Kramer krijgt alsnog zijn 22 Wat ziet nieuwe bondscoach Ronald Koeman Kort KNVB wil Hoogma als TD Van der Wiel naar Toronto Toronto FC heeft Gregory van der Wiel (29) officieel gepresenteerd als nieuwe aanwinst. De Canadese club, vorig seizoen kampioen van de de Noord-Amerikaanse MLS, kwam met Cagliari tot een akkoord over de trans fersom. De 46-voudig international van Oranje speelde bij de Italiaanse club slechts vijf wedstrijden in de Serie A. Hennie Hollink overleden Flitsen Record Formule 1 Luiten Nu het stof op de transfermarkt is gaan liggen, kan de balans voor Oranje worden opgemaakt. Van wie moet blijken of ze een goede keuze hebben gemaakt, zo kort voor de start van bondscoach Ronald Koeman? Ook Ronald Koeman, de aan staande bondscoach van de KNVB, zal gisteren voor zichzelf even zijn gaan tellen. Grofweg zestien kandi daat-internationals waren de afge lopen maand betrokken bij scher mutselingen op de transfermarkt. Bij sommige van hen kan Koeman nu het vakje 'transfer gemaakt' aan vinken. Er zijn er ook een paar bij wie een deal niet doorging. Er zijn spelers bij die hadden kunnen ver kassen, maar het niet deden. En er is die enkeling, zoals Joel Veltman, die juist een concurrent voor zijn positie zag binnenkomen. In een overzicht ziet het er zo uit: De winnaars Zijn start is er één met horten en stoten, maar alles overziend is Virgil van Dijk dé winnaar van de winter se transferperiode. Hij hoefde nu niet te staken om zijn toptransfer van Southampton naar Liverpool af te dwingen. Van Dijk speelde al in de Premier League, maar nu ook in de Champions League, als Liver pool in de achtste finales FC Porto treft. Ook een stap vooruit deed iemand die al onder Koeman werk te, Terence Kongolo. Hij maakte in januari al bijna meer minuten bij Huddersfield Town dan in de hele eerste seizoenshelft bij AS Monaco. Verder keerde Nigel de Jong op zijn 33ste nog terug in een topcom- petitie bij het Duitse FSV Mainz. En heeft Philippe Sandler het zo kun nen regelen dat hij in elk geval de rest van dit seizoen blijft rijpen in de eredivisie, nu Manchester City hem heeft ingelijfd. Robin van Per- sie is officieel nog niet afgezwaaid bij Oranje, dus telt hij mee in dat rijtje nu hij is verlost uit zijn uit- zichtsloze situatie bij Fenerbahge. En Justin Kluivert, die mag zich ook winnaar voelen. Huh? Kluivert? Ja, want de jonge vleugelspits zag Klaassen na mislukte transfer nu wellicht bij Everton tot het eind van het seizoen op de tribune Nico-Jan Hoogma (foto) praat met de KNVB over de functie van technisch direc teur. De bond hoopt de huidige algemeen directeur van Heracles snel aan te kunnen stellen. Hoogma (49) speelde ruim 500 profwedstrijden voor Heracles, Cambuur, FC Twente en HSV. Het is de bedoeling dat hij in Zeist gaat werken met Ronald Koeman als bonds coach. Hoogma werkte in Almelo jaren sa men met Jan Smit, nu voorzitter van de raad van commissarissen bij de KNVB. Oud-trainer Hennie Hollink (foto) is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat hebben FC Twente en Heracles, waar hij in de jaren zeventig werkte, laten weten. De clubs zullen Hollink dit weekeinde bij hun wedstrijd in de eredivisie herden ken. Hollink plaatste zich in zijn eerste jaar bij Twente voor Euro pees voetbal. Eerder promoveerde hij met Roda JC naar de eredi visie. Quote van de dag 'Hier leeft de olympische spirit. Ik hoop hier ook een paar nachten te kunnen slapen' Op zich niet. Toen trainer Gio- vanni van Bronckhorst op 17 de cember op het Kasteel voor de derby tegen Sparta koos voor Dy- lan Vente, was Kramer opeens spits nummer 4 in de pikorde, achter Jorgensen, Vente en Jean- Paul Boëtius. Daar wilde de 29-ja- rige aanvaller graag even over pra ten met zijn trainer. Dat werd een duidelijk gesprek: Kramer mocht weg. Vier dagen later peuzelde hij in de pauze van de achtste finale van het bekertoernooi een broodje kroket op voor draaiende camera's. Nee, Kramer mocht al weg en moest na dat incident helemaal weg. Hij hoefde niet eens mee naar Marbella, voor een weekje trainen aan de Spaanse kust in januari. Nou, het viel Feyenoord tegen dat vrijdag 2 februari 2018 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL De Premier League-clubs hebben tijdens de transferpe riode in januari samen een re cordbedrag van 490 mil joen euro uit gegeven. Dat is bijna twee keer zoveel als het vorige record, dat (in 2011) 255 miljoen euro bedroeg. D De grands prix in de Formule 1 starten dit jaar niet precies op het hele uur, maar 10 minu ten later. Dit gebeurt om alle tv-zenders ook de aanloop naar de start te laten uitzen den. IS Golfer Joost Luiten heeft de Maarten Wijffels Rotterdam Virgil van Dijk, van alle poten tiële internationals de winnaar van de transferperiode. Davy Klaassen, in dit verband de verliezer, foto'sgetty images topvorm nog niet te pakken. Hij begon met 72 slagen (par) aan het May- bank Cham- pionship in Maleisië en staat daarmee gedeeld 95ste. Met Ryan Donk op het middenveld heeft Galatasaray de eerste wedstrijd in de kwart finale om de Turkse beker gelijkgespeeld tegen Konyaspor: 2-2. De Belgische mid denvelder Steven Defour (29) mist het WK in Rusland. De speler van Burnley moet een knieoperatie ondergaan. „Ik ben er kapot van", aldus de 52-voudige international van de Rode Duivels. Everton heeft zich vlak voor het verstrijken van de transferperiode versterkt met de 26-jarige verdediger Elia- quim Mangala. De Franse international komt op huurbasis over van Manchester City. Dat betaalde voor hem in 2014 zo'n 40 miljoen euro aan FC Porto. IOC-voorzitter Thomas Bach bij de opening van het Olympisch Dorp in Pyeongchang. Voor hem is een kamer op de 15de verdieping gereserveerd. Michiel Kramer: nu al definitief weg uit de Kuip. foto pim ras Feyenoord heeft spits Nicolai Jorgensen liever nog een paar maanden, dan dat er 17 miljoen euro werd overgemaakt naar de Kuip. Van de 29-jarige spits Michiel Kramer wilde de club zo graag af, dat hij nog een flinke zak geld mee heeft gekre gen. Mikos Gouka Rotterdam Michiel Kramer en Feyenoord zijn uit elkaar. Zoals verwacht. Niks vreemds aan toch? En was er helemaal geen weg meer terug. Hij moest een club vinden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22