4) Kleine domper ondanks ANGELA KIJKT TV 20 Ml Het beleid is dat scharrels niet uitmonden in verliefdheden. Dat mag niet van mezelf! V Ruim twee miljoen mensen zitten vanavond weer klaar voor The Voice of Holland. Jammer alleen van die tsunami aan reclame, een wekelijkse bron van irritatie bij een commercieel succes van dit formaat. ERGERNIS SPOTJES OP TV Wat één goed tv-optreden voor een mens, of politicus in dit geval, kan doen. Ik ben fan van minister Eric Wiebes sinds hij gisteravond bij Jinek aan schoof. Niet alleen door zijn woorden en da den in het migrainedossier Groningen, maar ook door de manier waarop hij er zat en zich niet van de wijs liet brengen door een kriti sche interviewer. En door zijn open boord. Raar misschien, maar ook dat detail nam me enorm voor hem in. Hij oogde bevrijd, letter lijk en figuurlijk. Het gekke is dat ik tot deze week een heel ander beeld had van Wiebes. Hij deed me altijd denken aan een permanent typetje van Owen Schumacher, zo weggelopen uit Koef- noen. Brilletje, aktetas onder de arm en licht gebogen gestalte die in sneltreinvaart over het Binnenhof beende. Alsof hij als staatssecreta ris continu op de hielen werd gezeten door dat andere migrainedossier: de Belasting dienst. Die 's avonds thuis af en toe a la Carice van Houten heus wel eens tegen zijn vrouw verzuchtte: houdt het dan nooit op? Maar die de volgende ochtend toch weer met ijzeren discipline en stoïcijns optimisme aan het werk toog. Een onversneden cijferman, zeg maar, die met mensen wat meer moeite had. Al die jaren had ik geen idee of die perceptie maar enigszins recht deed aan de werkelijk heid. En ik had ook nooit de minste behoefte om dat uit te zoeken. Maar nu is dat wel an ders. Sterker nog, als ik ooit eens in een akkefietje verzeild raak met de overheid of een grote multinational, hoop ik dat hij precies doet wat hij nu voor de Groningers doet: een symboli sche arm om me heen slaan en oprecht mede leven tonen. En ondertussen ferm de dingen regelen die natuurlijk jaren geleden al gere geld hadden moeten zijn. En dan niet zichzelf aan een talkshowtafel op de borst slaan voor het bereikte resultaat, maar nederig melden dat dit pas de eerste stap is van de marathon. En er de humor van inzien dat zich de vol gende dag alweer een nieuw hoofdpijndossier aandient. De perfecte ombudsman eigenlijk, en dat voor een WD'er. dat omroepen Klaas DijkhofFeen eigen pro gramma moeten geven. Daar ben ik nog steeds voor. Maar voor Wiebes zie ik sinds gisteren ook allerlei mogelijkheden voor een tweede carrière op tv. Van Radar tot Het Fami liediner. Zolang hij dat boord maar openhoudt. Quote van de dag Van Luyn naar Tafel van Taal Wigman overleden RECENSIE Pesetas luidt de titel van de nieuwe voorstelling van Niels van der Laan en Jeroen Woe, het cabaretduo dat bij velen buiten het theater bekend is door de bij drages aan de fabuleus flauwe tv-productie De Kwis. In het cabaretcircuit hebben Van der Laan Woe (voorheen Geen Familie), getuige zeven eerdere programma's, een ste vige aanhang. Vernieuwers zijn het niet, maar binnen het idi oom van de kleinkunst tellen ze sinds 2006 bepaald mee. In die zin mag hun nieuweling Pesetas enigszins een teleurstel ling heten. Aan elementen voor een mooie cabaretavond ont breekt het niet. Er is een prachtig decor met filmbeelden waarop de cabaretiers worden gedupli ceerd en de rode draad in de show - de wederwaardigheden van een jonge, blinde Spaanse gitarist - heeft genoeg in zich om te boeien. Waar de voorstelling evenwel mank aan gaat, is een tergende traagheid, waarbij conferences en sketches tot vervelens toe worden uitgesponnen. Hun parodie op een musical, gewijd aan de noeste fabrieks arbeiders van het Finse Nokia, beslaat maar liefst twintig minu ten en verliest al snel kracht. Daarbij: een musicalpersiflage is anno 2018 wel erg belegen. Flauwe grappen Een tegenvaller is ook het hoge gehalte aan flauwe grappen. De openingsscène, waarin een Ara bier zich als oppas meldt, kent er één als 'Maar goed, Allah.En het woord 'proefrit' stamt uit de tijd dat de eerste automobilisten Eric-fan Ik pleitte er nog niet zo lang geleden voor Boulevard- presentator Ruben Nicolai vertelt in Playboy dat hij al vijfjaar vrijdag 2 februari 2018 TELEVISIE Thomas van Luyn neemt de presentatie van het programma De Tafel van Taal over van Margriet van der Linden. Die zegt vanwege een volle agenda geen tijd meer te hebben voor de spelshow. POËZIE Dichter Menno Wigman (51) is gisteren overle den aan de ge volgen van een hartziekte. Wigman debu teerde in 1997 met de bundel Zomers Stinken Alle Steden. In 2015 werd zijn werk be kroond met de A. Roland Holst- prijs. single is en dat zo wil houden. V ■u GO CABARET Van der Laan Woe - Pesetas Arno Gelder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20