Valverde wint tweede etappe van 'Valencia' MUSIC SB 24 Paul Haarhuis speelde één keer, in 1990, tegen Yannick Noah en won. De tennissers van toen zijn de bondscoaches van nu. Dit Davis Cup-weekeinde staan ze tegenover elkaar in Albertville en Haarhuis ziet nog kansen ook. Ze zijn elkaar al een paar keer te gen gekomen in de Olympic Hall in Albertville, waar vanaf vandaag Frankrijk tegen Nederland speelt. Paul Haarhuis feliciteerde Yannick Noah met alweer de tiende Davis Cup van de Fransen, eind vorig jaar veroverd in de finale tegen België. „We zien elkaar vaker, hij maakt altijd tijd voor een praatje", zegt Haarhuis vanuit Frankrijk. „Hij vroeg hoe het ging, hoe ik het hier vind en of ik wat nodig heb. En ik kreeg de groeten van Mansour Bahrami." De dubbelspecialist van weleer, bekend van zijn kunstjes en grappen op de baan. Of de bondscoach van Frankrijk nog weet dat hij in 1990 die ene keer dat hij tegen Haarhuis speelde verloor, heeft de coach van Neder land niet gecheckt. Het is ook al bijna 28 jaar geleden. Yannick Noah was destijds 30 jaar en onge looflijk populair bij het tennispu- bliek. Humor „Hij was een fantastische sportman en had humor. Noah was de verpersoonlijking van wat mensen graag zien. Dat spontane, de manier van reageren, dat zit in je. 'Wat gaaf, dat hij dat kan', dacht ik destijds. Ik had dat niet in me, DAVIS CUP Programma een heleboel tennissers niet. Dat maakt hem speciaal." Oud-tennissers komen elkaar nog geregeld tegen in het senio rencircuit en tijdens demonstra- tietoernooien. Of, zoals dit week einde, als coaches van de landen teams. Het Frankrijk van Noah is de huizenhoge favoriet, verloor nog nooit van Nederland. Kijk al leen maar naar de tennissers die de Franse teamcaptain kan opstellen: Lucas Pouilie is de nummer 17 van de wereld, Adrian Mannarino staat 25ste en Richard Gasquet 33ste. Gaël Monfils (nummer 44) en Gil les Simon (64ste) zijn gepasseerd, lo-Wilfried Tsonga (nr. 19) meldde zich geblesseerd af. Haarhuis: „Op een persconferentie zei Noah dat als Monfils de kwartfinale van de Australian Open had gehaald, hij had overwogen hem te selecte ren." Het is allemaal van een onge kende luxe, die Haarhuis niet heeft op het hardcourt van Albertville in de Franse Alpen. Zijn kopman Robin Haase is de nummer 42 van de wereld, Thiemo de Bakker staat 369ste. Met Jean-Julien Roger heeft Nederland wel de mondiale num mer 11 bij de dubbelaars aan boord. Maar het mooie is: in de Davis Cup is alles mogelijk. Ook al zitten er straks voornamelijk Fransen in de olympische hal van de Winterspe len van 1992, waarin ruimte is voor 6200 mensen. „Als we niet geloven dat er een stunt in zit, hadden we niet hoe ven te komen", vindt Haarhuis. „We zijn er niet omdat we denken dat het kan, we wéten dat het kan. Maar dan moet wel alles meezit ten." Raemon Sluiter Vraag maar aan Raemon Sluiter, die in 2001 de held van Oranje werd door volstrekt onverwacht Juan Carlos Ferrero te verslaan en te winnen van Spanje. Het huidige team verraste zelf ook door afgelo pen september Tsjechië onver wacht te verslaan en terug te keren naar de Wereldgroep. „Als je aan Robin vraagt: van wie kun je winnen in de top 100?, dan zegt hij: 'Van iedereen'. Het wordt hoe dan ook een zware opgave en het valt of staat met de vorm van de dag. Misschien voelen de Fran sen wel meer druk, je weet het niet", zo besluit Haarhuis. 154 kilometer van Bétera naar Al- buixech, met onderweg vijf klim- metjes, was de 37-jarige Spanjaard van Movistar in de sprint sneller dan twee wielrenners van Astana. Zijn landgenoot Luis León Sanchez werd tweede en de Deen Jakob Fuglsang derde, voor het aanstor mende peloton. De kopgroep kwam tot stand in de laatste klim, van de eerste cate gorie. Vanaf de top moest het trio 25 kilometer dalen naar de finish lijn. Ondanks de druk van het ja gende peloton hielden de drie stand, waarna Valverde in de sprint veruit de sterkste was. Valverde nam de leiding in het algemeen klassement over van Danny van Poppel. De Nederlandse sprinter van LottoNL-Jumbo had woensdag de eerste etappe gewon nen in een massaspurt. Wout Poels is nu de beste Nederlander in de totaalstand: vierde, op een halve minuut. Koen de Kort werd gisteren vierde bij de eerste etappe van de Herald Sun Tour in Australië. De Deen Lasse Hansen van de Aqua Blue-ploeg won de rit en nam de leiderstrui over van de Brit Ed Clancy, die de proloog op zijn naam had geschreven. De Kort staat ze vende in het algemeen klassement, op zestien seconden van Hansen. Na 4 jaar op rij uitverkocht, nu voor de 5e keer in Ahoy Rotterdam Meer dan 200 pipers, drummers, muzikanten, dansers, zangers en zangeressen Een avondvullend programma vol Schotse en Ierse muziek, zang en dans Voor een levensgroot "Highland Valley Castle" Kippenvel gegarandeerd! Boek uw volledig verzorgde busarrangement bij Oad via www.oad.nl of 0547-28 44 88 of boek uw losse ticket bij de Nationale Theaterkassa via www.ntk.nl of telefonisch via 0900-9203 www.musicshowscotland.nl vrijdag 2 februari 2018 'We zijn hier, omdat we weten dat we de Fransen aankunnen' Fardau Wagenaar Rotterdam/Albertville FRANKRIJK - NEDERLAND Vandaag Vanaf 13.30 uur: Lucas Pouilie - Thiemo de Bakker Richard Gasquet - Robin Haase Morgen Vanaf 14.00 uur: Herbert/Mahut - Rojer/Middelkoop Zondag Vanaf 13.00 uur: Lucas Pouilie - Robin Haase Richard Gasquet - Thiemo de Bakker TV: Ziggo Sport ALBUIXECH Alejandro Valverde (foto) heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van Valen cia op zijn naam geschreven. Na Oud-spelers en nog steeds collega's: Yannick Noah en Paul Haarhuis, gisteren in Albertville. fotoafp «wvjri

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24