vorige week overkwam van Jong PSV - mag debuteren, komt hij dus in een ge spreid bedje terecht. Hij treft bovendien mo gelijk een andere debutant. Almere City huurde Mink Peeters deze week van Real Ma drid. Ook Augustine Loof (koewacht) komt in actie. Met FC Eindhoven speelt hij in eigen huis de derby tegen RKC Waalwijk. Adri Francke stopt aan het einde van het lo pende seizoen als trainer van het eerste vrou wenelftal van MZC'n. De oefenmeester uit Veere heeft het bestuur van de Zierikzeese club laten weten toe te zijn aan een nieuw avontuur. Wat die nieuwe uitdaging gaat wor den, is op dit moment nog niet duidelijk. Drie jaar geleden stapte Francke in bij MZC'n, waar hij als doel had de vrouwentak van de club te verbeteren. Hij kwam met zijn ploeg uit in de derde klasse. Eerder was hij onder meer werkzaam bij de vrouwen van Oostka- pelle en bij JVOZ. PAARDENSPORT De Zeeuwse springruiters strijden zaterdag in het Hippisch Sportcentrum De Kroo in Nieuw- Nieuw en Sint Joosland om het kam pioenschap van de KNHS reigio Zeeland. De winnaars weten zich ook verzekerd van deel name aan het nationaal kampioenschap begin maart in Ermelo. In tegenstelling tot de dres suur, waar na selectiewedstrijden de finale drie dagen in beslag nam, hebben de springers slechts één dag nodig om de titels te verdelen. Kwalitatief spreekt Zeeland nog mee. De over winningen van Jil Buijze op Jumping Amster dam en Christiaan van de Plasse op Jumping Antwerpen bewijzen dat. Maar kwantitatief zit de provincie in een dip. In het sportcafé van Sportboulevard Sportblok in Zierikzee wordt vanavond de Sportverkie- zing 2017 van Schouwen-Duiveland gehou den. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en is openbaar. Ben Wijnstekers, oud-speler van Feyenoord, ambassadeur van de club en hoofdtrainer van de Feyenoord Soccer Schools, is als gastspreker aanwezig. Hij ver vangt de zieke Peter Houtman. Zaalvoetbal Smashers eva Voor het vijfde jaar op rij laat de Midwinter Halve Marathon Cad zand Bad een flinke groei zien. Al leen al 1060 atleten hebben zich vooraf aangemeld - 20 procent meer dan in 2017 - en atletiekvereniging De Wielingen verwacht zondag ook nog een keur aan na-inschrij- vingen. „Het zou wel eens zo kun nen zijn dat we voor het eerst meer dan 1000 finishers krijgen", zei or ganisator Theo Rabout. De oud-atleet, die sinds 2014 de kar trekt bij de wedstrijd over 21,1 kilometer, denkt dat de extra toe loop vooral komt door het mooie parkoers. De deelnemers komen langs 't Zwin, gaan over het strand en trekken door natuurgebied De Zwarte Polder. Ze lopen over asfalt, duinpaden, zand en houten vlon ders. Rabout: „Lopen is tegenwoor dig vooral beleving. Dat krijg je hier volop. Maar het is tegelijkertijd nog wel een echte wedstrijd; deze halve marathon is weer het open Zeeuws kampioenschap." Lopen is tegenwoordig vooral beleving. Dat krijg je hier volop De winterse wedstrijd is vooral in trek bij Belgen. Zij zorgen voor zo'n 60 procent van de aanmeldin gen. „Maar dat betekent dat toch nog dat 40 procent van de atleten uit Zeeland of de rest van Neder land komt. Daar ben ik heel blij mee. Er komen nog flink wat atle ten van ver weg. Misschien is dat ook wel omdat de mensen waar krijgen voor hun geld: het inschrijf- bedrag is laag, de route is mooi en met een hele club van vrijwilligers hebben we het hier goed op orde." Vanuit Zeeland doet een rijtje mooie namen mee: Erwin Harmes, Erwin Adan, Martijn de Kok, Anjo- lie Engels-Wisse, Monique Ver- schuure, Leonie Ton, Monica San- derse, Mirthe Overkamp en Renate de Reus. Tim Pleijte ontbreekt op de halve marathon; de winnaar van de afgelopen vier edities komt terug van een blessure en legt zich in Cadzand-Bad toe op de 5 kilometer. Bij de vrouwen kan Engels-Wisse wel haar titel verdedigen. Tegenstand komt van onder an deren Rik Wolswinkel (winnaar Kustmarathon 2011) en de Belgen Mare Papanikitas, Benny Fischer, Sanne Swolfs en Benjamin Six. De start van de 27ste editie van de Mid winter Halve Marathon Cadzand Bad is om 11.30 uur op Boulevard De Wielingen. Na-inschrijven kan nog van 9.00 tot 11.00 uur in sporthal Cadzand-Bad. De toertocht werd de afgelopen we ken vier keerverreden. Enkele dui zenden Nederlanders kwamen in actie op de Weissensee, onder wie tientallen uit Zeeland. Op de meeste dagen waren de omstandig heden zeer zwaar. Gisteren haalde zelfs geen van de Zeeuwen de af stand van 200 kilometer. Gerhard Geerligs (73) uit Goes en oud-voet- balcoach Kees Zwamborn uit Kloe- tinge hielden het bijvoorbeeld na respectievelijk 120 en 100 kilometer voor gezien. Mark van de Vijver uit Breskens reed de toertocht tweemaal uit. In totaal stond hij bijna 22 uur op het ijs. Vader Archie Staal en zoon Tommy reden tegelijkertijd. De eerste kwam exact een uur eerder over de meet dan de tweede. Uitslagen vrijdag 2 februari 2018 VOETBAL VOETBAL Adri Francke vertrekt na drie jaar bij de vrouwen van MZC'11. fotokeesbin VERKIEZING Kijk voor een overzicht van de nominaties op pzc.nl/sport. u-s PIBLW-Reintegra- tie/KWS dient zich aan als titelkandi daat in de eerste klasse van het zaalvoetbal Zeeuws-Vlaande- ren. De ploeg won deze week met 11-5 van koploper Smit Sportprijzen en komt steeds dichterbij. I Badmintonclub Rillandia Smas hers organiseert morgen voor de achtste keer het Open Reimers- waals Versteeg Fleet toernooi. Vanaf 8.30 barst het evenement los in de Reimers- waalhal in Kruinin- gen. Het toernooi duurt de hele dag: er wordt tot 's avonds gespeeld. In de vierde divisie driebanden boekte Treva 2 een riante over winning op Jacobs Mannenmode 3. Het werd maar liefst 8-0. Ook 3BSD Hydro- zorg kwam in de zelfde klasse nau welijks in de pro blemen. De Distel 7 werd met 6-2 opzij gezet. O CL CO Halve marathon blijft maar groeien Roeland van Vliet Cadzand-Bad - Theo Rabout Twee Zeeuwse schaatsers heb ben in de afgelopen twee weken de Alternatieve Elfstedentocht voor amateurs binnen de 8 uur gereden. Jos de Wolf uit 's-Gra- venpolder en Jan Joosse uit Ka- pelle doken afgelopen dinsdag allebei vijf minuten onder die grens. Roeland van Vliet Techendorf De Zeeuwse finishers. Eerste Al ternatieve Elfstedentocht (dins dag 23 januari): Guus de Smit (Schoondijke) 9.37.53, Pieter Ris- seeuw (Schoondijke) 10.22.00, Mark van de Vijver (IJzendijke) 10.53.14. Tweede Alternatieve Elfsteden tocht (vrijdag 26 januari): Mark van de Vijver (IJzendijke) 11.00.58, Si- mon de Feijter (Breskens) 11.53.52. Derde Alternatieve Elfstedentocht (dinsdag 30 januari): Jos de Wolf ('s-Gravenpolder) 7.54.54, Jan Joosse (Kapelle) 7.55.38, Archie Staal (Burgh-Haamstede) 8.01.38, Bennie Kriekaard (Krabbendijke) 8.20.51, Joost van den Ende (Nisse) 8.41.32, Arjean Baas (Krabbendijke) 8.58.04, Tommy Staal (Zierikzee) 9.01.10, Albert-Jan Ars (Axel) 9.40.54, Piet Klaaysen (Groede) 10.26.36, René van den Berge (Ka pelle) 10.46.36, Petra van den Berge-Hirdes (Kapelle) 10.46.36. Winnaar Tim Pleijte (rechts) en Erwin Harmes vorig jaar samen aan kop in Cadzand. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40