zin en nog geld mee ook Geen linksback, maar de directie van PSV is tevreden Willem II vanaf stip naar de halve finale SportPeso 23 als hij naar de transferoogst kijkt? bij Ajax weliswaar Amin Younes als concurrent terugkeren na diens af geblazen transfer. Maar Younes, die kan Kluivert wel hebben. De verliezers Er is ook een grote verliezer van deze wintermarkt. En ook dat is ie mand die Koeman goed kent. Davy Klaassen ging niet naar Napoli en daar begrijpt Everton-manager Sam Allardyce niks van, zo zei hij gisteren. „Het schijnt te zijn afge ketst op zijn portretrecht", aldus Allardyce, die Klaassen nu wellicht tot het eind van het seizoen op de tribune zet. Elders in Engeland had Daley Blind ook hoop op een last- minutetransfer, maar Manchester United wilde niet verhuren aan AS Roma en de Italianen hadden het geld niet om Blind te kopen. Voor Oranje zou het niet goed zijn als één van zijn vice-captains straks zonder wedstrijdritme zit als de eerste interlands eraan komen. Wat doet Koeman in dat geval met Blind? Dat kan meteen de lakmoes proef worden voor de (consequent heid) van zijn selectiebeleid. Zoals Koeman hoe dan ook een knoop moet doorhakken over Wesley Sneijder. Hij vertrok naar de woes tijn, wat je kunt zien als het einde van iemands interlandcarrière. Maar Sneijder zelf (in juni 34) laat het officieel nog open. Winnaar of verliezer, dat moet nog blijken Er zijn ook nog zeven (potentiële) internationals bij wie het afwach ten is hoe ze uit de transferperiode komen. Jasper Cillessen moet el ke keer als de markt open gaat een lastige afweging maken. Hij traint met Messi, Suarez, Iniesta en Bus- quets op het hoogste niveau, maar alleen in bekerduels van Barcelona mag hij op wedstrijdniveau keepen. Een transfer schoof hij weer voor zich uit. Zoals ook Stefan de Vrij besloot om bij Lazio Roma te blij ven tot de zomer, wanneer daar zijn contract afloopt. Die transfervrije status kan hem straks een topcon- tractbij een (sub)topclub bezorgen. Maar, garanties zijn er nooit. Wie ook het seizoen afmaakt bij zijn club is Quincy Promes. De beste speler van de Russische com petitie flirtte met Southampton. Op het eerste oog zeg je: beter door gaan in de top van Rusland dan te rechtkomen in een verhitte Engelse degradatiestrijd. Maar het betekent wel dat hij pas in maart weer seri eus begint met voetballen na de lange Russische winterstop. In Ne derland bleef Luuk de Jong (ge dwongen) bij PSV, waar ze onder tussen al zijn jonge Argentijnse op volger Maxi Romero aan het klaar stomen zijn. Jürgen Locadia mocht wel weg, maar is nog niet fit en zijn nieuwe club Brighton Hove Albion kocht ook nog een an dere spits. Ook weg uit de eredivisie is Kenneth Vermeer. Zijn vertrek naar Club Brugge is niets meer dan een vlucht uit een uitzichtloze situ atie bij Feyenoord. Maar ook in Bel gië zat hij de eerste twee duels op de bank. Blijft als laatste Joël Velt- man over. Net als Kluivert zag hij bij Ajax een concurrent komen. Nissen Kristensen (FC Midtjyl- land) kostte ruim vijf miljoen euro. Kramer toen nog steeds helemaal niets had gevonden. Er was inte resse, hoor. Sparta, NAC, clubs uit Turkije. Maar toen Feyenoord te rugkeerde uit Marbella, zat hij met een brede glimlach in het kleedlo kaal op zijn teamgenoten te wach ten. Dat wisten ze bij Feyenoord eigen lijk niet zo goed. Zijn rol was vol- W Kramer kan vanaf nu overal heen en krijgt ook nog enkele maandsalarissen als vertrekbonus mee ledig uitgespeeld, maar heel Eu ropa zoekt naar spitsen, op elk ni veau. En Kramer had Feyenoord toch rond de twee miljoen euro gekost. „Transfervrij? Dat ligt puur aan de omstandigheden en aan de club die komt", vertelde technisch directeur Martin van Geel op 11 ja nuari in Spanje tegen RTV Rijn mond. Ja, opvallend. Want Miquel Nelom bijvoorbeeld (als klein ventje al binnengekomen bij de Rotter dammers) moest maar hopen en bidden dat Feyenoord aanbiedin gen van clubs accepteerde. Sparta legde geld neer voor Nelom, van onbesproken gedrag in de Kuip. Kramer maakte er een bende van en werd uiteindelijk financieel beloond. Jawel, hoor. Zelfs Bolton Wande- rers stond nog op de stoep. Maar Kramer wilde niet. Feyenoord wilde van hem af, nam geen risico meer en regelde een contractont binding. De lange aanvaller kan vanaf nu overal heen en kreeg enkele maandsalarissen als ver trekbonus mee. En alsof het alle maal nog niet genoeg was, nam de club gisteren met een gelikt 'bedankt-filmpje' afscheid van de spits op de eigen sociale media- kanalen. EINDHOVEN Terwijl coach Phil- lip Cocu woensdagavond in Rot terdam nog aangaf teleurgesteld te zijn over het eindschot van PSV op de transfermarkt, liet directeur voetbalzaken Marcel Brands giste ren een heel ander geluid horen. Hij vond dat PSV een 'prima transferperiode' heeft beleefd. Ondanks het niet kunnen aan trekken van een linksback heeft de Eindhovense club volgens hem goede zaken gedaan. „De focus ligt nu heel erg op een linksback", zei Brands gisteren in het Philips Stadion in Eindhoven. Op de plek waar hij graag samen met de Ghanees Lumor Agbeny- enu (21) een vulpen van wat inkt had ontdaan, zat Brands nu moe derziel alleen. De manager voelde zich zo niet, gaf hij aan, nadat hij met de woorden van Cocu was ge confronteerd. „We hebben bij PSV alles samen besloten en de goede beslissing genomen. In eerste in stantie is bij onze interesse voor een linksback gekeken naar een oplossing voor de lange termijn. Dat bleek niet haalbaar en daarna zijn we gaan schakelen naar huur- opties." Perspectief Onder anderen de naam van ex- Ajacied Jaïro Riedewald kwam bij PSV langs, maar hij heeft in de Premier League weer redelijk wat perspectief op speeltijd. De afge lopen dagen was Brands alleen bezig om de in Portugal actieve Lumor aan te trekken, maar dat mislukte op de slotdag van de transfermarkt. De Afrikaan van Portimonense stapte niet op het vliegtuig, waarvoor de tickets al waren betaald en nam ineens de benen naar Sporting Portugal. „Wij waren volledig akkoord", zei Brands erover. „De zaakwaarne mer van de speler is tevens eige naar van Portimonense", zo toonde hij zijn bedenkingen. PSV had een huurdeal afgesproken en Sporting wilde hem ineens voor 2,5 miljoen euro kopen. Brands stipte aan dat PSV door het aantrekken van spits Maximi- liano Romero en de spectaculaire transfer van Jürgen Locadia naar Brighton Hove Albion tevreden kan zijn. De club loste daarmee de financiële problemen voor dit sei zoen op en heeft voor de komende voetbaljaargang een nieuwe spits. U RodaJC De vierde kwartfinale in het be kertoernooi leek op voorhand geen spektakelstuk te worden. Ze ker niet toen bleek dat beide trai ners formaties met vijf verdedi gers het veld op stuurden. Maar verdedigen lukte niet erg, waar door het toch een ware bekerkra ker werd in Tilburg. Het publiek kwam bijkans ogen tekort. Een terecht door arbiter Higler gegeven penalty (de 0-1 van Roda); diverse ballen die door de Limburgers van de lijn werden gewerkt; een blunder van Van- steenkiste waardoor Ogbeche 1-1 kon maken; een prachtgoal van de Kosovaarse Duitser Donis Avdijaj, die de bal diagonaal in de kruising krulde (1-2), het Roda-muurtje dat bij een vrije trap van Willem U's Griekse linksback Kostas Tsi- mikas niet solide bleek: 2-2. Nadat Roda in de slotfase de winnende dacht te hebben ge maakt, greep video-arbiter Kamp huis vanachter de schermen in. Er was hands gemaakt. Geen 2-3 dus. Maar ook de Limburgers kwamen nog goed weg, toen een schot van Thom Haye op de paal belandde. In de verlenging viel geen be slissing, waarna Willem Il-goalie Mattijs Branderhorst de laatste strafschop van Ndenge stopte. vrijdag 2 februari 2018 GO Klaassen treurt Mocht hij dan niet transfervrij weg? En toen was hij woensdagavond 31 januari laat niet alleen trans fervrij, hij kreeg ook nog een mooie zak met geld mee? Want niemand wilde hem? PSV wilde de defensie nog ver sterken, maar is daarin niet ge slaagd. Directeur voetbalzaken Marcel Brands spreekt niettemin van een 'prima transferperiode'. Rik Elfrink Marcel Brands: We hebben de goede beslissing genomen. FOTO PRO SHOTS jij Willem II (w.n.s.) Willem II heeft zich als vierde en laatste ploeg geplaatst voor de halve finales in het toernooi om de KNVB-beker. Doelman Mattijs Branderhorst pakte de laatste strafschop van Tsiy Ndenge. Max van der Put Tilburg Voor de loting voor de halve finales van het bekertoernooi kijk op pzc.nl kEvcrton,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23